Event 1 GIRLS High Schoo 4x100m Relay
NAME - TEAM TIME
1 Purcell A Purcell 52.46
2 Wynnewood A Wynnewood 52.68
3 Sulphur A Sulphur 54.75
4 Pauls Valley A Pauls Valley 58.94
[Top of Page] [Event List]
Event 2 BOYS High Schoo 4x100m Relay
NAME - TEAM TIME
1 Sulphur A Sulphur 44.56
2 Wynnewood A Wynnewood 45.06
3 Lindsay A Lindsay 46.91
4 Sulphur B Sulphur 47.60
5 Purcell A Purcell 47.70
6 Pauls Valley A Pauls Valley 50.08
[Top of Page] [Event List]
Event 3 GIRLS High Schoo 4x800m Relay
NAME - TEAM TIME
1 Lindsay A Lindsay 10:47.25
2 Pauls Valley A Pauls Valley 11:19.70
3 Wynnewood A Wynnewood 11:35.37
4 Pauls Valley B Pauls Valley 11:43.08
[Top of Page] [Event List]
Event 4 BOYS High Schoo 4x800m Relay
NAME - TEAM TIME
1 Velma-Alma A Velma-Alma 8:59.09
2 Sulphur A Sulphur 9:09.10
3 Pauls Valley A Pauls Valley 9:16.23
4 Purcell A Purcell 9:41.37
5 Sulphur B Sulphur 10:02.06
[Top of Page] [Event List]
Event 5 GIRLS High Schoo 100m Hurdles
PL Name YR TEAM TIME
1 Macenzie Ruth 9 Sulphur 20.01
2 Shelby Womack 11 Velma-Alma 26.01
[Top of Page] [Event List]
Event 6 BOYS High Schoo 110m Hurdles
PL Name YR TEAM TIME
1 Jordon Clary 12 Sulphur 16.74
2 Dylan Moore 9 Lindsay 18.66
3 Trevor Scott 10 Sulphur 20.16
4 Wyatt Knott 11 Sulphur 21.90
5 Tristan Emery 10 Lindsay 21.97
[Top of Page] [Event List]
Event 7 GIRLS High Schoo 3200m Run
PL Name YR TEAM TIME
1 Rylan Mccord 10 Velma-Alma 13:27.91
2 Sarah Tarver 10 Lindsay 14:40.96
3 Arial Dudgeon 12 Lindsay 16:03.98
[Top of Page] [Event List]
Event 8 BOYS High Schoo 3200m Run
PL Name YR TEAM TIME
1 Samuel Barker 10 Sulphur 10:45.16
2 Russell Butler 12 Velma-Alma 10:54.67
3 Lane Skinner 12 Velma-Alma 12:15.18
4 Wacey Hopson 10 Wynnewood 12:18.32
5 Gavin Nation 9 Purcell 12:21.57
6 Konner Lunsford 9 Sulphur 13:10.21
7 Bradley Lancaster 9 Sulphur 13:20.70
[Top of Page] [Event List]
Event 9 GIRLS High Schoo 4x200m Relay
NAME - TEAM TIME
1 Wynnewood A Wynnewood 1:53.75
2 Purcell A Purcell 1:54.38
3 Sulphur A Sulphur 1:55.98
4 Pauls Valley A Pauls Valley 1:58.05
[Top of Page] [Event List]
Event 10 BOYS High Schoo 4x200m Relay
NAME - TEAM TIME
1 Sulphur A Sulphur 1:34.66
2 Wynnewood A Wynnewood 1:35.38
3 Purcell A Purcell 1:39.43
4 Lindsay A Lindsay 1:39.57
5 Pauls Valley A Pauls Valley 1:44.72
6 Sulphur B Sulphur 1:46.24
[Top of Page] [Event List]
Event 11 GIRLS High Schoo 800m Run
PL Name YR TEAM TIME
1 Hope Fletcher 9 Lindsay 2:33.16
2 Cailen Jolley 10 Pauls Valley 2:37.56
3 Emma Anderson 9 Wynnewood 2:46.17
4 Giselle Zavaleta 9 Pauls Valley 2:49.99
5 Karlee Schrock 12 Lindsay 2:50.98
6 Katlyn Davenport 9 Pauls Valley 2:51.04
7 Aja Assad 9 Pauls Valley 2:57.15
8 Savannah Freeman 11 Pauls Valley 2:58.43
9 Macey Paramore 10 Velma-Alma 2:59.79
10 Hannah Pierce 10 Purcell 3:02.59
[Top of Page] [Event List]
Event 12 BOYS High Schoo 800m Run
PL Name YR TEAM TIME
1 Robert Dovers 12 Velma-Alma 2:05.87
2 Ben Dobbins 9 Pauls Valley 2:11.30
3 Ryann Evetts 12 Pauls Valley 2:15.58
4 Kyree Harding 10 Pauls Valley 2:16.90
5 Garrett Deo 10 Purcell 2:17.23
6 Adam Spohn 10 Velma-Alma 2:22.21
7 Tyler Gilmore 10 Wynnewood 2:23.81
8 Alex Lua 10 Pauls Valley 2:31.95
[Top of Page] [Event List]
Event 13 GIRLS High Schoo 100m Dash
PL Name YR TEAM TIME
1 Chelsea Spain 9 Purcell 13.66
2 Maisie Anderson 12 Wynnewood 13.99
3 Bailey Bearden 9 Lindsay 14.06
4 Masheli Lewis 12 Purcell 14.14
5 Tahja Biglow 11 Pauls Valley 14.16
6 Autumn Walker 9 Wynnewood 14.24
7 Jayden Smith 11 Wynnewood 14.31
8 Katelynn Carwile 9 Purcell 14.37
9 Carly Busacco 10 Purcell 14.46
10 Paige Lee 11 Sulphur 14.51
11 Abby Alfred 12 Pauls Valley 15.11
12 Nicole Deslaurier 9 Wynnewood 15.85
13 Melisa Ingeliova 11 Pauls Valley 16.01
14 Shelby Womack 11 Velma-Alma 16.63
[Top of Page] [Event List]
Event 14 BOYS High Schoo 100m Dash
PL Name YR TEAM TIME
1 Cameron Jones 11 Sulphur 11.57
2 Trey Kiser 10 Sulphur 11.69
3 Mike Robles 12 Sulphur 11.72
4 Caleb Crowson 12 Velma-Alma 12.02
5 Jamey Williams 12 Wynnewood 12.09
6 Andrew Embree 10 Purcell 12.19
7 Forrest Singleton 11 Lindsay 12.22
8 Tyler Peters 9 Wynnewood 12.28
9 Preston Hudson 10 Wynnewood 12.29
10 Tavius Mcdonald 9 Sulphur 12.35
11 Hayden Farley 10 Purcell 12.51
12 Justin Dutton 12 Lindsay 12.59
13 Mark Robles 12 Sulphur 12.66
14 Jakub Sharp 11 Sulphur 12.76
15 Addison Love 9 Purcell 12.99
16 Braezen Flood 11 Sulphur 13.13
17 Sammy Gamez 11 Pauls Valley 13.24
18 Eli Teel 9 Pauls Valley 13.26
19 Jacob Matthews 9 Purcell 13.45
20 Jt Adkins 9 Lindsay 13.88
21 Tyler Shear 11 Lindsay 13.96
22 Alex Lua 10 Pauls Valley 14.02
23 Kaleb Giambaresi 9 Pauls Valley 14.56
Jakob Pollock 11 Velma-Alma DNF
[Top of Page] [Event List]
Event 15 GIRLS High Schoo 400m Dash
PL Name YR TEAM TIME
1 Shelby Byrd 10 Velma-Alma 1:05.33
2 Alena Dunaway 10 Purcell 1:05.78
2 Payton Row 10 Sulphur 1:05.78
4 Savannah Ibarra 11 Purcell 1:08.21
5 Cailen Jolley 10 Pauls Valley 1:08.37
6 Mishayna Gilmore 10 Sulphur 1:09.47
7 Aja Assad 9 Pauls Valley 1:11.28
8 Tahja Biglow 11 Pauls Valley 1:13.79
9 Giselle Zavaleta 9 Pauls Valley 1:14.39
10 Hannah Pierce 10 Purcell 1:14.94
11 Katlyn Davenport 9 Pauls Valley 1:18.24
12 Macey Paramore 10 Velma-Alma 1:18.71
13 Caitlin Harmon 9 Wynnewood 1:18.84
14 Angela Resendiz 9 Purcell 1:21.56
[Top of Page] [Event List]
Event 16 BOYS High Schoo 400m Dash
PL Name YR TEAM TIME
1 Tyler Thompson 11 Pauls Valley 53.08
2 Michael Mccann 12 Wynnewood 54.83
3 Ryann Evetts 12 Pauls Valley 55.72
4 Bo Odom 9 Wynnewood 56.60
5 Jacob Parks 11 Sulphur 57.70
6 Kyree Harding 10 Pauls Valley 58.90
7 Luke Howard 10 Pauls Valley 59.28
8 Karsten Mathis 11 Wynnewood 59.81
9 Jakub Sharp 11 Sulphur 1:00.65
10 Eli Teel 9 Pauls Valley 1:01.65
11 Cade Hughes 9 Lindsay 1:01.69
12 Tyler Gilmore 10 Wynnewood 1:01.84
13 Addison Love 9 Purcell 1:05.44
14 Jacob Matthews 9 Purcell 1:08.58
15 Trevor Nimmo 9 Purcell 1:10.75
[Top of Page] [Event List]
Event 17 GIRLS High Schoo 300m Hurdles
PL Name YR TEAM TIME
1 Macenzie Ruth 9 Sulphur 50.82
2 Allie Lance 10 Pauls Valley 50.97
3 Karlee Schrock 12 Lindsay 53.47
[Top of Page] [Event List]
Event 18 BOYS High Schoo 300m Hurdles
PL Name YR TEAM TIME
1 Jordon Clary 12 Sulphur 42.46
2 Caleb Crowson 12 Velma-Alma 43.13
3 Brody Odom 11 Wynnewood 43.97
4 Clay Wright 9 Velma-Alma 45.05
5 Dylan Moore 9 Lindsay 46.18
6 Gavin Nation 9 Purcell 48.36
7 Wyatt Knott 11 Sulphur 48.78
8 Tristan Emery 10 Lindsay 1:01.80
[Top of Page] [Event List]
Event 19 GIRLS High Schoo 200m Dash
PL Name YR TEAM TIME
1 Chelsea Spain 9 Purcell 27.67
2 Makella Mobly 9 Sulphur 29.01
3 Masheli Lewis 12 Purcell 29.21
4 Alena Dunaway 10 Purcell 29.39
5 Brooklynn Cline 12 Lindsay 29.41
6 Autumn Walker 9 Wynnewood 29.56
7 Shelby Byrd 10 Velma-Alma 29.84
8 Tahja Biglow 11 Pauls Valley 29.91
9 Carly Busacco 10 Purcell 30.03
10 Mishayna Gilmore 10 Sulphur 30.08
11 Abby Alfred 12 Pauls Valley 32.05
12 Melisa Ingeliova 11 Pauls Valley 33.75
13 Jessica Hicks 9 Wynnewood 34.42
14 Nicole Deslaurier 9 Wynnewood 35.33
15 Shelby Womack 11 Velma-Alma 35.40
16 Abigail Journagan 9 Sulphur 38.63
[Top of Page] [Event List]
Event 20 BOYS High Schoo 200m Dash
PL Name YR TEAM TIME
1 Tyler Thompson 11 Pauls Valley 23.20
2 Cameron Jones 11 Sulphur 23.69
3 Trey Kiser 10 Sulphur 24.39
4 Andrew Embree 10 Purcell 24.78
5 Preston Hudson 10 Wynnewood 25.11
6 Seth Perry 9 Lindsay 25.19
6 Bo Odom 9 Wynnewood 25.19
8 Tyler Peters 9 Wynnewood 25.47
9 Hayden Farley 10 Purcell 25.74
10 Dominique Keener 11 Sulphur 26.02
11 Braezen Flood 11 Sulphur 26.15
12 Trevor Scott 10 Sulphur 26.61
13 Sammy Gamez 11 Pauls Valley 26.70
14 Jakub Sharp 11 Sulphur 27.17
15 Addison Love 9 Purcell 27.29
16 Eli Teel 9 Pauls Valley 27.74
17 Colbert Darnell 9 Sulphur 28.36
18 Tyler Shear 11 Lindsay 28.44
19 Jacob Matthews 9 Purcell 28.69
20 Kaleb Giambaresi 9 Pauls Valley 29.84
21 Jt Adkins 9 Lindsay 30.31
22 Jakob Pollock 11 Velma-Alma 40.78
[Top of Page] [Event List]
Event 21 GIRLS High Schoo 1600m Run
PL Name YR TEAM TIME
1 Rylan Mccord 10 Velma-Alma 5:57.17
2 Karlee Schrock 12 Lindsay 6:52.17
3 Joana Reyes 10 Sulphur 6:56.88
4 Alyssa Givens 9 Wynnewood 7:01.33
5 Maite Uribe 11 Sulphur 7:10.32
6 Arial Dudgeon 12 Lindsay 7:19.75
7 Iris Gonzales 9 Sulphur 7:25.61
8 Natalie Parks 9 Wynnewood 9:25.16
[Top of Page] [Event List]
Event 22 BOYS High Schoo 1600m Run
PL Name YR TEAM TIME
1 Robert Dovers 12 Velma-Alma 4:55.50
2 Samuel Barker 10 Sulphur 5:03.65
3 Keagen Trett 11 Sulphur 5:05.05
4 Ben Dobbins 9 Pauls Valley 5:05.31
5 Adam Spohn 10 Velma-Alma 5:08.83
6 Konner Lunsford 9 Sulphur 5:19.78
[Top of Page] [Event List]
Event 23 GIRLS High Schoo 4x400m Relay
NAME - TEAM TIME
1 Sulphur A Sulphur 4:28.91
2 Lindsay A Lindsay 4:32.38
3 Wynnewood A Wynnewood 4:39.74
4 Pauls Valley A Pauls Valley 4:40.97
5 Pauls Valley B Pauls Valley 4:58.07
[Top of Page] [Event List]
Event 24 BOYS High Schoo 4x400m Relay
NAME - TEAM TIME
1 Pauls Valley A Pauls Valley 3:41.62
2 Wynnewood A Wynnewood 3:41.92
3 Sulphur A Sulphur 3:44.70
4 Lindsay A Lindsay 4:01.00
5 Pauls Valley B Pauls Valley 4:06.06
6 Purcell A Purcell 4:06.23
[Top of Page] [Event List]
Event 25 GIRLS High Schoo Long Jump
PL Name YR TEAM MARK
1 Maisie Anderson 12 Wynnewood 16-02.50
2 Bailey Bearden 9 Lindsay 15-03.50
3 Alena Dunaway 10 Purcell 15-00.00
4 Autumn Walker 9 Wynnewood 14-05.00
5 Jayden Smith 11 Wynnewood 10-04.00
[Top of Page] [Event List]
Event 27 GIRLS High Schoo High Jump
PL Name YR TEAM MARK
1 Riley Herman 12 Lindsay 4-08.00
[Top of Page] [Event List]
Event 28 BOYS High Schoo High Jump
PL Name YR TEAM MARK
1 Zac Levy 12 Wynnewood 6-02.00
2 Karsten Mathis 11 Wynnewood 5-10.00
[Top of Page] [Event List]
Event 31 GIRLS High Schoo Discus Throw
PL Name YR TEAM MARK
1 Savannah Mcguire 10 Velma-Alma 116-03.25
2 Ryanne Russell 10 Pauls Valley 86-01.50
3 Ivy Borders 12 Sulphur 81-07.00
4 Grace Enloe 11 Velma-Alma 76-09.00
5 Pamela Grover 12 Pauls Valley 76-01.00
[Top of Page] [Event List]
Event 32 BOYS High Schoo Discus Throw
PL Name YR TEAM MARK
1 Dan Baker 11 Sulphur 122-08.00
2 Baron Odom 12 Wynnewood 110-08.00
3 Rene Gallegos 10 Wynnewood 108-11.25
4 Dj Hymes 11 Sulphur 108-08.50
5 Austin Ashley 9 Wynnewood 102-11.50
6 Kaleb Patchell 10 Wynnewood 102-11.25
[Top of Page] [Event List]
Event 33 GIRLS High Schoo Pole Vault
PL Name YR TEAM MARK
1 Taylor Norton 10 Velma-Alma 8-00.00
2 Faith Howe 9 Sulphur 7-06.00
[Top of Page] [Event List]
Event 34 BOYS High Schoo Pole Vault
PL Name YR TEAM MARK
1 Slayde Little 11 Purcell 14-06.00
2 Breden Lawson 12 Sulphur 11-00.00
3 Preston Hudson 10 Wynnewood 7-06.00
4 Brock Hottel 11 Purcell '01.67