2015 Jerry Runyan Wildcat Relays
Ponca City
April 7th, 2015
04/07/2015 - 04/07/2015
Meet Scores
MALE TEAM SCORES 4A BELOW
1 OKMULGEE HIGH SCHOOL OKMUOK 159.500
2 PERRY HIGH SCHOOL PERROK 75.000
3 DEER CREEK-LAMONT HI DEECOK 72.000
4 FAIRVIEW HIGH SCHOOL FAIVOK 70.500
5 HENNESSEY HIGH SCHOO HENNOK 57.000
5 TONKAWA HIGH SCHOOL TONKOK 57.000
7 HARDING CHARTER PREP HARDOK 47.000
8 CLEVELAND CLEVOK 46.000
9 BLACKWELL HIGH SCHOO BLACOK 40.000
10 COVINGTON-DOUGLAS HI COVIOK 10.000
11 NEWKIRK HIGH SCHOOL NEWKOK 8.000
12 FRONTIER HIGH SCHOOL FRONOK 1.000
FEMALE TEAM SCORES 4A BELOW
1 FAIRVIEW HIGH SCHOOL FAIVOK 153.000
2 HARDING CHARTER PREP HARDOK 118.000
3 OKMULGEE HIGH SCHOOL OKMUOK 108.500
4 HENNESSEY HIGH SCHOO HENNOK 81.000
5 PERRY HIGH SCHOOL PERROK 63.000
6 CLEVELAND CLEVOK 37.000
7 TONKAWA HIGH SCHOOL TONKOK 34.500
8 BLACKWELL HIGH SCHOO BLACOK 24.000
9 COVINGTON-DOUGLAS HI COVIOK 18.000
10 DEER CREEK-LAMONT HI DEECOK 12.000
11 NEWKIRK HIGH SCHOOL NEWKOK 2.000
MALE TEAM SCORES 6A/5A
1 GUTHRIE HIGH SCHOOL GUTHOK 141.000
2 ENID HIGH SCHOOL ENIDOK 108.000
3 BARTLESVILLE HIGH SC BARTOK 101.000
4 STILLWATER HIGH SCHO STILOK 93.500
5 PIEDMONT HIGH SCHOO PIEDOK 54.000
6 MUSKOGEE HIGH SCHOOL MUSKOK 39.500
7 PONCA CITY HIGH SCHO PONCOK 32.000
8 PCN-PUTNAM CITY NORT PCNOOK 26.000
9 PERRY HIGH SCHOOL PERROK 20.000
10 B GUTHRIE HIGH SCHOO BUTHOK 14.000
11 EDMOND NORTH HIGH EDNOOK 12.000
12 CLEVELAND CLEVOK 5.000
13 B ENID HIGH SCHOOL BNIDOK 4.000
FEMALE TEAM SCORES 6A/5A
1 BARTLESVILLE HIGH SC BARTOK 165.500
2 STILLWATER HIGH SCHO STILOK 109.000
3 PCN-PUTNAM CITY NORT PCNOOK 104.000
4 ENID HIGH SCHOOL ENIDOK 86.000
5 PONCA CITY HIGH SCHO PONCOK 63.000
5 MUSKOGEE HIGH SCHOOL MUSKOK 63.000
7 GUTHRIE HIGH SCHOOL GUTHOK 16.000
8 EDMOND NORTH HIGH EDNOOK 13.500
9 PIEDMONT HIGH SCHOO PIEDOK 6.000
10 B ENID HIGH SCHOOL BNIDOK 4.000
11 B EDMOND NORTH HIG BDNOOK 2.000
Meet Results
Ev# 1 GIRLS 6A/5A 4x100m Rela Ev# 5 GIRLS 6A/5A 4x800m Rela Ev# 9 GIRLS 6A/5A 100m Hurdle Ev# 15 GIRLS 6A/5A 4x200m Rela
Ev# 19 GIRLS 6A/5A 800m Run Ev# 23 GIRLS 6A/5A 100m Dash Ev# 27 GIRLS 6A/5A 3200m Run Ev# 29 GIRLS 6A/5A 400m Dash
Ev# 33 GIRLS 6A/5A 300m Hurdle Ev# 37 GIRLS 6A/5A 200m Dash Ev# 41 GIRLS 6A/5A 1600m Run Ev# 45 GIRLS 6A/5A 4x400m Rela
Ev# 49 GIRLS 6A/5A Shot Put Ev# 53 GIRLS 6A/5A Discus Thro Ev# 57 GIRLS 6A/5A Long Jump Ev# 61 GIRLS 6A/5A High Jump
Ev# 65 GIRLS 6A/5A Pole Vault Ev# 2 BOYS 6A/5A 4x100m Relay Ev# 6 BOYS 6A/5A 4x800m Relay Ev# 10 BOYS 6A/5A 110m Hurdles
Ev# 13 BOYS 6A/5A 3200m Run Ev# 16 BOYS 6A/5A 4x200m Relay Ev# 20 BOYS 6A/5A 800m Run Ev# 24 BOYS 6A/5A 100m Dash
Ev# 30 BOYS 6A/5A 400m Dash Ev# 34 BOYS 6A/5A 300m Hurdles Ev# 38 BOYS 6A/5A 200m Dash Ev# 42 BOYS 6A/5A 1600m Run
Ev# 46 BOYS 6A/5A 4x400m Relay Ev# 50 BOYS 6A/5A Shot Put Ev# 54 BOYS 6A/5A Discus Throw Ev# 58 BOYS 6A/5A Long Jump
Ev# 62 BOYS 6A/5A High Jump Ev# 66 BOYS 6A/5A Pole Vault
[Top of Page Event List]
Event 3 GIRLS 400 Relay
PL NAME TEAM TIME
1 Okmulgee High School A Okmulgee High School 51.73
2 Harding Charter Prep A Harding Charter Prep 52.43
3 Fairview High School A Fairview High School 54.61
4 Tonkawa High School A Tonkawa High School 55.88
5 Perry High School A Perry High School 56.63
6 Newkirk High School A Newkirk High School 1:00.42
[Top of Page Event List]
Event 7 GIRLS 3200 Relay
PL NAME TEAM TIME
1 Hennessey High Schoo A Hennessey High Schoo 11:03.53
2 Fairview High School A Fairview High School 11:15.51
3 Harding Charter Prep A Harding Charter Prep 11:27.09
4 Tonkawa High School A Tonkawa High School 11:36.88
5 Perry High School A Perry High School 12:04.75
6 Covington-Douglas Hi A Covington-Douglas Hi 12:15.61
[Top of Page Event List]
Event 11 GIRLS 100 Hurdles M
PL NAME GR TEAM TIME
1 Martens, Maggie 10 Fairview High School 18.10
2 Wilson, Gina 9 Perry High School 18.55
3 Sessions, Tori 11 Fairview High School 18.90
4 Braverman, Janean Cleveland 19.47
5 fisher, kyla 10 Okmulgee High School 20.05
6 Forthman, Kheldonnie 9 Okmulgee High School 20.73
7 Alexander, Tyra 10 Okmulgee High School 20.83
8 Widmer, Claire 10 Harding Charter Prep 20.94
9 Navratil, Mackenzie 10 Covington-Douglas Hi 22.01
10 Draper, Janae 9 Harding Charter Prep 22.12
11 Wickham, Braylee 9 Tonkawa High School 22.59
12 DAVIS, KATIE 12 Tonkawa High School 22.93
13 Kirtley, Kristen 9 Tonkawa High School 23.18
[Top of Page Event List]
Event 17 GIRLS 800 Relay
PL NAME TEAM TIME
1 Okmulgee High School A Okmulgee High School 1:50.04
2 Harding Charter Prep A Harding Charter Prep 1:50.09
3 Fairview High School A Fairview High School 1:54.60
4 Hennessey High Schoo A Hennessey High Schoo 1:55.48
5 Tonkawa High School A Tonkawa High School 1:57.75
6 Perry High School A Perry High School 2:06.16
7 Covington-Douglas Hi A Covington-Douglas Hi 2:09.20
8 Newkirk High School A Newkirk High School 2:10.43
[Top of Page Event List]
Event 21 GIRLS 800 Run M
PL NAME GR TEAM TIME
1 Glass, Emily 12 Blackwell High Schoo 2:41.55
2 Vandiver, Victoria 9 Covington-Douglas Hi 2:43.64
3 Valles, Odalys 11 Hennessey High Schoo 2:45.07
4 Moreno, Stephanie 12 Harding Charter Prep 2:45.79
5 Niles, Beth 10 Fairview High School 2:49.51
6 Hembree, Hannah 9 Tonkawa High School 2:52.43
7 Poss, Abbie 10 Harding Charter Prep 2:54.86
8 Chamberlain, Elizabeth 10 Fairview High School 2:59.33
9 True, Nicole 9 Tonkawa High School 3:03.82
10 West, Shannon 12 Frontier High School 3:05.89
11 Goodson, Lauren 9 Fairview High School 3:07.28
12 Moery, Maggie 10 Hennessey High Schoo 3:07.74
[Top of Page Event List]
Event 25 GIRLS 100 Dash M
PL NAME GR TEAM TIME
1 Johnson, Jysmone 10 Harding Charter Prep 12.82
2 Cobb, Daija 12 Okmulgee High School 13.24
3 Smith, Abby 12 Fairview High School 13.35
4 Webster, Abby 10 Deer Creek-Lamont Hi 13.54
5 Lovings, Meiana 10 Harding Charter Prep 13.87
6 Kemp, Emily 9 Fairview High School 13.92
6 Jordan, Alexandria 9 Okmulgee High School 13.92
8 Gutierrez, Michelle 12 Hennessey High Schoo 13.94
9 Trulove, Stazia 10 Okmulgee High School 14.14
10 DELEON, DESMOND 11 Tonkawa High School 14.99
11 ROTH, CELIA 10 Tonkawa High School 15.02
12 Wilke, Shahannah 10 Newkirk High School 15.06
13 Combrink, Kaylynn 9 Tonkawa High School 15.27
14 Wilke, Lindsey 9 Newkirk High School 16.11
15 Schovanec, Jessica 9 Hennessey High Schoo 16.16
[Top of Page Event List]
Event 28 GIRLS 3200 Run M
PL NAME GR TEAM TIME
1 Knight, Allegra 12 Harding Charter Prep 12:29.85
2 Benson, Kirsten 12 Hennessey High Schoo 14:35.13
3 Tarango, Arely 10 Hennessey High Schoo 15:09.32
4 Glass, Emily 12 Blackwell High Schoo 15:26.96
5 Hutchison, Sydney 11 Fairview High School 15:32.90
6 Moreno, Stephanie 12 Harding Charter Prep 15:36.29
7 BYRUM, LAURYN 10 Tonkawa High School 15:43.58
8 True, Nicole 9 Tonkawa High School 16:29.87
9 Wicker, Kira 10 Covington-Douglas Hi 16:34.73
Wedel, Jenni 9 Fairview High School DNF
[Top of Page Event List]
Event 31 GIRLS 400 Dash M
PL NAME GR TEAM TIME
1 Lewis, Makia 11 Okmulgee High School 1:03.63
2 Young, Mykayla 9 Okmulgee High School 1:04.61
3 Vandiver, Victoria 9 Covington-Douglas Hi 1:05.80
4 McKay, Taylor 9 Hennessey High Schoo 1:06.36
5 Dwyer, Maddy 9 Perry High School 1:08.36
6 Blanton, Jessica 12 Deer Creek-Lamont Hi 1:09.78
7 Johnson, Tehya 9 Okmulgee High School 1:10.64
8 Trulove, Stazia 10 Okmulgee High School 1:10.65
9 Jordan, Alexandria 9 Okmulgee High School 1:13.34
10 Gutierrez, Michelle 12 Hennessey High Schoo 1:13.50
11 Niles, Beth 10 Fairview High School 1:14.17
12 Goodson, Lauren 9 Fairview High School 1:16.45
13 Moery, Maggie 10 Hennessey High Schoo 1:17.72
14 PURDY, ABBIE 12 Tonkawa High School 1:19.54
15 Ozment, Alexis 10 Harding Charter Prep 1:21.97
16 Draper, Janae 9 Harding Charter Prep 1:22.47
17 Navratil, Mackenzie 10 Covington-Douglas Hi 1:24.51
18 Welsh, Kadi 9 Newkirk High School 1:26.51
19 Smith, Morgan 9 Fairview High School 1:33.94
20 Jordon, Esther 10 Fairview High School 1:40.64
[Top of Page Event List]
Event 35 GIRLS 300 Hurdles M
PL NAME GR TEAM TIME
1 Morrison, Relicia 12 Harding Charter Prep 50.42
2 Wilson, Gina 9 Perry High School 51.94
3 Martens, Maggie 10 Fairview High School 53.79
4 Braverman, Janean Cleveland 57.56
5 Sessions, Tori 11 Fairview High School 57.63
6 Tucker, Ashley 11 Fairview High School 57.86
7 Forthman, Kheldonnie 9 Okmulgee High School 58.18
8 Webster, Abby 10 Deer Creek-Lamont Hi 58.21
9 Widmer, Claire 10 Harding Charter Prep 59.78
10 Brown, Savannah 10 Covington-Douglas Hi 59.80
11 fisher, kyla 10 Okmulgee High School 1:01.58
12 Kirtley, Kristen 9 Tonkawa High School 1:05.42
13 Alexander, Tyra 10 Okmulgee High School 1:07.84
[Top of Page Event List]
Event 39 GIRLS 200 Dash M
PL NAME GR TEAM TIME
1 Johnson, Jysmone 10 Harding Charter Prep 26.69
2 Powdrill, Diamond 12 Okmulgee High School 27.68
3 Moore, Aneesha 12 Harding Charter Prep 27.81
4 Young, Mykayla 9 Okmulgee High School 28.24
5 Webster, Abby 10 Deer Creek-Lamont Hi 28.31
6 Jordan, Alexandria 9 Okmulgee High School 29.13
7 Kemp, Emily 9 Fairview High School 29.20
8 Trulove, Stazia 10 Okmulgee High School 29.88
9 Johnson, Tehya 9 Okmulgee High School 30.19
10 Boyer, Karley 11 Fairview High School 30.52
11 Pridemore, Haley Cleveland 30.90
12 RODRIGUEZ, ARIANA 11 Tonkawa High School 31.64
13 DIEL, JAMIE 11 Tonkawa High School 31.74
14 Hall, Jasmine 10 Harding Charter Prep 31.98
15 Shlouthauer, Kara 10 Fairview High School 32.02
16 Combrink, Kaylynn 9 Tonkawa High School 32.04
17 DiBernado, Maddie Cleveland 33.16
17 Calhoon, Carley 10 Perry High School 33.16
19 Schovanec, Jessica 9 Hennessey High Schoo 33.69
20 Welsh, Kadi 9 Newkirk High School 35.52
[Top of Page Event List]
Event 43 GIRLS 1600 Run M
PL NAME GR TEAM TIME
1 Stevens, Summer 12 Perry High School 6:25.77
2 Poss, Abbie 10 Harding Charter Prep 6:33.94
3 Atchley, Dali 12 Perry High School 6:37.78
4 Hutchison, Sydney 11 Fairview High School 6:41.82
5 Valles, Odalys 11 Hennessey High Schoo 6:44.45
6 Tarango, Arely 10 Hennessey High Schoo 7:05.46
7 Molina, Aliva 12 Frontier High School 7:12.12
8 Stillwell, Indy 9 Perry High School 7:25.83
9 Wedel, Jenni 9 Fairview High School 7:27.46
10 DeVellviss, Davin 10 Fairview High School 7:38.17
11 BYRUM, LAURYN 10 Tonkawa High School 7:42.56
12 Moery, Maggie 10 Hennessey High Schoo 7:46.00
13 Meshek, Gracie Cleveland 7:56.31
14 Parker, joanna 11 Okmulgee High School 8:38.83
15 Alexander, Tyra 10 Okmulgee High School 8:42.87
[Top of Page Event List]
Event 47 GIRLS 1600 Relay
PL NAME TEAM TIME
1 Okmulgee High School A Okmulgee High School 4:26.94
2 Fairview High School A Fairview High School 4:28.78
3 Hennessey High Schoo A Hennessey High Schoo 4:34.69
4 Harding Charter Prep A Harding Charter Prep 4:36.89
5 Tonkawa High School A Tonkawa High School 5:01.78
6 Covington-Douglas Hi A Covington-Douglas Hi 5:10.59
[Top of Page Event List]
Event 51 GIRLS Shot Put
PL NAME GR TEAM MARK
1 Drake, Megan 12 Perry High School 36-01.00"
2 Reese, Baylor 12 Fairview High School 33-00.00"
3 HOEMANN, EMILY 11 Tonkawa High School 32-02.00"
4 Lafever, Lauren Cleveland 31-02.00"
5 Cline, Charlie 10 Hennessey High Schoo 30-08.00"
6 Blanton, Jessica 12 Deer Creek-Lamont Hi 30-03.00"
[Top of Page Event List]
Event 55 GIRLS Discus Throw
PL NAME GR TEAM MARK
1 Reese, Baylor 12 Fairview High School 136-02.00"
2 Harden, Hannah Cleveland 115-01.00"
3 Cuzak, Erin 10 Fairview High School 95-01.00"
4 Cline, Charlie 10 Hennessey High Schoo 94-10.00"
5 Beard, Savanah Cleveland 94-00.00"
6 HOEMANN, EMILY 11 Tonkawa High School 92-02.00"
[Top of Page Event List]
Event 59 GIRLS Long Jump
PL NAME GR TEAM MARK
1 Heitt, Mandi 12 Fairview High School 15-11.50"
2 Combs, Tanara 10 Fairview High School 15-09.50"
3 Trulove, Michella 12 Okmulgee High School 15-07.00"
4 Blanton, Jessica 12 Deer Creek-Lamont Hi 14-10.25"
5 JACOBS, BAYLEE 12 Tonkawa High School 14-09.00"
6 Roe, Bailey Cleveland 14-05.50"
[Top of Page Event List]
Event 63 GIRLS High Jump
PL NAME GR TEAM MARK
1 Caulderon, Ireya 12 Blackwell High Schoo 5-04.00"
2 Calhoon, Carley 10 Perry High School 5-00.00"
3 Mason, Sadie 12 Fairview High School 5-00.00"
4 Braverman, Janean Cleveland 4-08.00"
5 Shlouthauer, Kara 10 Fairview High School 4-08.00"
6 Wilson, Gina 9 Perry High School 4-06.00"
[Top of Page Event List]
Event 67 GIRLS Pole Vault
PL NAME GR TEAM MARK
1 Roe, Bailey Cleveland 9-00.00"
2 Thompson, Erin 12 Hennessey High Schoo 8-06.00"
3 Kippenberger, Nichole 11 Fairview High School 70-06.00"
3 Ozment, Alexis 10 Harding Charter Prep 70-06.00"
5 Flannery, Brenna 10 Fairview High School 7-00.00"
6 Sessions, Tori 11 Fairview High School 6-06.00"
6 DAVIS, KATIE 12 Tonkawa High School 60-06.00"
[Top of Page Event List]
Event 4 BOYS 400 Relay
PL NAME TEAM TIME
1 Perry High School A Perry High School 44.52
2 Okmulgee High School A Okmulgee High School 44.66
3 Blackwell High Schoo A Blackwell High Schoo 45.84
4 Fairview High School A Fairview High School 46.59
5 Harding Charter Prep A Harding Charter Prep 46.84
6 Tonkawa High School A Tonkawa High School 47.44
7 Cleveland A Cleveland 47.46
8 Deer Creek-Lamont Hi A Deer Creek-Lamont Hi 49.53
[Top of Page Event List]
Event 8 BOYS 3200 Relay
PL NAME TEAM TIME
1 Okmulgee High School A Okmulgee High School 9:01.26
2 Deer Creek-Lamont Hi A Deer Creek-Lamont Hi 9:11.54
3 Tonkawa High School A Tonkawa High School 9:14.77
4 Fairview High School A Fairview High School 9:21.48
5 Covington-Douglas Hi A Covington-Douglas Hi 10:05.47
[Top of Page Event List]
Event 12 BOYS 110 Hurdles M
PL NAME GR TEAM TIME
1 shirley, willliams 11 Okmulgee High School 15.94
2 Dobbs, Keegan 12 Hennessey High Schoo 16.51
3 Scott, Jordan 11 Newkirk High School 16.69
4 Childs, Levi 9 Hennessey High Schoo 18.77
5 ozbun, brandon 11 Okmulgee High School 19.43
6 Tautfest, Colton 9 Fairview High School 19.47
7 West, Cody Cleveland 19.76
8 Combrink, Donnie 12 Tonkawa High School 20.66
9 Shears, Tyler 9 B Tonkawa High Schoo 20.79
10 Row, Brandon 10 Covington-Douglas Hi 21.36
11 GLASGOW, NICHOLAS 10 Tonkawa High School 23.26
[Top of Page Event List]
Event 14 BOYS 3200 Run M
PL NAME GR TEAM TIME
1 Heckman, Daniel 11 Harding Charter Prep 11:19.45
2 Hart, Will Cleveland 11:27.14
3 SUMMERS, LAYNE 11 Tonkawa High School 11:36.71
4 SUMMERS, NAKOTA 10 Tonkawa High School 11:50.01
5 ESCH, JUSTIN 11 Tonkawa High School 11:51.08
6 Woodrell, Jasper Cleveland 12:30.27
7 Brien, Jackson Cleveland 12:42.95
8 Lanman, Chris 10 Blackwell High Schoo 13:03.17
9 HERNANDEZ, JOSH 12 B Tonkawa High Schoo 13:10.14
10 Reynolds, Reed 9 Deer Creek-Lamont Hi 13:15.46
11 Caughlin, Danny 9 B Tonkawa High Schoo 13:26.02
12 Naverette, Axial Blackwell High Schoo 13:42.52
13 Patts, Joe Cleveland 14:37.59
[Top of Page Event List]
Event 18 BOYS 800 Relay
PL NAME TEAM TIME
1 Perry High School A Perry High School 1:33.87
2 Okmulgee High School A Okmulgee High School 1:35.05
3 Fairview High School A Fairview High School 1:38.20
4 Harding Charter Prep A Harding Charter Prep 1:38.56
5 Tonkawa High School A Tonkawa High School 1:40.24
6 Cleveland A Cleveland 1:41.72
7 Deer Creek-Lamont Hi A Deer Creek-Lamont Hi 1:42.64
8 Hennessey High Schoo A Hennessey High Schoo 1:43.10
9 B Tonkawa High Schoo A B Tonkawa High Schoo 1:45.94
[Top of Page Event List]
Event 22 BOYS 800 Run M
PL NAME GR TEAM TIME
1 Hill, Tristan 12 Hennessey High Schoo 2:07.66
2 Bachman, Barry 10 Deer Creek-Lamont Hi 2:10.03
3 Grant, Tra 12 Okmulgee High School 2:10.05
4 Reyes, Carlos 9 Tonkawa High School 2:20.78
5 Fuksa, Dillon 10 Hennessey High Schoo 2:23.18
6 SUMMERS, NAKOTA 10 Tonkawa High School 2:24.85
7 Pfluger, Camrin 9 B Tonkawa High Schoo 2:25.48
8 Juanes, Jeffrey 9 Newkirk High School 2:25.98
9 Eischen, Jay 9 Fairview High School 2:26.13
10 thomas, anthony 10 Okmulgee High School 2:28.08
11 SUMMERS, LAYNE 11 Tonkawa High School 2:29.28
12 Barr, Qualon 12 Harding Charter Prep 2:29.58
[Top of Page Event List]
Event 26 BOYS 100 Dash M
PL NAME GR TEAM TIME
1 Schovanec, Brett 11 Perry High School 11.21
2 Worley, Andrew 12 Blackwell High Schoo 11.47
3 Johnson, Shaun 11 Harding Charter Prep 11.52
4 dan, eric 11 Okmulgee High School 11.70
5 Wilson, Daquan 12 Okmulgee High School 11.75
6 daniels, laquentin 12 Okmulgee High School 11.97
7 Schoats, Michael 10 Harding Charter Prep 12.07
8 Elliot, Caleb 11 Harding Charter Prep 12.08
9 Rodreguiz, John Cleveland 12.17
10 Scott, Jordan 11 Newkirk High School 12.20
11 Kime, Tanner 10 Perry High School 12.25
12 Smith, Dereck 12 Newkirk High School 12.32
13 Ratliff, Jaysen 11 Frontier High School 12.34
14 pizzana, trae 12 Okmulgee High School 12.42
15 tate, jabrion 12 Okmulgee High School 12.44
16 Bryant, Trevon Cleveland 12.49
17 jack, mitchell 9 Okmulgee High School 12.50
18 ESCH, ALEX 11 Tonkawa High School 12.54
19 Caywood, Nolan Cleveland 12.67
20 CROWDER, CORBIN 10 B Tonkawa High Schoo 12.72
21 Craun, Aidan 9 Hennessey High Schoo 12.77
22 Smith, Logan 10 B Tonkawa High Schoo 12.79
23 Tefft, Dylan 9 Deer Creek-Lamont Hi 12.80
24 LINTON, TAD 10 Tonkawa High School 12.83
25 Naverette, Vicente Blackwell High Schoo 13.28
26 Reynolds, Reed 9 Deer Creek-Lamont Hi 13.30
27 Martin, Jordan 9 B Tonkawa High Schoo 13.37
28 Ingmire, Anthony 10 Tonkawa High School 13.48
29 Brown, Lane 10 Perry High School 13.81
30 Pratt, Willard 9 Blackwell High Schoo 14.60
[Top of Page Event List]
Event 32 BOYS 400 Dash M
PL NAME GR TEAM TIME
1 jones, greg 9 Okmulgee High School 53.17
2 MORA, KOBY 10 Tonkawa High School 53.47
3 Taylor, Mason 11 Perry High School 55.07
4 Stacy, Britton 10 Deer Creek-Lamont Hi 56.18
5 Moyer, Jeremy Cleveland 56.77
6 Kime, Tanner 10 Perry High School 57.27
7 LINTON, TAD 10 Tonkawa High School 57.75
8 Dobson, Dylan 11 Deer Creek-Lamont Hi 1:00.26
9 Craun, Aidan 9 Hennessey High Schoo 1:00.39
10 Helm, Christian 9 Fairview High School 1:00.70
11 Fraizer, Nicholas 10 Harding Charter Prep 1:00.79
12 Edwards, JC Cleveland 1:01.24
13 Smith, Logan 10 B Tonkawa High Schoo 1:01.74
14 Eischen, Jay 9 Fairview High School 1:01.86
15 CROWDER, CORBIN 10 B Tonkawa High Schoo 1:03.46
16 Juanes, Jeffrey 9 Newkirk High School 1:04.56
17 Elliot, Caleb 11 Harding Charter Prep 1:05.51
18 Mckee, Andrew 11 Deer Creek-Lamont Hi 1:11.55
19 WHITE, KOBE 10 B Tonkawa High Schoo 1:14.32
[Top of Page Event List]
Event 36 BOYS 300 Hurdles M
PL NAME GR TEAM TIME
1 shores, kyles 12 Okmulgee High School 41.55
2 shirley, willliams 11 Okmulgee High School 42.77
3 Baldwin, Ryan 12 Fairview High School 43.12
4 Johnson, Shaun 11 Harding Charter Prep 44.29
5 Scott, Jordan 11 Newkirk High School 44.87
6 Dobbs, Keegan 12 Hennessey High Schoo 45.05
7 West, Cody Cleveland 45.59
8 Tautfest, Colton 9 Fairview High School 47.71
9 ozbun, brandon 11 Okmulgee High School 49.06
10 Joyce, Dillon 9 Hennessey High Schoo 49.28
11 Childs, Levi 9 Hennessey High Schoo 49.38
12 Combrink, Donnie 12 Tonkawa High School 50.94
13 Spurlin, Lincoln 11 Deer Creek-Lamont Hi 51.33
14 Tolle, Cole 10 Deer Creek-Lamont Hi 53.83
15 Smith, Gavin 9 Covington-Douglas Hi 54.45
16 Dobson, Dylan 11 Deer Creek-Lamont Hi 55.16
17 LINTON, TAD 10 Tonkawa High School 58.02
18 GLASGOW, NICHOLAS 10 Tonkawa High School 1:03.62
[Top of Page Event List]
Event 40 BOYS 200 Dash M
PL NAME GR TEAM TIME
1 dan, eric 11 Okmulgee High School 23.95
2 Wilson, Daquan 12 Okmulgee High School 24.58
3 Schoats, Michael 10 Harding Charter Prep 24.91
4 ESCH, ALEX 11 Tonkawa High School 25.06
5 Eischen, Jacob 12 Fairview High School 25.45
5 pizzana, trae 12 Okmulgee High School 25.45
7 Bryant, Trevon Cleveland 25.67
8 tate, jabrion 12 Okmulgee High School 25.71
9 jack, mitchell 9 Okmulgee High School 25.73
10 Elliot, Caleb 11 Harding Charter Prep 25.86
11 Imler, xander Cleveland 26.15
12 Fraizer, Nicholas 10 Harding Charter Prep 26.54
13 Reynolds, Reed 9 Deer Creek-Lamont Hi 26.72
14 Brown, Lane 10 Perry High School 26.88
15 LINTON, TAD 10 Tonkawa High School 27.22
16 Pfluger, Camrin 9 B Tonkawa High Schoo 27.32
17 Smith, Logan 10 B Tonkawa High Schoo 27.41
18 Caywood, Nolan Cleveland 27.62
19 Manual, Tyler 12 Newkirk High School 27.81
20 Ingmire, Anthony 10 Tonkawa High School 27.86
21 Mckee, Andrew 11 Deer Creek-Lamont Hi 29.47
[Top of Page Event List]
Event 44 BOYS 1600 Run M
PL NAME GR TEAM TIME
1 Hill, Tristan 12 Hennessey High Schoo 5:02.37
2 Heckman, Daniel 11 Harding Charter Prep 5:06.56
3 Hart, Will Cleveland 5:18.14
4 Bachman, Barry 10 Deer Creek-Lamont Hi 5:22.24
5 SUMMERS, LAYNE 11 Tonkawa High School 5:29.97
6 Roubedeaux, Stetson 9 Frontier High School 5:38.66
7 SUMMERS, NAKOTA 10 Tonkawa High School 5:46.18
8 HERNANDEZ, JOSH 12 B Tonkawa High Schoo 5:50.92
9 Cooper, Denton 10 Fairview High School 5:54.29
10 Woodrell, Jasper Cleveland 5:54.71
11 Seodra, Brandon 11 Harding Charter Prep 5:57.29
12 Smith, Dereck 12 Newkirk High School 5:59.81
13 Caughlin, Danny 9 B Tonkawa High Schoo 6:05.25
[Top of Page Event List]
Event 48 BOYS 1600 Relay
PL NAME TEAM TIME
1 Okmulgee High School A Okmulgee High School 3:37.16
2 Fairview High School A Fairview High School 3:42.72
3 Deer Creek-Lamont Hi A Deer Creek-Lamont Hi 3:46.67
4 Tonkawa High School A Tonkawa High School 3:46.96
5 Cleveland A Cleveland 3:53.08
6 Hennessey High Schoo A Hennessey High Schoo 3:55.43
7 Covington-Douglas Hi A Covington-Douglas Hi 4:00.59
[Top of Page Event List]
Event 52 BOYS Shot Put
PL NAME GR TEAM MARK
1 Keeler, Maverick Cleveland 42-00.00"
2 Schwandt, Barrett 12 Perry High School 41-05.00"
3 Tebow, Breagan 9 Deer Creek-Lamont Hi 38-07.00"
4 Hagar, Matt Cleveland 37-11.00"
4 west, shomari 11 Okmulgee High School 37-11.00"
6 Leslie, Ell 12 Fairview High School 37-07.50"
7 Kehn, Tyler 12 Fairview High School 37-05.50"
8 Driskill, Samuel 11 Hennessey High Schoo 36-03.00"
[Top of Page Event List]
Event 56 BOYS Discus Throw
PL NAME GR TEAM MARK
1 Driskill, Samuel 11 Hennessey High Schoo 139-01.00"
2 Keeler, Maverick Cleveland 129-10.00"
3 Kehn, Tyler 12 Fairview High School 128-02.00"
4 Tebow, Breagan 9 Deer Creek-Lamont Hi 122-01.00"
5 Hagar, Matt Cleveland 119-01.00"
6 Davis-Long, Errol 11 Harding Charter Prep 115-04.00"
[Top of Page Event List]
Event 60 BOYS Long Jump
PL NAME GR TEAM MARK
1 Schovanec, Brett 11 Perry High School 20-06.75"
2 shores, kyles 12 Okmulgee High School 20-05.75"
3 Worley, Andrew 12 Blackwell High Schoo 19-09.50"
4 bell, brad 11 Okmulgee High School 18-11.50"
5 Worley, Nathaniel 10 Blackwell High Schoo 18-10.75"
6 McCue, Braxton 12 Fairview High School 18-04.75"
[Top of Page Event List]
Event 64 BOYS High Jump
PL NAME GR TEAM MARK
1 Reihm, Hunter Fairview High School 6-00.00"
2 Worley, Andrew 12 Blackwell High Schoo 6-00.00"
3 Nunley, Connor 10 Covington-Douglas Hi 6-00.00"
4 Worley, Nathaniel 10 Blackwell High Schoo 5-08.00"
[Top of Page Event List]
Event 68 BOYS Pole Vault
PL NAME GR TEAM MARK
1 Dobbs, Keegan 12 Hennessey High Schoo 13-00.00"
2 Tefft, Dylan 9 Deer Creek-Lamont Hi 12-00.00"
3 Stacy, Britton 10 Deer Creek-Lamont Hi 12-00.00"
4 Tolle, Cole 10 Deer Creek-Lamont Hi 9-00.00"
ozbun, brandon 11 Okmulgee High School ND
Reyes, Carlos 9 Tonkawa High School ND
Shears, Tyler 9 B Tonkawa High Schoo ND
[Top of Page Event List]
Event 1 GIRLS 6A/5A 4x100m Relay
PL NAME TEAM TIME
1 PCN-Putnam City Nort A PCN-Putnam City Nort 50.93
2 Muskogee High School A Muskogee High School 51.51
3 Bartlesville High Sc A Bartlesville High Sc 52.36
4 Stillwater High Scho A Stillwater High Scho 53.06
5 B Enid High School A B Enid High School 53.08
6 B Edmond North Hig A B Edmond North Hig 54.78
7 B Enid High School B B Enid High School 55.80
8 Piedmont High Schoo A Piedmont High Schoo 56.83
[Top of Page Event List]
Event 5 GIRLS 6A/5A 4x800m Relay
PL NAME TEAM TIME
1 Bartlesville High Sc A Bartlesville High Sc 10:25.70
2 Enid High School A Enid High School 10:41.42
3 PCN-Putnam City Nort A PCN-Putnam City Nort 12:00.88
4 Ponca City High Scho A Ponca City High Scho 12:22.80
[Top of Page Event List]
Event 9 GIRLS 6A/5A 100m Hurdles
PL NAME GR TEAM TIME
1 Koster, Blair 12 Bartlesville High Sc 15.51
2 Nelson, Jocelyn 11 Bartlesville High Sc 17.31
3 Tyson, Kiara 9 Guthrie High School 17.43
4 Palmer, Kailyn 11 Stillwater High Scho 17.53
5 Kerns, Samantha 12 Stillwater High Scho 18.81
6 Calton, Keelea 11 PCN-Putnam City Nort 19.16
7 Wortmann, Megan 9 Piedmont High Schoo 19.33
8 Danielson, Logan 9 Edmond North High 19.58
9 Collyn, Combs 10 Bartlesville High Sc 19.76
10 Fletcher, Emily 9 Edmond North High 20.48
11 Williams, Catarra 10 PCN-Putnam City Nort 20.81
12 Pardo, Ashley 10 Enid High School 20.96
13 De La Torre, Irene 11 Enid High School 21.75
14 Frazier, Cayla 11 Guthrie High School 22.47
15 Gould, Grace 9 Edmond North High 23.07
16 Sutton, Autumn 9 B Enid High School 23.60
[Top of Page Event List]
Event 15 GIRLS 6A/5A 4x200m Relay
PL NAME TEAM TIME
1 PCN-Putnam City Nort A PCN-Putnam City Nort 1:50.13
2 Muskogee High School A Muskogee High School 1:50.96
3 Stillwater High Scho A Stillwater High Scho 1:53.86
4 Enid High School A Enid High School 1:54.16
5 Bartlesville High Sc A Bartlesville High Sc 1:55.41
6 Ponca City High Scho A Ponca City High Scho 1:56.68
7 Piedmont High Schoo A Piedmont High Schoo 1:59.66
8 B Enid High School A B Enid High School 2:00.74
9 Edmond North High A Edmond North High 2:03.41
[Top of Page Event List]
Event 19 GIRLS 6A/5A 800m Run
PL NAME GR TEAM TIME
1 Stayton, Shay 10 Bartlesville High Sc 2:26.53
2 Barnes, Ashley 11 Bartlesville High Sc 2:29.79
3 Taylor, Kassey 11 Bartlesville High Sc 2:39.60
4 Crowder, Destiney 10 Ponca City High Scho 2:39.85
5 Schenk, Josilyn 9 Piedmont High Schoo 2:40.35
6 Mullaney, Isabella 9 Edmond North High 2:41.42
7 Luttberg, Ella 11 Stillwater High Scho 2:49.44
8 Aguilera, Stephanie 10 B Enid High School 2:50.26
9 Killam, Katherine 9 PCN-Putnam City Nort 2:54.98
10 Fluty, Sage 10 Stillwater High Scho 2:55.56
11 Wilson, Hallie 9 PCN-Putnam City Nort 2:58.65
12 De La Torre, Irene 11 Enid High School 3:00.22
[Top of Page Event List]
Event 23 GIRLS 6A/5A 100m Dash
PL NAME GR TEAM TIME
1 Wilson, Angelle 12 Muskogee High School 12.96
2 Thomas, Kisston 11 Stillwater High Scho 13.01
3 Smith, Taylor 11 Enid High School 13.26
4 Kauk, Kristan 12 Bartlesville High Sc 13.56
5 Roberson, Shelbie 9 Bartlesville High Sc 13.72
6 Sarver, Monnica 9 Enid High School 13.79
7 Calton, Keelea 11 PCN-Putnam City Nort 13.86
8 Williams, Catarra 10 PCN-Putnam City Nort 14.00
9 Gibbs, Sydni 9 PCN-Putnam City Nort 14.01
10 Holmes, Dymond 9 Edmond North High 14.06
11 Marquez, Reanna 10 Ponca City High Scho 14.11
12 Gatewood, Alexis 10 Muskogee High School 14.13
13 Hammons, Baylee 12 Enid High School 14.18
14 Patterson, Chris'alee 10 Muskogee High School 14.19
15 Ray, Morgan 9 Edmond North High 14.20
16 Crittenden, Chaya 9 Edmond North High 14.23
17 Neal, Shakota 9 B Enid High School 14.29
18 Walker, Amell'ya 9 B Enid High School 14.44
19 Hain, Chelsy 9 B Ponca City High Sc 14.59
20 Nelson, Jocelyn 11 Bartlesville High Sc 14.62
21 Morris, Savanna 10 B Ponca City High Sc 14.81
22 Rowe, Hali 9 B Ponca City High Sc 14.91
23 Burris, Abbie 9 Piedmont High Schoo 15.04
24 Powers, Kyla 9 B Ponca City High Sc 15.19
25 Avey, Kelly 11 B Ponca City High Sc 15.27
26 Mildren, Cecily 9 Piedmont High Schoo 15.29
27 Vogt, Teghan 11 Piedmont High Schoo 15.47
28 Vaughan, Amber 10 B Ponca City High Sc 16.30
[Top of Page Event List]
Event 27 GIRLS 6A/5A 3200m Run
PL NAME GR TEAM TIME
1 Rigdon, Rilee 9 Bartlesville High Sc 12:18.52
2 Berge, Tyler 12 Enid High School 12:25.80
3 Rackley, Elise 10 Stillwater High Scho 12:54.66
4 Gunter, Anna 11 Bartlesville High Sc 13:15.60
5 Davis, Kinley 9 Enid High School 13:34.05
6 Bennett, Avery 11 Bartlesville High Sc 13:43.44
7 Klepper, Cabrini 9 Edmond North High 14:20.61
8 Lang, Sydney 9 Piedmont High Schoo 14:47.60
9 Lacey, Ryan 11 Piedmont High Schoo 14:59.27
10 Blanchard, Madison 10 Enid High School 15:04.24
11 Louderback, Kamilah 9 Edmond North High 15:07.89
12 Mangham, Kyla 12 Piedmont High Schoo 16:45.00
[Top of Page Event List]
Event 29 GIRLS 6A/5A 400m Dash
PL NAME GR TEAM TIME
1 Allison, Aaliyah 11 Guthrie High School 1:03.48
2 Claytor, MIsha 11 Enid High School 1:03.73
3 Chandler, Lyric 12 PCN-Putnam City Nort 1:04.16
4 Schloss, Anne-Lise 10 Enid High School 1:05.43
5 Littlesun, Alyse 10 Bartlesville High Sc 1:06.47
6 Colbert, Jacia 9 Muskogee High School 1:07.37
7 Stamer, Victoria 11 Stillwater High Scho 1:07.72
8 Sicarr, Finda 9 PCN-Putnam City Nort 1:07.97
9 Allen, Maddie 9 Edmond North High 1:08.47
10 Schenk, Josilyn 9 Piedmont High Schoo 1:10.14
11 Collyn, Combs 10 Bartlesville High Sc 1:10.19
12 Killam, Katherine 9 PCN-Putnam City Nort 1:10.59
13 Crittenden, Chaya 9 Edmond North High 1:10.64
14 Bailey, Kenya 9 Ponca City High Scho 1:12.10
15 Aguilera, Stephanie 10 B Enid High School 1:13.76
16 Crawford, Kyla 9 Muskogee High School 1:13.80
17 Roberson, Shelbie 9 Bartlesville High Sc 1:15.00
18 Berry, Sommer 9 Edmond North High 1:15.78
19 Woods, Taylor 10 Ponca City High Scho 1:17.10
20 Robledo, Jaylen 9 Ponca City High Scho 1:17.38
21 Jeffries, Dy'Ocian 9 Piedmont High Schoo 1:18.80
22 Mckinney, Syerria 9 B Ponca City High Sc 1:20.88
23 Lightfoot, Caitlynn 10 B Enid High School 1:24.97
24 Ryan, Tanasha 11 Muskogee High School 1:25.36
25 Rosebeary, Amanda 9 Guthrie High School 1:27.94
[Top of Page Event List]
Event 33 GIRLS 6A/5A 300m Hurdles
PL NAME GR TEAM TIME
1 Koster, Blair 12 Bartlesville High Sc 45.96
2 Chaney, Cerena 12 Ponca City High Scho 50.87
3 Wagner, Arianna 12 PCN-Putnam City Nort 52.00
4 Nelson, Jocelyn 11 Bartlesville High Sc 52.13
5 McEntire, Ciera 10 Ponca City High Scho 53.37
6 Calton, Keelea 11 PCN-Putnam City Nort 54.46
7 Palmer, Kailyn 11 Stillwater High Scho 54.59
8 Collyn, Combs 10 Bartlesville High Sc 55.84
9 Fletcher, Emily 9 Edmond North High 56.88
10 Danielson, Logan 9 Edmond North High 57.24
11 De La Torre, Irene 11 Enid High School 59.31
12 Sutton, Autumn 9 B Enid High School 1:02.17
13 Pardo, Ashley 10 Enid High School 1:06.15
[Top of Page Event List]
Event 37 GIRLS 6A/5A 200m Dash
PL NAME GR TEAM TIME
1 Doss, Jada 11 PCN-Putnam City Nort 27.54
2 Thomas, Kisston 11 Stillwater High Scho 27.65
3 Kauk, Kristan 12 Bartlesville High Sc 28.20
4 Giggers, Steffany 10 PCN-Putnam City Nort 28.44
5 Sicarr, Finda 9 PCN-Putnam City Nort 28.60
6 Crowder, Destiney 10 Ponca City High Scho 28.72
7 Adams, Macy 12 Enid High School 29.55
8 Sneed, Cassidee 11 B Enid High School 30.27
9 Frazier, Cayla 11 Guthrie High School 30.76
10 Crawford, Kyla 9 Muskogee High School 31.55
11 Jeffries, Dy'Ocian 9 Piedmont High Schoo 31.74
12 Morris, Savanna 10 B Ponca City High Sc 31.79
13 Burris, Abbie 9 Piedmont High Schoo 31.91
13 Rowe, Hali 9 B Ponca City High Sc 31.91
15 Montanez, Veronica 10 B Ponca City High Sc 32.03
16 Ryan, Tanasha 11 Muskogee High School 32.31
17 Vogt, Teghan 11 Piedmont High Schoo 32.58
18 Hain, Chelsy 9 B Ponca City High Sc 32.85
19 Avey, Kelly 11 B Ponca City High Sc 33.12
20 Woods, Taylor 10 Ponca City High Scho 34.00
Lightfoot, Caitlynn 10 B Enid High School DNS
[Top of Page Event List]
Event 41 GIRLS 6A/5A 1600m Run
PL NAME GR TEAM TIME
1 Barnes, Ashley 11 Bartlesville High Sc 5:33.06
2 Stayton, Shay 10 Bartlesville High Sc 5:40.65
3 Berge, Tyler 12 Enid High School 5:52.48
4 Rackley, Elise 10 Stillwater High Scho 5:57.12
5 Davis, Kinley 9 Enid High School 6:11.03
6 Blanchard, Madison 10 Enid High School 6:19.41
7 Luttberg, Ella 11 Stillwater High Scho 6:33.47
8 Klepper, Cabrini 9 Edmond North High 6:35.91
9 Bailey, Kenya 9 Ponca City High Scho 6:36.01
10 Fluty, Sage 10 Stillwater High Scho 6:41.65
11 Logan, Samyra 9 Muskogee High School 6:48.03
12 Louderback, Kamilah 9 Edmond North High 6:49.75
13 Lang, Sydney 9 Piedmont High Schoo 6:53.72
[Top of Page Event List]
Event 45 GIRLS 6A/5A 4x400m Relay
PL NAME TEAM TIME
1 Muskogee High School A Muskogee High School 4:23.18
2 Bartlesville High Sc A Bartlesville High Sc 4:23.20
3 PCN-Putnam City Nort A PCN-Putnam City Nort 4:23.98
4 Enid High School A Enid High School 4:27.22
5 Stillwater High Scho A Stillwater High Scho 4:32.67
6 Edmond North High A Edmond North High 4:42.32
7 Piedmont High Schoo A Piedmont High Schoo 4:46.55
[Top of Page Event List]
Event 49 GIRLS 6A/5A Shot Put
PL NAME GR TEAM MARK
1 Grimm, Jacye 12 Ponca City High Scho 38-02.00"
2 Blevins, Riley 11 Bartlesville High Sc 32-02.50"
3 Noear, Kayla 9 Ponca City High Scho 31-07.50"
4 Ramirez, Ruth 9 Enid High School 31-06.00"
5 McDaniel, Hailey 11 Stillwater High Scho 31-03.50"
6 Walstad, Carly 11 Stillwater High Scho 29-06.50"
[Top of Page Event List]
Event 53 GIRLS 6A/5A Discus Throw
PL NAME GR TEAM MARK
1 Grimm, Jacye 12 Ponca City High Scho 117-00.00"
2 Walstad, Carly 11 Stillwater High Scho 102-10.00"
3 Noear, Kayla 9 Ponca City High Scho 102-06.00"
4 McDaniel, Hailey 11 Stillwater High Scho 100-00.00"
5 Dethloff, Augusta 11 Stillwater High Scho 90-00.00"
6 Blevins, Riley 11 Bartlesville High Sc 88-04.00"
[Top of Page Event List]
Event 57 GIRLS 6A/5A Long Jump
PL NAME GR TEAM MARK
1 Giggers, Steffany 10 PCN-Putnam City Nort 16-00.75"
2 Ray, Morgan 9 Edmond North High 15-00.50"
3 Crowder, Destiney 10 Ponca City High Scho 14-10.00"
4 McArtor, Erinn 12 Stillwater High Scho 14-07.25"
5 Smith, Taylor 11 Enid High School 14-07.00"
6 Myers, Kathleen 9 Edmond North High 14-06.00"
7 Bosworth, Leah 9 Ponca City High Scho 14-04.00"
8 Harwell, Isabel 9 Edmond North High 13-08.50"
Frazier, Cayla 11 Guthrie High School ND
Nelson, Jocelyn 11 Bartlesville High Sc ND
Holt, Bayley 11 Stillwater High Scho ND
Barton, Kylynn 11 Enid High School ND
Washington, Johnetta 10 B Enid High School ND
[Top of Page Event List]
Event 61 GIRLS 6A/5A High Jump
PL NAME GR TEAM MARK
1 Adams, Macy 12 Enid High School 5-02.00"
2 White, Elissa 10 Stillwater High Scho 5-00.00"
3 Gattis, Lauren 11 Stillwater High Scho 5-00.00"
4 Burris, Kylie 10 Piedmont High Schoo 4-06.00"
5 Zoeller, karleigh 10 Bartlesville High Sc 4-04.00"
5 Berry, Sommer 9 Edmond North High 4-04.00"
[Top of Page Event List]
Event 65 GIRLS 6A/5A Pole Vault
PL NAME GR TEAM MARK
1 White, Elissa 10 Stillwater High Scho 9-00.00"
2 Holt, Bayley 11 Stillwater High Scho 8-00.00"
Sauer, Paige 9 Bartlesville High Sc NM
[Top of Page Event List]
Event 2 BOYS 6A/5A 4x100m Relay
PL NAME TEAM TIME
1 Enid High School A Enid High School 43.58
2 Guthrie High School A Guthrie High School 44.83
3 B Guthrie High Schoo B B Guthrie High Schoo 45.72
4 Bartlesville High Sc A Bartlesville High Sc 45.90
5 Edmond North High A Edmond North High 46.22
6 Piedmont High Schoo A Piedmont High Schoo 47.57
7 PCN-Putnam City Nort A PCN-Putnam City Nort 47.84
8 Bartlesville High Sc B Bartlesville High Sc 51.34
Muskogee High School A Muskogee High School DNF
[Top of Page Event List]
Event 6 BOYS 6A/5A 4x800m Relay
PL NAME TEAM TIME
1 Bartlesville High Sc A Bartlesville High Sc 8:24.94
2 Guthrie High School A Guthrie High School 8:29.24
3 Enid High School A Enid High School 8:29.26
4 Ponca City High Scho A Ponca City High Scho 9:05.01
5 B Enid High School A B Enid High School 9:06.30
6 PCN-Putnam City Nort A PCN-Putnam City Nort 9:08.65
7 Edmond North High A Edmond North High 9:09.32
8 Stillwater High Scho A Stillwater High Scho 9:19.69
9 Bartlesville High Sc B Bartlesville High Sc 9:49.72
10 Edmond North High B Edmond North High 10:12.21
[Top of Page Event List]
Event 10 BOYS 6A/5A 110m Hurdles
PL NAME GR TEAM TIME
1 Robinson, Lewis 12 Guthrie High School 15.17
2 Owens, Carlos 11 Guthrie High School 16.64
3 Taylor, Ethan 10 Piedmont High Schoo 16.71
4 Shahab, Ramdhan 9 Edmond North High 18.04
5 Hensley, Easton 10 Piedmont High Schoo 18.74
6 Garcia, Isai 10 Stillwater High Scho 19.04
7 McDermott, Davis 10 Piedmont High Schoo 19.68
8 Scott, Braden 9 B Enid High School 22.25
[Top of Page Event List]
Event 13 BOYS 6A/5A 3200m Run
PL NAME GR TEAM TIME
1 Lang, Ryan 12 Piedmont High Schoo 10:23.61
2 Williams, Henry 10 Bartlesville High Sc 10:29.97
3 Lack, Gavin 10 Enid High School 10:38.71
4 Fenley, Landon 10 Enid High School 11:09.22
5 Rossiter, Zander 9 Edmond North High 11:16.88
6 Martinez, James 9 Cleveland 11:31.90
7 Lauritsen, Nathan 9 Cleveland 11:41.71
8 Myers, Keegan 9 Edmond North High 11:41.72
9 Smith, Chandler 9 Edmond North High 11:58.26
10 Atwood, Ethan 9 B Enid High School 12:15.16
11 Piatt, Mason 9 B Edmond North Hig 12:19.15
12 Dickerson, Davis 11 Ponca City High Scho 12:51.21
13 House, Nate 11 Enid High School 12:56.57
14 Coats, Garrett 9 B Ponca City High Sc 13:05.19
15 Taylor, Brayden 10 B Edmond North Hig 13:08.64
16 Marzett, Laronn 10 PCN-Putnam City Nort 13:22.38
17 Zacharias, Brett 10 Stillwater High Scho 13:31.95
18 Stressman, John 10 B Edmond North Hig 13:35.69
19 Lowder, Matthew 11 PCN-Putnam City Nort 14:57.34
[Top of Page Event List]
Event 16 BOYS 6A/5A 4x200m Relay
PL NAME TEAM TIME
1 Enid High School A Enid High School 1:29.69
2 Guthrie High School A Guthrie High School 1:31.19
3 Muskogee High School A Muskogee High School 1:32.93
4 PCN-Putnam City Nort A PCN-Putnam City Nort 1:33.76
5 Bartlesville High Sc A Bartlesville High Sc 1:35.33
6 B Guthrie High Schoo A B Guthrie High Schoo 1:36.94
7 Ponca City High Scho A Ponca City High Scho 1:37.76
8 Edmond North High B Edmond North High 1:38.04
9 Piedmont High Schoo A Piedmont High Schoo 1:39.93
10 Edmond North High A Edmond North High 1:41.20
11 Bartlesville High Sc B Bartlesville High Sc 1:45.78
12 Ponca City High Scho B Ponca City High Scho 1:46.14
[Top of Page Event List]
Event 20 BOYS 6A/5A 800m Run
PL NAME GR TEAM TIME
1 Baniqued, Krishan 12 Bartlesville High Sc 2:02.47
2 Pruitt, Dakota 12 Guthrie High School 2:06.46
3 Wallace, Garrett 10 Enid High School 2:07.81
4 Kenny, Thomas 10 Enid High School 2:08.23
5 Beauchamp, Tommy 12 Guthrie High School 2:09.29
6 Storts, Jacob 10 Piedmont High Schoo 2:10.28
7 Eiden, Noah 10 Bartlesville High Sc 2:11.48
8 Wade, Tyler 12 Piedmont High Schoo 2:11.78
9 Taylor, Trevor 10 Bartlesville High Sc 2:12.18
10 Barber, Caleb 12 Guthrie High School 2:15.25
11 Escoe, Jordon 9 Muskogee High School 2:16.38
12 Perez, Samual 11 Enid High School 2:17.42
[Top of Page Event List]
Event 24 BOYS 6A/5A 100m Dash
PL NAME GR TEAM TIME
1 Mendenhall, Kolby 10 Perry High School 10.74
2 Smith, Ty 12 Stillwater High Scho 10.79
3 Mayberry, Cameron 12 Stillwater High Scho 11.20
4 Parker, A.J. 11 Bartlesville High Sc 11.36
5 Malveaux, Quan 11 Stillwater High Scho 11.46
6 Beasley, Tyriq 11 Muskogee High School 11.52
7 Weston, Samad 12 Guthrie High School 11.64
8 Douglass, Brendon 11 Perry High School 11.81
9 Field, Austen 11 Ponca City High Scho 11.84
10 Escoe, Jordon 9 Muskogee High School 11.86
11 Ausby, Jeremiah 11 PCN-Putnam City Nort 11.91
12 Johnson, Cayman 9 PCN-Putnam City Nort 11.96
13 Lewis, Jaylenn 9 B Edmond North Hig 11.97
14 Brown, Antonio 9 Edmond North High 12.04
15 Hughes, Marlo 9 B Enid High School 12.07
16 Scott, Donte 10 Enid High School 12.12
17 Nunez, Derek 11 Edmond North High 12.14
18 Guerrero, Matt 12 Guthrie High School 12.16
19 McNutt, Calvin 10 Piedmont High Schoo 12.22
20 Davis, Ty 10 Piedmont High Schoo 12.27
21 Peevy, Austin 11 PCN-Putnam City Nort 12.29
21 Koehn, Adin 11 B Enid High School 12.29
21 Maxwell, Mathew 11 Muskogee High School 12.29
24 Dickson, Josh 12 Bartlesville High Sc 12.31
25 Todd, Delbert 11 Piedmont High Schoo 12.46
26 Buszek, Jody 12 B Enid High School 12.63
27 Robinson, Lewis 12 Guthrie High School 12.66
28 Hillmon, Kristian 9 Muskogee High School 12.76
29 Birnbaum, Jacob 11 Ponca City High Scho 12.79
30 Lorett, Steven 9 B Ponca City High Sc 13.16
31 Lin, Jeff 10 B Edmond North Hig 13.33
32 Owens, Trevor 9 B Ponca City High Sc 13.34
33 Jordan, Malcolm 10 B Edmond North Hig 13.37
34 Cervantes, Kaleb 10 Ponca City High Scho 13.41
35 Rockett, Rudy 9 B Ponca City High Sc 13.89
36 Gilliland, Daylon 9 B Ponca City High Sc 14.19
washburn, derek 10 B Enid High School DNS
[Top of Page Event List]
Event 30 BOYS 6A/5A 400m Dash
PL NAME GR TEAM TIME
1 Hughes, Winn 12 Guthrie High School 50.82
2 Secrest, Kaden 12 Stillwater High Scho 51.92
3 Bingham, Devin 10 Piedmont High Schoo 52.17
4 Davis, J'Mari 10 Muskogee High School 52.52
5 Brown, Jordan 11 Stillwater High Scho 54.53
6 Banks, Brian 9 Enid High School 54.71
6 Kenny, Thomas 10 Enid High School 54.71
8 Bennett, Archer 11 Bartlesville High Sc 55.08
9 Lancaster, John David 10 Bartlesville High Sc 55.11
10 Brown, Koree 10 Edmond North High 55.31
11 Smith, John 9 Muskogee High School 55.89
12 Hill, Jordan 9 Edmond North High 55.94
13 Anderegg, Bryce 9 Bartlesville High Sc 56.00
14 Bakewell, Jacob 10 Piedmont High Schoo 56.63
15 Lofton, Antoine 10 Enid High School 56.83
16 Jackson, Brandon 12 PCN-Putnam City Nort 57.21
17 Williams, D'Angelo 11 PCN-Putnam City Nort 57.26
18 Gronigan, Andrew 9 Edmond North High 58.40
19 Dooley, Colton 10 Piedmont High Schoo 58.51
20 Karim, Taoheed 10 PCN-Putnam City Nort 58.86
21 Erickson, Daniel 9 Ponca City High Scho 58.87
22 Reyes, Carlos 9 Tonkawa High School 59.31
23 Self, Connor 12 Guthrie High School 59.57
24 Star, Phillip 9 B Enid High School 59.82
25 Branstetter, Will 10 Ponca City High Scho 1:01.08
26 Hattey, Jacob 10 B Edmond North Hig 1:01.37
27 Allen, Zeke 12 B Enid High School 1:01.43
28 Scott, Donte 10 Enid High School 1:01.65
29 Huff, Nathaniel 11 Ponca City High Scho 1:02.08
30 Silva, Chris 9 B Edmond North Hig 1:06.30
31 Rockett, Rudy 9 B Ponca City High Sc 1:06.42
32 Klawun, Markus 9 Cleveland 1:16.59
[Top of Page Event List]
Event 34 BOYS 6A/5A 300m Hurdles
PL NAME GR TEAM TIME
1 Owens, Carlos 11 Guthrie High School 42.58
2 Martin, Logan 12 Bartlesville High Sc 42.66
3 Storts, Jacob 10 Piedmont High Schoo 44.33
4 McDermott, Davis 10 Piedmont High Schoo 45.34
5 Shahab, Ramdhan 9 Edmond North High 45.42
6 Hood, Robert 10 Piedmont High Schoo 46.90
7 Lack, Gavin 10 Enid High School 49.35
8 Scott, Braden 9 B Enid High School 53.23
9 Perez, Isac 11 Enid High School 54.05
10 Perez, Samual 11 Enid High School 54.33
[Top of Page Event List]
Event 38 BOYS 6A/5A 200m Dash
PL NAME GR TEAM TIME
1 Mendenhall, Kolby 10 Perry High School 21.88
2 Smith, Ty 12 Stillwater High Scho 21.91
3 Wooley, Henry 11 Enid High School 22.75
4 Mitchell, Raheem 11 Enid High School 23.16
5 Peter, Marvin 10 PCN-Putnam City Nort 23.33
6 Cummings, Marlon 12 Bartlesville High Sc 23.36
7 Curry, L'liott 12 Guthrie High School 23.71
8 Field, Austen 11 Ponca City High Scho 24.13
9 Robinson, Lewis 12 Guthrie High School 24.45
10 Smith, Hunter 9 B Edmond North Hig 24.55
11 Hill, Shamar 9 PCN-Putnam City Nort 24.56
12 Coleman, Turner 9 Edmond North High 24.68
13 Hughes, Marlo 9 B Enid High School 24.70
14 Ford, Jesse 12 Ponca City High Scho 24.86
15 Gage, Garrett 11 Edmond North High 24.95
16 Gaines, Jeff 10 Piedmont High Schoo 25.21
17 McNutt, Calvin 10 Piedmont High Schoo 25.23
17 Dickson, Josh 12 Bartlesville High Sc 25.23
19 Davis, Ty 10 Piedmont High Schoo 25.36
20 Karim, Taoheed 10 PCN-Putnam City Nort 25.63
21 Hillmon, Kristian 9 Muskogee High School 25.65
22 Sivard, Carson 10 B Edmond North Hig 25.83
23 Birnbaum, Jacob 11 Ponca City High Scho 25.85
24 Cervantes, Kaleb 10 Ponca City High Scho 25.87
25 Erickson, Daniel 9 Ponca City High Scho 26.23
26 Buszek, Jody 12 B Enid High School 26.33
27 Branstetter, Will 10 Ponca City High Scho 27.20
28 Kulczychi, Joshua 11 Ponca City High Scho 27.22
29 washburn, derek 10 B Enid High School 27.75
30 Lorett, Steven 9 B Ponca City High Sc 27.98
31 Huff, Nathaniel 11 Ponca City High Scho 28.67
32 Gilliland, Daylon 9 B Ponca City High Sc 29.07
[Top of Page Event List]
Event 42 BOYS 6A/5A 1600m Run
PL NAME GR TEAM TIME
1 Baniqued, Krishan 12 Bartlesville High Sc 4:38.06
2 Williams, Henry 10 Bartlesville High Sc 4:45.60
3 Lang, Ryan 12 Piedmont High Schoo 4:52.68
4 Wade, Tyler 12 Piedmont High Schoo 4:57.30
5 Lancaster, John David 10 Bartlesville High Sc 4:58.65
6 Lack, Gavin 10 Enid High School 4:59.78
7 Ogle, Jay 11 Stillwater High Scho 5:07.34
8 Taylor, Trevor 10 Bartlesville High Sc 5:07.44
9 Rossiter, Zander 9 Edmond North High 5:10.88
10 Wallace, Garrett 10 Enid High School 5:11.75
11 Blanton, Garrison 10 Ponca City High Scho 5:13.35
12 Eiden, Noah 10 Bartlesville High Sc 5:15.85
[Top of Page Event List]
Event 46 BOYS 6A/5A 4x400m Relay
PL NAME TEAM TIME
1 Stillwater High Scho A Stillwater High Scho 3:30.40
2 Guthrie High School A Guthrie High School 3:31.64
3 Enid High School A Enid High School 3:31.71
4 PCN-Putnam City Nort A PCN-Putnam City Nort 3:36.99
5 Muskogee High School A Muskogee High School 3:37.14
6 Piedmont High Schoo A Piedmont High Schoo 3:43.80
7 Bartlesville High Sc A Bartlesville High Sc 3:44.22
8 Ponca City High Scho A Ponca City High Scho 3:44.48
9 Guthrie High School B Guthrie High School 3:45.45
10 Edmond North High B Edmond North High 3:51.44
11 Bartlesville High Sc B Bartlesville High Sc 3:53.96
12 Edmond North High A Edmond North High 3:54.94
13 Enid High School B Enid High School 3:54.96
14 B Ponca City High Sc A B Ponca City High Sc 4:11.34
[Top of Page Event List]
Event 50 BOYS 6A/5A Shot Put
PL NAME GR TEAM MARK
1 Raulston, Benjamin 11 Ponca City High Scho 41-05.50"
2 Boyer, Austin 11 Stillwater High Scho 40-02.00"
3 Sanchez, Joel 11 Enid High School 38-07.00"
4 Barkus, Jamal 11 PCN-Putnam City Nort 38-05.00"
5 Watkins, Hunter 11 Muskogee High School 37-08.50"
6 Carden, Cyntrell 12 Stillwater High Scho 37-03.00"
[Top of Page Event List]
Event 54 BOYS 6A/5A Discus Throw
PL NAME GR TEAM MARK
1 Ford, Jesse 12 Ponca City High Scho 120-04.50"
2 Medrano, Josh 12 Muskogee High School 118-01.00"
3 Evans, Denver 12 Stillwater High Scho 117-10.50"
4 Davis, Braxton 10 Piedmont High Schoo 116-05.00"
5 Wilcox, Alvis 11 Guthrie High School 109-01.50"
6 Koumbis, Skyler 11 Muskogee High School 106-08.00"
[Top of Page Event List]
Event 58 BOYS 6A/5A Long Jump
PL NAME GR TEAM MARK
1 Prather, Brandon 12 Stillwater High Scho 21-08.00"
2 Robinson, Jaylon 11 Stillwater High Scho 20-07.25"
3 Cherry, Quintahj 11 Muskogee High School 20-06.75"
4 Dorris, Romiki 12 Stillwater High Scho 20-03.75"
5 Kelley, Malik 11 PCN-Putnam City Nort 20-00.50"
6 Weston, Samad 12 Guthrie High School 19-07.50"
[Top of Page Event List]
Event 62 BOYS 6A/5A High Jump
PL NAME GR TEAM MARK
1 Parker, A.J. 11 Bartlesville High Sc 6-02.00"
2 Staudt, Sam 12 Guthrie High School 6-00.00"
3 Dixon, Trenton 12 Enid High School 6-00.00"
4 Fry, Trent 10 Ponca City High Scho 5-10.00"
5 Bowlin, Devyn 11 Muskogee High School 5-08.00"
5 Carter, Kelton 11 Stillwater High Scho 5-08.00"
[Top of Page Event List]
Event 66 BOYS 6A/5A Pole Vault
PL NAME GR TEAM MARK
1 McIntire, Ryan 12 Guthrie High School 13-00.00"
2 Mueller, Joesph 10 Guthrie High School 11-06.00"
3 Armendarez, Aaron 12 Bartlesville High Sc 10-06.00"
4 Robertson, Zach 9 Cleveland 10-00.00"
5 Turner, Alex 12 Bartlesville High Sc 9-06.00"
Gutierrez, Ben 9 Bartlesville High Sc ND
Cervantes, Kaleb 10 Ponca City High Scho ND
[Top of Page Event List]