Event 1 GIRLS Jr High Team Scores 4x100m Relay
NAME - TEAM TIME
1 Maysville Junior Hig A Maysville Junior Hig 57.43
2 Pioneer Elementary - A Pioneer Elementary - 59.28
3 Friend School - ORES A Friend School - ORES 59.88
4 Alex A Alex 1:00.01
5 Destiny Christian Jr A Destiny Christian Jr 1:00.53
6 Cyril Junior High A Cyril Junior High 1:01.75
7 Bray-Doyle Jr. A Bray-Doyle Jr. 1:07.07
[Top of Page] [Event List]
Event 2 BOYS Jr High Team Scores 4x100m Relay
NAME - TEAM TIME
1 Pioneer Elementary - A Pioneer Elementary - 50.49
2 Fox Junior High A Fox Junior High 50.78
3 Destiny Christian Jr A Destiny Christian Jr 51.25
4 Alex A Alex 53.85
5 Maud A Maud 56.43
6 Friend School - ORES A Friend School - ORES 56.95
7 Cement Jr. A Cement Jr. 57.63
[Top of Page] [Event List]
Event 3 GIRLS Varsity 4x100m Relay
NAME - TEAM TIME
1 Cyril A Cyril 53.46
2 Grandfield A Grandfield 54.63
Alex High A Alex High DNF
[Top of Page] [Event List]
Event 5 GIRLS Jr High Team Scores 4x800m Relay
NAME - TEAM TIME
1 Carnegie Middle Scho A Carnegie Middle Scho 10:42.32
2 Burns Flat-Dill City A Burns Flat-Dill City 11:07.70
3 Bray-Doyle Jr. A Bray-Doyle Jr. 11:16.22
4 Destiny Christian Jr A Destiny Christian Jr 11:35.42
[Top of Page] [Event List]
Event 6 BOYS Jr High Team Scores 4x800m Relay
NAME - TEAM TIME
1 Destiny Christian Jr A Destiny Christian Jr 11:45.69
2 Carnegie Middle Scho A Carnegie Middle Scho 12:00.80
3 Friend School - ORES A Friend School - ORES 12:35.42
4 Burns Flat-Dill City A Burns Flat-Dill City 12:46.41
5 Fox Junior High A Fox Junior High 12:54.05
[Top of Page] [Event List]
Event 7 GIRLS Varsity 4x800m Relay
NAME - TEAM TIME
1 Grandfield A Grandfield 11:52.49
2 Amber-Pocasset A Amber-Pocasset 12:29.02
3 Carnegie A Carnegie 12:32.13
4 Ryan A Ryan 12:36.95
[Top of Page] [Event List]
Event 8 BOYS Varsity 4x800m Relay
NAME - TEAM TIME
1 Destiny Christian A Destiny Christian 9:44.08
2 Carnegie A Carnegie 9:45.01
3 Bray-Doyle A Bray-Doyle 10:54.05
[Top of Page] [Event List]
Event 9 GIRLS Jr High Team Scores 100m Hurdles
PL Name TEAM TIME
1 Preda Crowl F 7 Pioneer Elementary - 17.89
2 Pairess Claphan F 6 Pioneer Elementary - 18.41
3 Caitlin Ward F 7 Maysville Junior Hig 18.60
4 Abby Mchugh F 7 Maysville Junior Hig 18.81
5 Whitney Mchugh F 5 Pioneer Elementary - 19.15
6 Kdeebeth Pettijohn F 8 Alex 19.26
7 Hailey Johnson F 8 Temple 19.47
8 Brittney Grissam F 6 Friend School - ORES 19.59
9 Kyra Presnell F Destiny Christian Jr 20.26
10 Stormi Beverly F 7 Alex 20.28
11 Grace Schneberger F 8 Burns Flat-Dill City 20.36
12 Kaitlyn Goleman F 7 Alex 20.50
13 Heaven Grissam F 7 Amper-Pocasset Jr. 20.94
14 Kayla Morton Maud 21.01
15 Aubrey Riggins F 7 Bray-Doyle Jr. 21.08
16 Elise Guthrie F 7 Amper-Pocasset Jr. 21.39
17 Madi Hicks F 8 Amper-Pocasset Jr. 21.53
18 Acie Rodriguez F 7 Amper-Pocasset Jr. 21.60
19 Shyann Snyder F 7 Cyril Junior High 21.71
20 Maddison Wahnee F 8 Temple 21.78
21 Natalie Pigg F Destiny Christian Jr 21.81
22 Kaylynn Whelan F Destiny Christian Jr 21.81
23 Becky Robinson F Cement Jr. 22.29
24 Nicole Cothren F 8 Bray-Doyle Jr. 22.51
25 Aleena Waga F 7 Cyril Junior High 23.99
26 Terryn Towe F 8 Temple 26.84
Emalee Diaz Alex High DNF
[Top of Page] [Event List]
Event 10 GIRLS Varsity 100m Hurdles
PL Name TEAM TIME
1 Marissa Mchugh Maysville 17.95
2 Jalee Spradlin Grandfield 19.05
3 Jenny Delgado Canton 21.29
4 Svenja Luggenhoelser Bray-Doyle 21.37
5 Jasmine Bergseiker Canton 22.39
[Top of Page] [Event List]
Event 11 BOYS Jr High Team Scores 110m Hurdles
PL Name TEAM TIME
1 Tyler Wilson M 8 Pioneer Elementary - 17.83
2 Jonathon Wheeler M 8 Burns Flat-Dill City 18.00
3 Cash Jay M 8 Amper-Pocasset Jr. 19.38
4 Tristen Barber Fox Junior High 19.42
5 Axel Stephen M 8 Maysville Junior Hig 19.70
6 Damian Cabaniss Amber-Pocasset 19.92
7 Rocky Hood M 7 Amper-Pocasset Jr. 20.14
8 Skyler Coger M 8 Cyril Junior High 20.17
9 Adrian Wolf M 7 Pioneer Elementary - 20.66
10 Tanner Croskey M 7 Friend School - ORES 20.80
11 Baylee Sanchez M 8 Amper-Pocasset Jr. 20.89
12 Kaden Wyatt M 8 Maysville Junior Hig 20.95
13 Castil Talent M Cement Jr. 21.12
14 Harry Trammell M 8 Pioneer Elementary - 21.40
15 Jaxon Gibson M Destiny Christian Jr 21.75
16 Brent Smith Cyril Junior High 21.94
17 Nick Jones M 8 Maysville Junior Hig 22.39
18 Jose Loredo M 8 Friend School - ORES 22.57
19 Chase Owens M 8 Alex High 22.72
20 Bryce Grimaldo M 8 Burns Flat-Dill City 23.51
21 Jacob Harris M 7 Alex High 23.71
22 Hunter Gearhart M 8 Burns Flat-Dill City 24.34
23 Derek Delatorre M 7 Friend School - ORES 24.77
24 Bryce Bodkin M 7 Maud 24.92
25 Tayten Smith M 8 Amper-Pocasset Jr. 24.99
26 J.d. Goombi M 7 Cyril Junior High 25.37
27 Rayce Castor M 7 Alex High 28.04
[Top of Page] [Event List]
Event 13 GIRLS Varsity 3200m Run
PL Name TEAM TIME
1 Juliet Spangler Ryan 14:03.99
2 Kayela Staples Burns Flat - Dill Ci 14:11.05
3 Jordan Weese Burns Flat - Dill Ci 15:28.74
4 Rebecca Kaulaity Carnegie 18:01.00
Caitlyn Landreth Maysville DNF
[Top of Page] [Event List]
Event 14 BOYS Varsity 3200m Run
PL Name TEAM TIME
1 Gerald Tahkofper Carnegie 12:19.37
2 Gabe Snyder M Destiny Christian 12:27.71
3 Trey Boettger Carnegie 12:30.21
4 Trevin Ledford Temple 12:55.21
5 Tim Lewis Carnegie 13:34.68
6 Logan Long Ryan 13:57.20
7 Andreas Owens M Destiny Christian 15:40.22
[Top of Page] [Event List]
Event 15 GIRLS Jr High Team Scores 4x200m Relay
NAME - TEAM TIME
1 Friend School - ORES A Friend School - ORES 2:05.24
2 Maysville Junior Hig A Maysville Junior Hig 2:06.40
3 Pioneer Elementary - A Pioneer Elementary - 2:08.94
4 Amper-Pocasset Jr. A Amper-Pocasset Jr. 2:13.66
5 Destiny Christian Jr A Destiny Christian Jr 2:15.35
6 Bray-Doyle Jr. A Bray-Doyle Jr. 2:24.77
[Top of Page] [Event List]
Event 16 BOYS Jr High Team Scores 4x200m Relay
NAME - TEAM TIME
1 Fox Junior High A Fox Junior High 1:50.36
2 Destiny Christian Jr A Destiny Christian Jr 1:58.00
3 Cement Jr. A Cement Jr. 1:58.77
4 Maud A Maud 1:59.25
5 Friend School - ORES A Friend School - ORES 2:00.75
6 Pioneer Elementary - A Pioneer Elementary - 2:03.17
[Top of Page] [Event List]
Event 17 GIRLS Varsity 4x200m Relay
NAME - TEAM TIME
1 Canton A Canton 1:58.42
2 Alex High A Alex High 1:58.92
3 Grandfield A Grandfield 1:59.86
4 Amber-Pocasset A Amber-Pocasset 2:05.46
5 Carnegie A Carnegie 2:08.33
6 Bray-Doyle A Bray-Doyle 2:13.49
7 Temple A Temple 2:13.59
[Top of Page] [Event List]
Event 18 BOYS Varsity 4x200m Relay
NAME - TEAM TIME
1 Grandfield A Grandfield 1:34.70
2 Destiny Christian A Destiny Christian 1:39.52
3 Maud A Maud 1:39.67
4 Cyril A Cyril 1:42.41
5 Alex High A Alex High 1:46.75
6 Ryan A Ryan 1:49.23
7 Bray-Doyle A Bray-Doyle 1:49.30
8 Carnegie A Carnegie 1:50.77
9 Canton A Canton 1:51.39
10 Amber-Pocasset A Amber-Pocasset 1:53.49
[Top of Page] [Event List]
Event 19 GIRLS Jr High Team Scores 800m Run
PL Name TEAM TIME
1 Jocelyn Turney F 8 Carnegie Middle Scho 2:43.53
2 Heaven Grissam F 7 Amper-Pocasset Jr. 2:56.96
3 Caelynn Willss F Destiny Christian Jr 3:00.08
4 Mariah Thompson F Destiny Christian Jr 3:00.10
5 Lilybet Harmon F 8 Ryan 3:01.64
6 Michala Owens Central (Marlow) 3:06.79
7 Julia Shiftlet F Destiny Christian Jr 3:06.87
8 Serenity Clark F 8 Carnegie Middle Scho 3:09.63
9 Melody Julian F 8 Burns Flat-Dill City 3:10.86
10 Olivia Huey F 7 Maysville Junior Hig 3:11.88
11 Brooke Watson Maud 3:12.33
12 Kaybri Lockey F 7 Pioneer Elementary - 3:13.61
13 Jordan Mason Burns Flat-Dill City 3:14.47
14 Verina Ware F 7 Bray-Doyle Jr. 3:16.53
15 Lindsay Reake F 7 Ryan 3:25.08
16 Avery Hailey F Destiny Christian Jr 3:29.65
17 Lydia Lee F 7 Pioneer Elementary - 3:30.97
18 Monet Jines F 7 Pioneer Elementary - 3:32.58
19 Bethany Daingkau F 8 Carnegie Middle Scho 3:33.64
[Top of Page] [Event List]
Event 20 BOYS Jr High Team Scores 800m Run
PL Name TEAM TIME
1 Jonah Toyekoyah M 7 Carnegie Middle Scho 2:37.82
2 Juan Ramos M 8 Carnegie Middle Scho 2:38.49
3 Sabastian Wood Temple 2:39.39
4 Justin DeAngelis M Destiny Christian Jr 2:40.13
5 Chase Byrne M 7 Alex High 2:41.99
6 Blake Houston M 7 Grandfield Junior Hi 2:44.13
7 Justin Contreras M 8 Friend School - ORES 2:44.78
8 Josh Mooney M 7 Burns Flat-Dill City 2:45.26
9 Payton Morgan M 7 Friend School - ORES 2:45.48
10 Tanner Snider M 8 Alex High 2:46.77
11 Trevor Caveness M 6 Friend School - ORES 2:47.50
12 Kaden Williams M 7 Burns Flat-Dill City 2:50.29
13 Noah Clabough M Destiny Christian Jr 2:51.04
14 Kolby Cottrell M 8 Maysville Junior Hig 2:52.64
15 Braxtin Stringfellow M 7 Bray-Doyle Jr. 2:57.63
16 Max Tredway M 8 Maud 3:00.06
17 Ethan Henderson M Destiny Christian Jr 3:08.04
18 David Armendariz M 7 Burns Flat-Dill City 3:19.48
19 Caleb Shifflett M Destiny Christian Jr 3:25.70
20 Tallon Hurd M 7 Alex High 3:40.07
[Top of Page] [Event List]
Event 21 GIRLS Varsity 800m Run
PL Name TEAM TIME
1 Brooklyn Rackley Cyril 2:37.49
2 Kayela Staples Burns Flat - Dill Ci 2:53.64
3 Holland Carter Ryan 2:56.16
4 Elizabeth Coody Grandfield 2:57.23
5 Alexis Bocanegra Grandfield 2:58.21
6 Jordan Weese Burns Flat - Dill Ci 3:01.42
7 Juliet Spangler Ryan 3:07.94
8 Kianna Nune F Destiny Christian 3:08.06
9 Lindsey Bear Carnegie 3:10.46
10 Haylee Nusz Canton 3:11.74
11 Lily York Ryan 3:14.00
12 Savanna Harvey Cyril 3:14.01
13 Hunter Kelly Bray-Doyle 3:19.50
14 Jasmeen Townsel Carnegie 3:20.97
15 Beatrice Cocco F Fox 3:21.44
16 Kaitlyn Mcintosh Canton 3:24.32
17 Celest Robeles Temple 3:26.27
18 Mercedees Jarvis Mt View-Gotebo 3:36.99
19 Rima Likhitwa F Fox 3:42.51
20 Tiffany li F Fox 4:10.03
[Top of Page] [Event List]
Event 22 BOYS Varsity 800m Run
PL Name TEAM TIME
1 Gus Sanchez M Destiny Christian 2:15.19
2 Luke Dobson Maysville 2:21.48
3 Collin Thornton Central (Marlow) 2:24.08
4 Joel Gutierrez Carnegie 2:24.45
5 Kelby Goodwin Carnegie 2:24.92
6 Bryce Reid Maud 2:27.17
7 Gabe Snyder M Destiny Christian 2:29.39
8 Rodney Rollerson M Destiny Christian 2:29.45
9 Justin Miller Bray-Doyle 2:32.94
10 Taylor Martin Carnegie 2:33.93
11 Tyler Brahic Maysville 2:34.29
12 Anthony Brown Grandfield 2:38.75
13 Colton Camp Cyril 2:43.03
14 Derrick Cohee Alex High 2:46.29
15 Jared Cox Canton 2:49.74
16 Shy Cauble Canton 2:52.01
17 Nate Bates Canton 2:54.58
18 Ronald Carter Temple 2:57.25
19 Ryan Miller Amber-Pocasset 3:02.00
20 Dakota Martin Fox 3:02.42
21 Zach Fletcher Fox 3:08.79
[Top of Page] [Event List]
Event 23 GIRLS Jr High Team Scores 100m Dash
PL Name TEAM TIME
1 Jamie Townley F 8 Maysville Junior Hig 13.30
2 Korbyn Skipworth F 8 Mountain View-Gotebo 13.73
3 Jada Newhouse Fox Junior High 13.88
4 Brittney Grissam F 6 Friend School - ORES 14.13
5 Lexie Mclemore F 7 Cyril Junior High 14.18
6 Alli Bordwine F 6 Pioneer Elementary - 14.23
7 Preda Crowl F 7 Pioneer Elementary - 14.40
8 Makia Maxey Burns Flat-Dill City 14.51
9 Kylee Smith F 7 Friend School - ORES 14.57
10 Shelby Davis F 8 Carnegie Middle Scho 14.73
11 Kiera Blankenship F 8 Pioneer Elementary - 14.78
12 Kayla Morton Maud 14.78
13 Olivia Ketchum F 8 Alex 14.85
14 Bayli Carter F 7 Alex 14.86
15 Mia Mcclung F 7 Friend School - ORES 14.86
16 Carrissa Albert F 7 Mountain View-Gotebo 14.93
17 Brooke Watson Maud 15.00
18 Tori Kline F 8 Burns Flat-Dill City 15.03
19 Paige Pendley Cyril Junior High 15.13
20 Hailey Johnson F 8 Temple 15.13
21 Kyah Henderson F Destiny Christian Jr 15.29
22 Vivian Dietrich F 8 Carnegie Middle Scho 15.30
23 Peyten Bartholomew F Destiny Christian Jr 15.36
24 Lindsey Troglin F 8 Mountain View-Gotebo 15.38
25 Sarah Glass F 8 Mountain View-Gotebo 15.48
26 Elise Guthrie F 7 Amper-Pocasset Jr. 15.60
27 Haylee Snider F Alex 15.62
28 Khloe Marcellus F 7 Bray-Doyle Jr. 15.63
29 Terryn Towe F 8 Temple 16.00
30 Leeila Bland F 7 Burns Flat-Dill City 16.33
31 Lindsay Reake F 7 Ryan 16.36
32 Acie Rodriguez F 7 Amper-Pocasset Jr. 16.55
32 Stormi Beverly F 7 Alex 16.55
34 Gracie Bronaugh F 7 Carnegie Middle Scho 16.85
35 Madison Rhodes Ryan 17.00
36 Madison Hekia F 7 Bray-Doyle Jr. 17.08
37 Morgan Klima F 7 Bray-Doyle Jr. 17.16
[Top of Page] [Event List]
Event 24 BOYS Jr High Team Scores 100m Dash
PL Name TEAM TIME
1 Kirk Harrison M 7 Carnegie Middle Scho 11.97
2 Blair Anderson M Destiny Christian Jr 12.03
3 Cymetrik Williams Fox Junior High 12.25
4 Tyler Wilson M 8 Pioneer Elementary - 12.34
5 Bryce Roll M 8 Maud 12.83
6 Tatton Anderson M 8 Alex High 12.88
7 Gunther Helton Bray-Doyle 13.02
8 Junior Simmons Maysville Junior Hig 13.02
9 Kane Helton Bray-Doyle 13.06
10 Hunter Brown Cyril Junior High 13.09
11 Kody Wheeler M 7 Burns Flat-Dill City 13.27
12 Stephen Rodriguez M 7 Pioneer Elementary - 13.30
13 Lamar James M 7 Grandfield Junior Hi 13.31
14 Kyle Worbes M 8 Pioneer Elementary - 13.37
15 Freddy Yamah M Destiny Christian Jr 13.39
16 Skyler Coger M 8 Cyril Junior High 13.41
17 Wesley Saltsman Bray-Doyle 13.48
18 Clay Mcclure M 7 Cyril Junior High 13.49
19 Grayson Tomberlin M 8 Ryan 13.53
20 Eric Davis M Destiny Christian Jr 13.65
21 Gage Newton Mt View-Gotebo 13.66
22 Jacob Tampkins M 7 Friend School - ORES 13.73
23 Isaac Reyes M 7 Alex High 13.75
24 Alex Nichols M Destiny Christian Jr 13.84
25 Andrew Villarreal Ryan 13.88
26 Eli Sharpe M Destiny Christian Jr 13.89
27 Justus Knight M 8 Fox Junior High 13.98
28 Micah Smith Cyril Junior High 13.99
29 Gage Irving M 8 Amper-Pocasset Jr. 14.08
30 Johnathan Adams Amber-Pocasset 14.10
31 Eli Robertson Cyril Junior High 14.28
32 Leo Hooks M 8 Fox Junior High 14.31
33 Jay Pruitt M 8 Friend School - ORES 14.38
34 Ashton Brandon M 7 Alex High 14.71
35 Karson Wilson M 7 Friend School - ORES 14.82
36 Kort Mccurtain M 8 Maysville Junior Hig 14.86
37 Wyatt Ashley Fox Junior High 14.98
38 Hunter Gearhart M 8 Burns Flat-Dill City 15.47
39 Conner Davidson M 8 Amper-Pocasset Jr. 15.80
40 Nick Jones M 8 Maysville Junior Hig 15.82
41 Kash Boatwright M 7 Alex High 16.06
42 Isaac Williams M 7 Maud 16.20
43 Christian Patterson Cyril Junior High 19.58
Bobby Joe Watson M 7 Maud DNF
Gunner Phillips Ryan DNF
Dylan Kendrick M 8 Burns Flat-Dill City DNF
Jose Rivera Cyril Junior High DNF
[Top of Page] [Event List]
Event 25 GIRLS Varsity 100m Dash
PL Name TEAM TIME
1 Caitlin Johnson Burns Flat - Dill Ci 13.16
2 Fayth Laughlin Cyril 13.77
3 Alejandra Hernandez Grandfield 13.78
4 Maddlynne Morris Alex High 13.80
5 Davra James Temple 14.28
6 Oralia Montes Grandfield 14.40
7 Andi Parnarcher F Destiny Christian 14.45
8 Shytanna Bivings F Fox 14.54
9 Sadie Guzman Ryan 15.00
10 Leslie Gearhart Burns Flat - Dill Ci 15.12
11 Lara Iecco F Fox 15.17
12 Destiny Fortenberry F Destiny Christian 15.30
13 Trinity Dietrich Carnegie 15.48
14 Jasmine Bergseiker Canton 15.60
15 Jasmeen Townsel Carnegie 15.87
16 Mckenzie Lewis Ryan 15.90
17 Kalie Walter Burns Flat - Dill Ci 16.10
18 Haylee Nusz Canton 16.42
19 Beatrice Cocco F Fox 16.56
20 Maggie Suter Temple 17.02
21 Lea Mehlfeldt Bray-Doyle 17.08
22 Kalee Hysell Canton 22.46
[Top of Page] [Event List]
Event 26 BOYS Varsity 100m Dash
PL Name TEAM TIME
1 Jerome Whittington Grandfield 11.44
2 Lawton Lloyd Fox 11.71
3 Gavin Phillips Bray-Doyle 11.72
4 Devon Reid Maud 11.99
5 Braylen Brewer Maud 12.04
6 Jaron Mason Burns Flat - Dill Ci 12.06
7 Adam Hill M Destiny Christian 12.07
8 Caleb Troxell Maud 12.14
9 Isaiah Brown Grandfield 12.15
10 Tony Craddock Alex High 12.16
11 Josiah Gonzales Carnegie 12.46
12 Michael Harrell Burns Flat - Dill Ci 12.56
13 Colton Camp Cyril 12.84
14 Dawson Tomberlin Ryan 12.91
15 Jayce Walker Alex High 13.19
16 Steven Harrell Burns Flat - Dill Ci 13.41
17 Skylar Parkhill Ryan 13.46
18 Trenton Palmer Grandfield 13.47
19 Nick Locklin Carnegie 14.11
20 Kaylen Weldon Ryan 14.21
21 Dawson Alcorn Alex High 14.46
22 Justin Hankins Alex High 15.01
23 Morgan Murray Canton 16.26
24 Pacen Weist Ryan 19.66
Kaydon Davis Grandfield DNF
[Top of Page] [Event List]
Event 27 GIRLS Jr High Team Scores 3200m Run
PL Name TEAM TIME
1 Kye Heldermon F 8 Alex 13:38.95
2 Lilybet Harmon F 8 Ryan 14:39.45
3 Grace Stamper Ryan 18:04.45
[Top of Page] [Event List]
Event 28 BOYS Jr High Team Scores 3200m Run
PL Name TEAM TIME
1 Austin Carpenter M 8 Amper-Pocasset Jr. 12:29.55
2 Tyler Stalnaker M 8 Maud 12:38.99
3 Corey Love M Destiny Christian Jr 12:47.33
4 Andrew Horse Amber-Pocasset 12:51.04
5 Derek Delatorre M 7 Friend School - ORES 12:55.78
6 Jayden Fletcher Fox Junior High 14:43.37
7 Kasen Bruce M Destiny Christian Jr 14:56.01
8 Ethan Henderson M Destiny Christian Jr 15:03.60
9 Ray Cruz M 7 Friend School - ORES 15:33.37
[Top of Page] [Event List]
Event 29 GIRLS Jr High Team Scores 400m Dash
PL Name TEAM TIME
1 Jocelyn Turney F 8 Carnegie Middle Scho 1:08.31
2 Kennedy Kiesau F 8 Carnegie Middle Scho 1:10.38
3 Heaven Grissam F 7 Amper-Pocasset Jr. 1:11.86
4 Sarah Glass F 8 Mountain View-Gotebo 1:13.45
5 Kaylynn Whelan F Destiny Christian Jr 1:13.73
6 Alejandra Hernandez Grandfield 1:14.18
7 Brooke Watson Maud 1:14.85
8 Lexi Albright F 8 Friend School - ORES 1:14.92
9 Kaitlyn Stafford F Destiny Christian Jr 1:15.89
10 Briar Kelly F 6 Bray-Doyle Jr. 1:16.04
11 Carrissa Albert F 7 Mountain View-Gotebo 1:16.45
12 Grace Schneberger F 8 Burns Flat-Dill City 1:16.64
13 Makia Maxey Burns Flat-Dill City 1:17.12
14 Serenity Clark F 8 Carnegie Middle Scho 1:17.33
15 Maggie Shannon Maysville Junior Hig 1:18.22
16 Kylie Mccurtain Maysville Junior Hig 1:18.57
17 Alyssa Arnold F 7 Burns Flat-Dill City 1:19.50
18 Elise Guthrie F 7 Amper-Pocasset Jr. 1:21.16
19 Jada Newhouse Fox Junior High 1:22.55
20 Lindsay Reake F 7 Ryan 1:26.43
21 Kaylyn Lytoe F Grandfield Junior Hi 1:27.98
22 Selena Bona F 7 Bray-Doyle Jr. 1:29.02
23 Acie Rodriguez F 7 Amper-Pocasset Jr. 1:32.20
24 Jillian Cruise F Destiny Christian Jr 1:32.81
25 Grace Stamper Ryan 1:34.12
26 Morgan Klima F 7 Bray-Doyle Jr. 1:37.46
27 Madison Rhodes Ryan 1:38.07
[Top of Page] [Event List]
Event 31 GIRLS Varsity 400m Dash
PL Name TEAM TIME
1 Lashayla Green Canton 1:03.95
2 Hailey Morris Alex High 1:08.66
3 Linda Ramnarine Carnegie 1:09.71
4 Kianna Dickey Grandfield 1:10.94
5 Holland Carter Ryan 1:11.78
6 Audreyona Davis Grandfield 1:11.90
7 Tatyana James Grandfield 1:12.36
8 Roxi Linder Canton 1:16.77
9 Jordan Weese Burns Flat - Dill Ci 1:18.27
10 Sydnee Boettger Carnegie 1:18.58
11 Kayela Staples Burns Flat - Dill Ci 1:18.67
12 Caitlin Johnson Burns Flat - Dill Ci 1:19.47
13 Beatrice Cocco F Fox 1:21.24
14 Jasmine Bergseiker Canton 1:21.41
15 Breanna Rodgers Mt View-Gotebo 1:22.37
16 Jasmeen Townsel Carnegie 1:22.87
17 Braden Payne Mt View-Gotebo 1:30.20
18 Tiffany li F Fox 1:36.07
19 Rima Likhitwa F Fox 1:36.30
[Top of Page] [Event List]
Event 32 BOYS Varsity 400m Dash
PL Name TEAM TIME
1 Jermaine White Grandfield 53.76
2 Brandt Bymaster Amber-Pocasset 56.80
3 Gavin Phillips Bray-Doyle 57.33
4 Luke Dobson Maysville 57.61
5 Kobe Blackwell M Destiny Christian 58.25
6 Clayson Scott Canton 58.61
7 Bryce Reid Maud 59.10
8 Taylor Martin Carnegie 59.65
9 Anthony Brown Grandfield 59.96
10 Braeden Coon Mt View-Gotebo 1:00.73
11 Jaron Mason Burns Flat - Dill Ci 1:02.03
12 Ty Garrett Ryan 1:02.62
13 Kelby Goodwin Carnegie 1:02.80
14 Ronald Carter Temple 1:04.02
15 Tristen Hainta Carnegie 1:05.65
16 Florian Juhl Bray-Doyle 1:06.42
17 River Williams Ryan 1:06.72
18 Riley Baxter Alex High 1:08.19
19 Michael Harrell Burns Flat - Dill Ci 1:08.52
20 Wesley Clark Ryan 1:08.67
21 Steven Harrell Burns Flat - Dill Ci 1:12.19
[Top of Page] [Event List]
Event 33 GIRLS Jr High Team Scores 300m Hurdles
PL Name TEAM TIME
1 Emily Sneed F Destiny Christian Jr 57.14
2 Grace Schneberger F 8 Burns Flat-Dill City 58.51
3 Kayla Morton Maud 1:00.13
4 Abby Mchugh F 7 Maysville Junior Hig 1:01.84
5 Kdeebeth Pettijohn F 8 Alex 1:02.30
6 Caitlin Ward F 7 Maysville Junior Hig 1:02.65
7 Kaylynn Whelan F Destiny Christian Jr 1:03.56
8 Aubrey Riggins F 7 Bray-Doyle Jr. 1:06.05
9 Kylie Morgan F 8 Friend School - ORES 1:06.38
10 Kaitlyn Goleman F 7 Alex 1:07.92
11 Julia Shiftlet F Destiny Christian Jr 1:08.62
12 Terryn Towe F 8 Temple 1:09.21
13 Mia Mcclung F 7 Friend School - ORES 1:13.65
14 Hailey Johnson F 8 Temple 1:28.07
[Top of Page] [Event List]
Event 34 BOYS Jr High Team Scores 300m Hurdles
PL Name TEAM TIME
1 Josiah James M Destiny Christian Jr 45.60
2 Treyvon Dickey M 8 Grandfield Junior Hi 46.02
3 Mekhai Whittington M 8 Grandfield Junior Hi 50.91
4 Wesley Saltsman Bray-Doyle 51.08
5 Skyler Coger M 8 Cyril Junior High 52.16
6 Jacob Dart Fox Junior High 55.72
7 Jeremy Greer M Destiny Christian Jr 58.37
8 Eli Sharpe M Destiny Christian Jr 59.86
9 J.d. Goombi M 7 Cyril Junior High 1:08.58
Eric Davis M Destiny Christian Jr DNF
[Top of Page] [Event List]
Event 35 GIRLS Varsity 300m Hurdles
PL Name TEAM TIME
1 Marissa Mchugh Maysville 54.68
2 Svenja Luggenhoelser Bray-Doyle 57.01
3 Jenny Delgado Canton 1:04.72
[Top of Page] [Event List]
Event 36 BOYS Varsity 300m Hurdles
PL Name TEAM TIME
1 Tony Craddock Alex High 1:14.15
2 Nathan Jossell M Destiny Christian 1:14.27
3 Tyler Street M Destiny Christian 1:16.29
4 Rodney Rollerson M Destiny Christian 1:16.49
5 Travis Fristoe Ryan 1:16.65
6 Lawton Lloyd Fox 1:18.39
7 Gabe Snyder M Destiny Christian 1:23.66
[Top of Page] [Event List]
Event 37 GIRLS Jr High Team Scores 200m Dash
PL Name TEAM TIME
1 Jamie Townley F 8 Maysville Junior Hig 28.32
2 Korbyn Skipworth F 8 Mountain View-Gotebo 29.19
3 Lexie Mclemore F 7 Cyril Junior High 29.44
4 Emily Sneed F Destiny Christian Jr 30.18
5 Jada Newhouse Fox Junior High 30.19
6 Shelby Davis F 8 Carnegie Middle Scho 30.60
7 Emma Victery F 8 Pioneer Elementary - 30.96
8 Whitney Mchugh F 5 Pioneer Elementary - 31.11
9 Makia Maxey Burns Flat-Dill City 31.46
10 Allison Couch F 6 Pioneer Elementary - 32.26
11 Mia Mcclung F 7 Friend School - ORES 32.29
12 Tori Kline F 8 Burns Flat-Dill City 32.81
13 Sinaya Gaston F Destiny Christian Jr 33.10
14 Kayla Morton Maud 33.35
15 Alyssa Arnold F 7 Burns Flat-Dill City 34.15
16 Abrianna Dunn F 8 Friend School - ORES 34.73
17 Peyten Bartholomew F Destiny Christian Jr 34.74
18 Kaylyn Lytoe F Grandfield Junior Hi 35.13
19 Kylie Morgan F 8 Friend School - ORES 35.21
20 Alexis Flick F 7 Pioneer Elementary - 35.75
21 Shayli Bias F Destiny Christian Jr 36.29
22 Madison Rhodes Ryan 36.75
23 Lindsay Reake F 7 Ryan 36.76
24 Jazmin Adams F Destiny Christian Jr 36.86
25 Grace Stamper Ryan 37.13
26 Nayeli Lopez F 8 Carnegie Middle Scho 38.05
Kennedy Kiesau F 8 Carnegie Middle Scho DNF
[Top of Page] [Event List]
Event 38 BOYS Jr High Team Scores 200m Dash
PL Name TEAM TIME
1 Dakota Mackey Maysville Junior Hig 24.59
2 Blair Anderson M Destiny Christian Jr 25.10
3 Cymetrik Williams Fox Junior High 25.27
4 Jonathon Wheeler M 8 Burns Flat-Dill City 25.52
5 Justin Franklin Bray-Doyle 26.36
6 Dylan Kendrick M 8 Burns Flat-Dill City 26.51
7 Junior Simmons Maysville Junior Hig 26.69
8 Bryce Roll M 8 Maud 26.96
9 Lamar James M 7 Grandfield Junior Hi 27.33
10 Vade Buster M 8 Carnegie Middle Scho 27.46
11 Skyler Coger M 8 Cyril Junior High 27.95
12 Kody Wheeler M 7 Burns Flat-Dill City 28.46
13 Eli Sharpe M Destiny Christian Jr 28.80
14 Grayson Tomberlin M 8 Ryan 29.15
15 Gunner Phillips Ryan 29.32
16 Zavery Nicholes M 7 Mountain View-Gotebo 29.77
17 Jacob Tampkins M 7 Friend School - ORES 29.78
18 Jeremy Greer M Destiny Christian Jr 30.07
19 Bobby Joe Watson M 7 Maud 30.46
20 Andrew Villarreal Ryan 30.55
21 Adrian Wolf M 7 Pioneer Elementary - 30.63
22 Karson Wilson M 7 Friend School - ORES 30.83
23 Kort Mccurtain M 8 Maysville Junior Hig 31.33
24 Kolby Cottrell M 8 Maysville Junior Hig 32.04
25 Jose Loredo M 8 Friend School - ORES 32.30
26 Conner Black M 7 Pioneer Elementary - 33.08
27 Cody Wilson M 7 Maud 34.02
28 Cole Talley M 8 Bray-Doyle Jr. 39.13
[Top of Page] [Event List]
Event 39 GIRLS Varsity 200m Dash
PL Name TEAM TIME
1 Lashayla Green Canton 28.82
2 Paige Pendley Cyril Junior High 28.93
3 Maddlynne Morris Alex High 30.21
4 Davra James Temple 30.25
5 Caitlin Johnson Burns Flat - Dill Ci 30.54
6 Gabby Martin Canton 30.61
7 Andi Parnarcher F Destiny Christian 30.65
8 Sydney Johnson Cyril 31.24
9 Devyn Dennison Temple 31.74
10 Lara Iecco F Fox 32.15
11 Shytanna Bivings F Fox 32.26
12 Kianna Nune F Destiny Christian 32.66
13 Sadie Guzman Ryan 32.83
14 Hunter Kelly Bray-Doyle 32.89
15 Trinity Dietrich Carnegie 33.17
16 Leslie Gearhart Burns Flat - Dill Ci 33.35
17 Destiny Fortenberry F Destiny Christian 33.37
18 Tatyana James Grandfield 33.68
19 Holland Carter Ryan 33.96
20 Kymmie Evans Bray-Doyle 35.27
21 Tiffany li F Fox 35.92
22 Kalie Walter Burns Flat - Dill Ci 36.04
23 Destiny Cothren Bray-Doyle 37.60
24 Maggie Suter Temple 38.13
25 Lea Mehlfeldt Bray-Doyle 38.23
26 Rima Likhitwa F Fox 38.66
[Top of Page] [Event List]
Event 40 BOYS Varsity 200m Dash
PL Name TEAM TIME
1 Kaydon Davis Grandfield 23.18
2 Gus Sanchez M Destiny Christian 24.10
3 Jermaine White Grandfield 24.26
4 Isaiah Brown Grandfield 24.60
5 Josh Garza Cyril 24.70
6 Ezra Elkins M Destiny Christian 24.71
7 Jaron Mason Burns Flat - Dill Ci 25.05
8 Lawton Lloyd Fox 25.50
9 Nathan Jossell M Destiny Christian 25.55
10 Davante Robinson M Destiny Christian 25.87
11 Michael Harrell Burns Flat - Dill Ci 26.27
12 Skylar Parkhill Ryan 26.31
13 Josiah Gonzales Carnegie 27.52
14 Tristen Hainta Carnegie 27.57
15 Steven Harrell Burns Flat - Dill Ci 27.85
16 Zach Fletcher Fox 28.28
17 Florian Juhl Bray-Doyle 28.65
18 River Williams Ryan 29.02
19 Nick Locklin Carnegie 29.97
20 Mark Eldridge Bray-Doyle 31.00
Kaylen Weldon Ryan DNF
[Top of Page] [Event List]
Event 41 GIRLS Jr High Team Scores 1600m Run
PL Name TEAM TIME
1 Lilybet Harmon F 8 Ryan 6:51.20
2 Maranda Smith F 7 Friend School - ORES 6:54.97
3 Parker Lehman F 8 Friend School - ORES 6:56.79
4 Briar Kelly F 6 Bray-Doyle Jr. 7:11.77
5 Mariah Thompson F Destiny Christian Jr 7:16.24
6 Melody Julian F 8 Burns Flat-Dill City 7:29.85
7 Paige Pendley Cyril Junior High 7:37.48
8 Rhema Coleman F Destiny Christian Jr 8:48.92
Michala Owens Central (Marlow) DNF
[Top of Page] [Event List]
Event 42 BOYS Jr High Team Scores 1600m Run
PL Name TEAM TIME
1 Kaden Wyatt M 8 Maysville Junior Hig 5:48.55
2 Juan Ramos M 8 Carnegie Middle Scho 5:48.65
3 Dylan Armstrong M 7 Maud 5:56.64
4 Justin Contreras M 8 Friend School - ORES 5:58.14
5 Axel Stephen M 8 Maysville Junior Hig 6:00.23
6 Josh Mooney M 7 Burns Flat-Dill City 6:07.40
7 Trevor Caveness M 6 Friend School - ORES 6:12.86
8 Dalton Webb M 8 Burns Flat-Dill City 6:16.98
9 Braxtin Stringfellow M 7 Bray-Doyle Jr. 6:24.52
10 Max Tredway M 8 Maud 6:43.75
11 Carter Capps M Destiny Christian Jr 7:08.70
12 Jaden Jenkins M Destiny Christian Jr 7:21.69
13 David Armendariz M 7 Burns Flat-Dill City 7:23.96
14 Mark Herring M Destiny Christian Jr 8:04.33
[Top of Page] [Event List]
Event 43 GIRLS Varsity 1600m Run
PL Name TEAM TIME
1 Sabrina Ream F 7 Cyril Junior High 6:26.05
2 Juliet Spangler Ryan 6:31.57
3 Kayela Staples Burns Flat - Dill Ci 6:39.88
4 Lily York Ryan 7:03.95
5 Jordan Weese Burns Flat - Dill Ci 7:25.17
6 Caitlyn Landreth Maysville 7:52.92
[Top of Page] [Event List]
Event 44 BOYS Varsity 1600m Run
PL Name TEAM TIME
1 Gerald Tahkofper Carnegie 5:27.04
2 Collin Thornton Central (Marlow) 5:38.65
3 Trey Boettger Carnegie 5:44.34
4 Tyler Brahic Maysville 6:02.19
5 Tim Lewis Carnegie 6:03.52
6 Trevin Ledford Temple 6:03.69
7 Derrick Cohee Alex High 6:19.87
8 Shy Cauble Canton 6:23.14
9 Nate Bates Canton 6:24.48
10 Dakota Martin Fox 7:03.40
[Top of Page] [Event List]
Event 45 GIRLS Jr High Team Scores 4x400m Relay
NAME - TEAM TIME
1 Carnegie Middle Scho A Carnegie Middle Scho 4:55.14
2 Destiny Christian Jr A Destiny Christian Jr 5:04.60
3 Bray-Doyle Jr. A Bray-Doyle Jr. 5:13.14
4 Alex A Alex 5:23.93
5 Maysville Junior Hig A Maysville Junior Hig 5:31.49
[Top of Page] [Event List]
Event 46 BOYS Jr High Team Scores 4x400m Relay
NAME - TEAM TIME
1 Grandfield Junior Hi A Grandfield Junior Hi 4:04.28
2 Bray-Doyle Jr. A Bray-Doyle Jr. 4:10.32
3 Destiny Christian Jr A Destiny Christian Jr 4:18.60
4 Burns Flat-Dill City A Burns Flat-Dill City 4:22.80
5 Maysville Junior Hig A Maysville Junior Hig 4:26.29
6 Maud A Maud 4:34.13
7 Carnegie A Carnegie 4:38.20
[Top of Page] [Event List]
Event 47 GIRLS Varsity 4x400m Relay
NAME - TEAM TIME
1 Canton A Canton 4:51.31
2 Bray-Doyle A Bray-Doyle 5:01.07
3 Carnegie A Carnegie 5:08.08
[Top of Page] [Event List]
Event 49 GIRLS Jr High Team Scores Shot Put
PL Name YR TEAM MARK
1 Korbyn Skipworth F 8 Mountain View-Gotebo 39-04.00
2 Callyn Carnes F 8 Alex 36-08.00
3 Devynn Harris F 7 Friend School - ORES 35-00.00
[Top of Page] [Event List]
Event 50 BOYS Jr High Team Scores Shot Put
PL Name YR TEAM MARK
1 Terry Rumley M Cement Jr. 47-10.00
2 Walker Rawlings Ryan 44-04.05
3 Trey Byrant M 8 Ryan 44-02.00
[Top of Page] [Event List]
Event 51 GIRLS Varsity Shot Put
PL Name YR TEAM MARK
1 Payton Abbe Temple 39-01.01
2 Cristen Alcorn Alex High 36-11.00
3 Siera Mcwhirter Maysville 35-10.00
[Top of Page] [Event List]
Event 52 BOYS Varsity Shot Put
PL Name YR TEAM MARK
1 Dawson Alcorn Alex High 48-01.00
2 Trenton Palmer Grandfield 42-06.00
3 Iassac Eaves Fox 40-11.00
[Top of Page] [Event List]
Event 53 GIRLS Jr High Team Scores Discus Throw
PL Name YR TEAM MARK
1 Brooklyn Charmason Ryan 88-00.00
2 Star Watts F Grandfield Junior Hi 80-10.00
3 Alivia Jones F 8 Pioneer Elementary - 77-07.00
[Top of Page] [Event List]
Event 54 BOYS Jr High Team Scores Discus Throw
PL Name YR TEAM MARK
1 Trenton Anderson Alex High 115-06.00
2 John Fitzsimmons Alex High 111-03.05
3 Walker Rawlings Ryan 107-03.00
[Top of Page] [Event List]
Event 55 GIRLS Varsity Discus Throw
PL Name YR TEAM MARK
1 Monique Rodriguez Grandfield 86-11.00
2 Cristen Alcorn Alex High 75-05.00
3 Gabriella Cook Mt View-Gotebo 75-04.00
[Top of Page] [Event List]
Event 56 BOYS Varsity Discus Throw
PL Name YR TEAM MARK
1 Dawson Alcorn Alex High 114-00.00
2 Iassac Eaves Fox 111-04.00
3 Tony Williams Alex High 110-04.00
[Top of Page] [Event List]
Event 57 GIRLS Jr High Team Scores High Jump
PL Name YR TEAM MARK
1 Kiera Blankenship F 8 Pioneer Elementary - 4-09.05
2 Lexie Mclemore F 7 Cyril Junior High 4-09.00
3 Pairess Claphan F 6 Pioneer Elementary - 4-04.00
[Top of Page] [Event List]
Event 58 BOYS Jr High Team Scores High Jump
PL Name YR TEAM MARK
1 Preston Shepherd Fox Junior High 5-09.00
2 Jonathon Wheeler M 8 Burns Flat-Dill City 5-06.00
3 Trenton Anderson Alex High 5-06.00
[Top of Page] [Event List]
Event 59 GIRLS Varsity High Jump
PL Name YR TEAM MARK
1 Gabby Martin Canton 4-06.00
2 Kaitlyn Mcintosh Canton 4-04.00
3 Paige Pendley Cyril Junior High 4-04.00
[Top of Page] [Event List]
Event 60 BOYS Varsity High Jump
PL Name YR TEAM MARK
1 Cason Mclemore Cyril 6-02.00
2 Ravyn Diego Alex High 5-09.00
3 Nick Venable Alex High 5-08.00
[Top of Page] [Event List]
Event 61 GIRLS Jr High Team Scores Long Jump
PL Name YR TEAM MARK
1 Korbyn Skipworth F 8 Mountain View-Gotebo 15-10.00
2 Preda Crowl F 7 Pioneer Elementary - 15-05.00
3 Brittney Grissam F 6 Friend School - ORES 14-10.00
[Top of Page] [Event List]
Event 62 BOYS Jr High Team Scores Long Jump
PL Name YR TEAM MARK
1 Cymetrik Williams Fox Junior High 19-10.00
2 Kaden Stephenson M 8 Pioneer Elementary - 18-11.00
3 Tatton Anderson M 8 Alex High 18-07.00
[Top of Page] [Event List]
Event 63 GIRLS Varsity Long Jump
PL Name YR TEAM MARK
1 Laylee Ramirez Grandfield 16-04.00
2 Fayth Laughlin Cyril 16-02.00
3 Hailey Morris Alex High 15-02.00
[Top of Page] [Event List]
Event 64 BOYS Varsity Long Jump
PL Name YR TEAM MARK
1 Jerome Whittington Grandfield 21-09.00
2 Albert Suerez Cyril 20-02.00
3 Caleb Troxell Maud 20-00.00