Girls 3200 meter run 2A
PL - - ATHLETE YR TEAM - - TIME
1 6281 Ellie Gilbreath 11 REGENT PREPARATORY H 1 3:53.73 12:27.95
2 6280 Natalia Cleveland 9 REGENT PREPARATORY H 2 3:55.01 12:32.05
3 5984 Rebekah Wendt 10 HAWORTH 1 4:16.74 13:41.59
4 6487 Ellie Kincade 10 WEWOKA 1 4:18.19 13:46.24
5 6184 Cassidy Harman 9 MAUD HIGH SCHOOL 1 4:18.50 13:47.23
6 1 6124 Kayden King 10 KONAWA 1 4:20.10 13:52.34
7 2 6122 Sarah Gee 9 KONAWA 2 4:21.74 13:57.58
8 3 6092 Briana Hendrix 12 KIEFER HIGH SCHOOL 1 4:23.84 14:04.32
9 5983 Raegan Lockhart 9 HAWORTH 2 4:24.19 14:05.43
10 5833 Rose Rivera 11 CARNEY 1 4:26.31 14:12.22
11 4 6472 Kylea Terrell 10 WARNER HIGH SCHOOL 1 4:27.30 14:15.37
12 5 5909 Shane Rinner 12 CHRISTIAN HERITAGE 1 4:28.12 14:18.01
13 5975 Kathleen Schertz 10 FAIRLAND 1 4:29.36 14:21.98
14 5870 Adriauna Harris 10 CENTRAL - SALLISAW 1 4:31.77 14:29.69
15 6 6467 Jessica Duerson 10 WARNER HIGH SCHOOL 2 4:32.25 14:31.23
16 7 6312 Teeronie Mccann 10 ROCK CREEK HIGH SCHO 1 4:35.15 14:40.51
17 6485 Jaci Clinton 10 WELCH 1 4:35.33 14:41.06
18 8 6093 Zoie Kiddy 9 KIEFER HIGH SCHOOL 2 4:36.68 14:45.38
19 9 5907 Danica RInner 12 CHRISTIAN HERITAGE 2 4:38.59 14:51.51
20 10 6095 Maria Perez 11 KIEFER HIGH SCHOOL 3 4:40.29 14:56.95
21 11 5908 Mara Rinner 10 CHRISTIAN HERITAGE 3 4:43.44 15:07.04
22 12 5905 Micah Chandler 10 CHRISTIAN HERITAGE 4 4:45.15 15:12.49
23 13 5906 Kennedy Johnson 10 CHRISTIAN HERITAGE 5 4:45.61 15:13.97
24 14 6129 Jamie Walker 11 KONAWA 3 4:47.14 15:18.86
25 15 6127 Charlyee Ortiz 10 KONAWA 4 4:47.27 15:19.29
26 16 6072 Summer Pippin 10 KETCHUM 1 4:47.94 15:21.44
27 17 6068 Emily Flanagan 9 KETCHUM 2 4:48.31 15:22.60
28 18 6435 Mackenzie Huffman 9 TUSHKA 1 4:50.64 15:30.05
29 19 6431 Caitlyn Cooper 12 TUSHKA 2 4:52.01 15:34.45
30 20 6474 Gabby Tucker 12 WARNER HIGH SCHOOL 3 4:53.04 15:37.76
31 21 6510 Elizabeth Mensink 12 WYANDOTTE 1 4:53.38 15:38.84
32 22 5904 Lexie Butler 10 CHRISTIAN HERITAGE 6 4:53.44 15:39.03
33 23 6096 Destiny Spangler 10 KIEFER HIGH SCHOOL 4 4:55.63 15:46.03
34 6442 Rachel Gosa 9 VARNUM 1 4:56.64 15:49.25
35 24 6471 Madison Ramming 12 WARNER HIGH SCHOOL 4 4:57.24 15:51.19
36 6232 Hayden Duvall 11 MIDWAY HIGH SCHOOL 1 4:58.22 15:54.33
37 25 6308 Tiana Harkey 11 ROCK CREEK HIGH SCHO 2 4:58.29 15:54.53
38 26 6121 Chyanne Crenshaw 10 KONAWA 5 4:58.34 15:54.69
39 27 6436 Alissa Kindred 11 TUSHKA 3 4:59.88 15:59.63
40 6398 Taryn Carter 12 STROTHER 1 5:00.30 16:00.98
41 28 6473 Jaelisa Tolbert 11 WARNER HIGH SCHOOL 5 5:00.73 16:02.34
42 29 6306 Brittany Farrington 11 ROCK CREEK HIGH SCHO 3 5:01.47 16:04.72
43 30 6123 Shelby Gentry 12 KONAWA 6 5:02.31 16:07.40
44 31 5941 Gabrielle Smith 10 COALGATE 1 5:03.93 16:12.58
45 32 6069 Mattie Flanagan 10 KETCHUM 3 5:04.12 16:13.19
46 33 6511 Kallie Morisset 9 WYANDOTTE 2 5:04.29 16:13.74
47 34 6074 Star West 9 KETCHUM 4 5:04.72 16:15.12
48 35 6508 Jennelle Lundien 9 WYANDOTTE 3 5:04.79 16:15.33
49 36 6434 Jaci Griffin 10 TUSHKA 4 5:06.37 16:20.40
50 5973 Kassidy Daughtery 12 FAIRLAND 2 5:08.39 16:26.85
51 37 6098 Gracie Whitehouse 11 KIEFER HIGH SCHOOL 5 5:08.82 16:28.23
52 38 6130 Madison Wright 9 KONAWA 7 5:09.44 16:30.24
53 39 6135 Shelby Garrett 11 LATTA HIGH SCHOOL 1 5:09.91 16:31.74
54 5953 Savannah Been 11 DEWAR HIGH SCHOOL 1 5:10.69 16:34.24
55 6486 Braxton Findley 10 WEWOKA 2 5:11.08 16:35.46
56 6235 Kelly Sawvel 9 MIDWAY HIGH SCHOOL 2 5:11.19 16:35.81
57 40 6090 Kinley Blankenship 10 KIEFER HIGH SCHOOL 6 5:11.68 16:37.40
58 41 6097 Jennifer Taber 9 KIEFER HIGH SCHOOL 7 5:12.12 16:38.79
59 5974 Emily Rexwrinkle 9 FAIRLAND 3 5:12.39 16:39.68
60 42 5921 Victoria Roberts 9 CLAYTON HIGH SCHOOL 1 5:15.46 16:49.48
61 43 6066 Kylee Cypert 9 KETCHUM 5 5:16.55 16:52.98
62 44 5910 Maykayla White 9 CHRISTIAN HERITAGE 7 5:18.17 16:58.16
63 45 6309 Hannah Heflin 11 ROCK CREEK HIGH SCHO 4 5:19.41 17:02.12
64 6297 Abigail Pope 9 RIVERFIELD COUNTRY D 1 5:21.76 17:09.64
65 46 5922 Torie Smith 11 CLAYTON HIGH SCHOOL 2 5:23.86 17:16.36
66 47 6411 Heather Starry 9 STUART 1 5:26.44 17:24.61
67 48 6468 Tonja Goodreau 12 WARNER HIGH SCHOOL 6 5:28.25 17:30.42
68 49 6137 Grace Reeves 10 LATTA HIGH SCHOOL 2 5:30.21 17:36.68
69 50 6433 Jacy Eaves 10 TUSHKA 5 5:31.02 17:39.27
70 51 5789 Samantha Owens 11 BENNINGTON 1 5:31.09 17:39.49
71 52 6313 Jolie Perry 9 ROCK CREEK HIGH SCHO 5 5:31.14 17:39.67
72 53 5785 Madison Currie 12 BENNINGTON 2 5:32.42 17:43.75
73 54 6307 Emily Hamill 10 ROCK CREEK HIGH SCHO 6 5:32.48 17:43.96
74 55 6406 Cecily Crawford 11 STUART 2 5:37.46 17:59.89
75 56 5784 Miley Campbell 10 BENNINGTON 3 5:38.71 18:03.89
76 57 6311 Lainey Jestis 12 ROCK CREEK HIGH SCHO 7 5:40.28 18:08.92
77 58 6507 Ja'ce Funk 11 WYANDOTTE 4 5:41.02 18:11.27
78 6236 Kaytlin Clayton 11 MOSS 1 5:43.28 18:18.52
79 59 5937 Joley James 10 COALGATE 2 5:44.32 18:21.83
80 60 5923 Sydnee Wood 11 CLAYTON HIGH SCHOOL 3 5:45.66 18:26.13
81 5954 Autumn Campbell 9 DEWAR HIGH SCHOOL 2 5:45.92 18:26.96
82 61 6504 Kaylee Barton 10 WYANDOTTE 5 5:48.90 18:36.50
83 6488 Cogee Wolf 10 WEWOKA 3 5:51.28 18:44.11
84 62 6469 Katie Hart 9 WARNER HIGH SCHOOL 7 5:52.71 18:48.70
85 63 5920 Elaina Mccarn 11 CLAYTON HIGH SCHOOL 4 5:54.59 18:54.70
86 64 5783 Makenzie Atwood 10 BENNINGTON 4 5:57.48 19:03.95
87 6310 Kendra Ingram 10 ROCK CREEK HIGH SCHO 8 5:58.72 19:07.91
88 65 5934 Alizaye Buckley 10 COALGATE 3 6:02.67 19:20.56
89 66 5939 Jayda Reed 11 COALGATE 4 6:02.95 19:21.47
90 67 6407 Sienna Hooser 11 STUART 3 6:07.33 19:35.46
91 68 5940 Laci Sjulestad 9 COALGATE 5 6:08.11 19:37.97
92 69 5938 Annsleigh Palmer 10 COALGATE 6 6:15.07 20:00.24
93 70 6412 Rylee Stephens 9 STUART 4 6:15.77 20:02.47
94 71 5935 Odeesa Deela 11 COALGATE 7 6:18.09 20:09.89
95 72 6509 Madison Mcbrien 12 WYANDOTTE 6 6:23.23 20:26.36
96 73 6430 Ryan Cochran 12 TUSHKA 6 6:25.04 20:32.14
97 74 5786 Michael Dominguez 11 BENNINGTON 5 6:33.37 20:58.81
98 75 5788 Dallis Hayes 10 BENNINGTON 6 6:34.04 21:00.94
99 76 5787 Brianna Haislip 9 BENNINGTON 7 6:35.29 21:04.95
100 77 6067 Kenzee Farrar 9 KETCHUM 6 6:35.67 21:06.16
101 5816 Tessa Ethelbah 9 CALVIN 1 6:37.57 21:12.25
102 5817 Lydia Keen 10 CALVIN 2 6:38.37 21:14.81
103 78 6138 Stevey Reeves 9 LATTA HIGH SCHOOL 3 6:41.17 21:23.76
104 6185 Brooke Watson 10 MAUD HIGH SCHOOL 2 6:42.38 21:27.64
105 79 6139 Hope Wear 9 LATTA HIGH SCHOOL 4 6:44.40 21:34.11
106 80 6136 Anna Mae Palmer 9 LATTA HIGH SCHOOL 5 6:57.47 22:15.93
107 81 5918 Hali Bray 11 CLAYTON HIGH SCHOOL 5 7:04.59 22:38.71
108 82 6405 Sara Box 11 STUART 5 7:08.00 22:49.61
109 6238 Destiny Slater 9 MOSS 2 7:08.89 22:52.45
110 5819 Mckenzie Wilson 9 CALVIN 3 7:09.15 22:53.31
111 6237 Brooke Rambo 9 MOSS 3 7:23.02 23:37.67
112 6233 Mackenzie Goodall 11 MIDWAY HIGH SCHOOL 3 7:45.28 24:48.91
113 6234 Brittany Kusler 9 MIDWAY HIGH SCHOOL 4 7:50.73 25:06.35
Boys 5k run 2A
PL - - ATHLETE YR TEAM - - TIME
1 1 6476 Garrin Blaylock 11 WARNER HIGH SCHOOL 1 3:34.61 17:53.05
2 2 5915 Matthew White 11 CHRISTIAN HERITAGE 1 3:37.48 18:07.41
3 3 6290 Miles Bonine 10 REJOICE CHRISTIAN AC 1 3:40.22 18:21.11
4 4 5927 Quartermain Briggs 10 CLAYTON HIGH SCHOOL 1 3:42.68 18:33.42
5 5 6100 Ethan Castillo 11 KIEFER HIGH SCHOOL 1 3:44.26 18:41.30
6 6 6400 Jesse Fuller 11 STROUD 1 3:47.41 18:57.05
7 7 6481 Jake Perryman 12 WARNER HIGH SCHOOL 2 3:48.37 19:01.87
8 8 6282 Cade Anderson 11 REGENT PREPARATORY H 1 3:48.93 19:04.66
9 9 6115 Braden Ray 11 KINTA 1 3:50.49 19:12.47
10 10 6283 Gunnar Anderson 10 REGENT PREPARATORY H 2 3:50.86 19:14.33
11 11 6484 Jack VanDaley 10 WARNER HIGH SCHOOL 3 3:51.33 19:16.69
12 12 6103 Tristan Lujan 10 KIEFER HIGH SCHOOL 2 3:51.81 19:19.07
13 13 6286 Michael O'Dea 10 REGENT PREPARATORY H 3 3:53.29 19:26.45
14 14 6107 Phoenix Randleman 9 KIEFER HIGH SCHOOL 3 3:53.48 19:27.40
15 15 6441 Tucker Potts 10 TUSHKA 1 3:54.39 19:31.97
16 16 5924 Dalton Anson 11 CLAYTON HIGH SCHOOL 2 3:54.87 19:34.38
17 5834 Noah Mcfadden 11 CARNEY 1 3:54.96 19:34.84
18 17 6303 James Puls 11 RIVERFIELD COUNTRY D 1 3:58.19 19:50.99
19 18 6109 Jacob Taber 11 KIEFER HIGH SCHOOL 4 3:58.66 19:53.34
20 19 6105 Kade Ragsdale 10 KIEFER HIGH SCHOOL 5 3:58.70 19:53.53
21 20 5828 Brach Helmert 9 CANADIAN 1 3:58.94 19:54.71
22 21 5917 Luke Yost 12 CHRISTIAN HERITAGE 2 4:00.38 20:01.93
23 6503 Pete Young 11 WRIGHT CITY 1 4:00.80 20:04.02
24 22 6483 Bobby Tripp 9 WARNER HIGH SCHOOL 4 4:02.33 20:11.67
25 23 6288 Michael Portman 9 REGENT PREPARATORY H 4 4:03.33 20:16.66
26 24 6110 Thomas Fobber 9 KINTA 2 4:03.54 20:17.72
27 25 6101 Cooper Garden 9 KIEFER HIGH SCHOOL 6 4:04.09 20:20.48
28 26 6116 Cameron Ray 11 KINTA 3 4:05.24 20:26.21
29 27 5916 Luke Winslow 9 CHRISTIAN HERITAGE 3 4:05.43 20:27.17
30 28 6479 Cameron Hughey 11 WARNER HIGH SCHOOL 5 4:05.70 20:28.51
31 29 6147 Christian Williams 10 LATTA HIGH SCHOOL 1 4:07.48 20:37.40
32 30 6291 Luke Callery 9 REJOICE CHRISTIAN AC 2 4:09.67 20:48.35
33 31 6499 Yeremi Vasquez 9 WISTER 1 4:10.06 20:50.33
34 32 5820 William Carreno-Ramero 9 CALVIN 1 4:10.80 20:54.03
35 33 5822 Champ Florie 9 CALVIN 2 4:11.54 20:57.74
36 34 5829 Ethan Lineberger 12 CANADIAN 2 4:12.17 21:00.85
37 35 5831 Kolin Sharp 10 CANADIAN 3 4:12.28 21:01.43
38 36 6143 Lane Garrett 10 LATTA HIGH SCHOOL 2 4:13.25 21:06.27
39 6120 Tyton Wiseman 10 KIOWA 1 4:13.72 21:08.64
40 37 5875 Brandon Shupert 11 CENTRAL - SALLISAW 1 4:14.63 21:13.19
41 38 6145 Jacob Huntsman 10 LATTA HIGH SCHOOL 3 4:15.86 21:19.32
42 39 6295 Brady Thomas 9 REJOICE CHRISTIAN AC 3 4:16.19 21:20.95
43 40 6292 Kaden Hass 10 REJOICE CHRISTIAN AC 4 4:18.62 21:33.10
44 41 5832 Nick Taylor 11 CANADIAN 4 4:18.65 21:33.27
45 42 6141 Landon Estes 10 LATTA HIGH SCHOOL 4 4:19.44 21:37.22
46 43 6401 Peter Jenkins 12 STROUD 2 4:21.35 21:46.79
47 44 6287 Sam Phillips 11 REGENT PREPARATORY H 5 4:22.55 21:52.79
48 45 5830 Christian Mathis 10 CANADIAN 5 4:23.45 21:57.29
49 6414 Jared Mcintosh 9 STUART 1 4:24.52 22:02.62
50 46 6284 John David Cobb 9 REGENT PREPARATORY H 6 4:24.78 22:03.91
51 47 5914 Garrette French 9 CHRISTIAN HERITAGE 4 4:24.98 22:04.91
52 48 6296 Joshua Vest 9 REJOICE CHRISTIAN AC 5 4:25.01 22:05.06
53 49 6437 Riley Callahan 9 TUSHKA 2 4:25.23 22:06.16
54 6501 Gage Heck 12 WRIGHT CITY 2 4:30.38 22:31.91
55 50 5912 Brock Currie 12 CHRISTIAN HERITAGE 5 4:31.73 22:38.67
56 6500 Baylor Bain 9 WRIGHT CITY 3 4:32.38 22:41.94
57 51 5928 Koble Driver 11 CLAYTON HIGH SCHOOL 3 4:32.42 22:42.11
58 52 6438 Trenton Fugate 10 TUSHKA 3 4:33.23 22:46.16
59 53 6113 Josh Lynch 11 KINTA 4 4:33.61 22:48.09
60 54 6140 Weston Cunningham 11 LATTA HIGH SCHOOL 5 4:34.14 22:50.72
61 6134 Johnny Tapia 9 KONAWA 1 4:34.38 22:51.93
62 55 6439 Tanner Hyatt 11 TUSHKA 4 4:37.18 23:05.91
63 56 6316 Austin Green 12 ROCK CREEK HIGH SCHO 1 4:37.41 23:07.08
64 57 6146 Michael Morris 11 LATTA HIGH SCHOOL 6 4:37.65 23:08.26
65 58 6477 Camden Chappell 9 WARNER HIGH SCHOOL 6 4:38.26 23:11.33
66 59 5827 Kyle Chapman 11 CANADIAN 6 4:38.37 23:11.86
67 6119 Brayden Nelson 10 KIOWA 2 4:38.47 23:12.36
68 60 5873 Eli Holcomb 9 CENTRAL - SALLISAW 2 4:38.50 23:12.51
69 61 5913 Ben Custer 12 CHRISTIAN HERITAGE 6 4:39.58 23:17.93
70 62 5930 Spencer Moore 10 CLAYTON HIGH SCHOOL 4 4:39.69 23:18.49
71 63 6402 Chance Morrison 12 STROUD 3 4:41.14 23:25.70
72 6413 Zack Clark 10 STUART 2 4:42.45 23:32.28
73 64 6293 Harrison Hunnicutt 9 REJOICE CHRISTIAN AC 6 4:42.76 23:33.84
74 6520 Blake Simmons 11 KETCHUM 1 4:44.67 23:43.35
75 6519 Will West 12 STUART 3 4:44.90 23:44.54
76 6521 Tator McSpaad 11 KETCHUM 2 4:45.68 23:48.42
77 6517 Noah Sloan 10 WYANDOTTE 1 4:46.02 23:50.13
78 65 6111 Harley Jordan 9 KINTA 5 4:46.21 23:51.07
79 6186 Austin Calvert 10 MAUD HIGH SCHOOL 1 4:48.40 24:02.01
80 66 5925 James Blevins 9 CLAYTON HIGH SCHOOL 5 4:48.43 24:02.19
81 6492 Cole Ward 11 WEWOKA 1 4:48.78 24:03.93
82 67 6317 Luke Jestis 10 ROCK CREEK HIGH SCHO 2 4:50.44 24:12.22
83 68 5911 Liam Canty 10 CHRISTIAN HERITAGE 7 4:50.93 24:14.69
84 69 6318 Donnie Mccarter 9 ROCK CREEK HIGH SCHO 3 4:51.79 24:18.98
85 70 6440 Shelby Milam 12 TUSHKA 5 4:55.83 24:39.17
86 71 5932 Weston Roberts 12 CLAYTON HIGH SCHOOL 6 4:57.55 24:47.76
87 5951 Wyatt Mcgee 9 DAVENPORT 1 4:58.28 24:51.44
88 72 6117 Haoran Zhang 10 KINTA 6 4:59.40 24:57.01
89 73 6478 Wryan Daniels 11 WARNER HIGH SCHOOL 7 5:00.27 25:01.37
90 74 5871 Greyson Bartlett 11 CENTRAL - SALLISAW 3 5:00.49 25:02.47
91 75 6314 Brayden Anguiano 9 ROCK CREEK HIGH SCHO 4 5:01.24 25:06.23
92 5942 Ujay Patel COALGATE 1 5:02.13 25:10.67
93 6187 Max Tredway 9 MAUD HIGH SCHOOL 2 5:04.21 25:21.07
94 76 6319 Christian Mcgowen 12 ROCK CREEK HIGH SCHO 5 5:05.06 25:25.30
95 77 5823 Brennen Griffin 9 CALVIN 3 5:05.89 25:29.46
96 78 6108 Josiah Roche 11 KIEFER HIGH SCHOOL 7 5:06.21 25:31.06
97 79 6320 Sam Roper 12 ROCK CREEK HIGH SCHO 6 5:07.78 25:38.94
98 80 6114 Cooper Oaks 10 KINTA 7 5:08.00 25:40.01
99 81 6301 Finnian Murdock 10 RIVERFIELD COUNTRY D 2 5:08.51 25:42.56
100 6416 Tanner Murdaugh 10 STUART 4 5:09.14 25:45.71
101 82 5872 Trevon Frye 11 CENTRAL - SALLISAW 4 5:10.48 25:52.42
102 83 6300 Evan Keeley 12 RIVERFIELD COUNTRY D 3 5:13.13 26:05.67
103 5813 Cameron Cellars 11 BUTNER PUBLIC SCHOOL 1 5:15.83 26:19.16
104 84 6497 Andrew Qualls 12 WISTER 2 5:16.52 26:22.64
105 85 5821 Conner Dunn 11 CALVIN 4 5:17.67 26:28.37
106 86 5826 Jordan Spradling 9 CALVIN 5 5:17.92 26:29.63
107 87 5824 Charlie Harden 10 CALVIN 6 5:18.10 26:30.54
108 6132 Zach Lumley 11 KONAWA 2 5:18.18 26:30.94
109 6239 Riley Babb 10 MOSS 1 5:18.34 26:31.71
110 88 6294 Weston Moore 10 REJOICE CHRISTIAN AC 7 5:19.04 26:35.20
111 89 6493 Colt Baker 11 WISTER 3 5:21.44 26:47.21
112 90 6298 Dylan Briggs 11 RIVERFIELD COUNTRY D 4 5:27.45 27:17.28
113 91 6304 Ethan Shaw 10 RIVERFIELD COUNTRY D 5 5:27.98 27:19.92
114 92 6302 Erik Overguard 9 RIVERFIELD COUNTRY D 6 5:30.52 27:32.62
115 6502 Roman Mckeever 9 WRIGHT CITY 4 5:33.29 27:46.46
116 93 5929 Jordan Dunham 9 CLAYTON HIGH SCHOOL 7 5:36.06 28:00.32
117 6518 Roy Stovall 11 WYANDOTTE 2 5:39.24 28:16.21
118 94 6404 Brayden Young 12 STROUD 4 5:39.31 28:16.55
119 95 6299 Daniel Grisham 10 RIVERFIELD COUNTRY D 7 5:39.34 28:16.73
120 5952 Colt Siler 11 DAVENPORT 2 5:46.72 28:53.64
121 96 6315 Josiah Anguiano 10 ROCK CREEK HIGH SCHO 7 5:51.49 29:17.45
122 97 6403 Eric Swift 12 STROUD 5 5:52.61 29:23.09
123 5950 Nate Cowan 12 DAVENPORT 3 6:19.08 31:35.42
124 98 5874 Colby Lowe 9 CENTRAL - SALLISAW 5 6:49.95 34:09.75
125 99 6498 Marcos Terrazas 11 WISTER 4 6:54.46 34:32.31
126 100 6495 Devon Jennings 11 WISTER 5 7:07.90 35:39.52
127 5812 Sam Butler 9 BUTNER PUBLIC SCHOOL DQ