Oklahoma Mile Night

Edmond, OK

Complete Results

LICENSED TO: The ENDURO Group LLC                                                                  Page 1 of 2
                                             2019 Oklahoma Mile Night
                                                                                                      6/5/2019
                                                  Deer Creek High School
 5/21/19 - 5/21/19                                  Edmond, Oklahoma


Women's Open 1600m Run
PL       Name                                           Team                               Seed     Time
1       Kristi Coleman          167      F              UNAT                                NT     5:08.67

Men's Open 1600m Run
PL       Name                               Year       Team                               Seed     Time
1       Espen Ekadis            126      M   10         UNA                                 NT     4:51.55
2       James Strahorn          155      M              UNA                                 NT     4:52.62
3       Trey Woods              161      M              UNA                                 NT     4:52.69
4       Ethan Stovall           154      M   8          UNA                                 NT     5:01.05
5       Aiden Hoover            129      M   9          UNA                                 NT     5:01.65
6       Lewis Baumgardner       182      M              UNAT                                NT     5:03.78
7       Coy Pope                146      M              UNA                                 NT     5:05.20
8       Francisco Rodriguez     178      M              UNAT                                NT     5:05.92
9       Seth Kordic             187      M              UNAT                                NT     5:06.33
10      Trenton Weber           159      M   8          UNA                                 NT     5:06.83
11      Tam Cleveland           121      M              UNA                                 NT     5:08.19
12      Eli Berry               115      M   7          UNA                                 NT     5:08.30
13      Spencer Lee             133      M   9          UNA                                 NT     5:09.97
14      Michael Smoot           152      M   10         UNA                                 NT     5:13.42
15      Bradyn Midget           140      M              UNA                                 NT     5:16.16
16      Cord Lorenzen           181      M              UNAT                                NT     5:16.73
17      Dylan Jones             196      M              UNAT                                NT     5:27.82
18      Landon Harrod           127      M   9          UNA                                 NT     5:36.41
19      Rohan Aggarwal          183      M              UNAT                                NT     5:40.62
20      Arthur Tanner Bushman   117      M              UNA                                 NT     5:58.45
21      Mnason Sinor            169      M              UNAT                                NT     6:03.34
22      Chance Marlett          137      M   11         UNA                                 NT     6:19.19

                                                 Event # 2 BOYS 1600m Run
PL       Name                              Grade        Team                               Seed     Time
1       Jackson Stinnett        153      M 12           UNA                                 NT     4:33.30
2       Hunter Hart             176      M              UNAT                                NT     4:33.97
3       Jacob Friesen           175      M              UNAT                                NT     4:40.21
4       Gilbert Velez           156      M              UNA                                 NT     4:43.34
5       Noah Plum               174      M              UNAT                                NT     4:46.36
6       Jd Coonfield            122      M 11           UNA                                 NT     4:48.45
7       Michael Mcmorris        139      M 11           UNA                                 NT     4:51.17
8       Nathan Deboutez         177      M              UNAT                                NT     4:53.15
9       Mason Barney            113      M 10           UNA                                 NT     4:54.96
10      Benjamin Laffita        132      M              UNA                                 NT     4:54.97
11      Agustin Lopez           135      M              UNA                                 NT     4:55.51
12      Cody Perren             191      M              UNAT                                NT     4:55.69
13      Francisco Ortega        142      M 10           UNA                                 NT     4:56.37
14      Mac Sanders             150      M 11           UNA                                 NT     4:56.39
15      Maverick Stephenson     184      M              UNAT                                NT     4:56.52
16      Thomas Welch            197      M              UNAT                                NT     4:57.53
17      Halen Biggs             186      M              UNAT                                NT     4:59.39
18      Braden Swearingen       179      M              UNAT                                NT     5:01.28
19      Hayden Wolfe            185      M              UNAT                                NT     5:04.42
20      CJ Haynes               172      M              UNAT                                NT     5:04.82
21      Maguire Sole            168      M              UNAT                                NT     5:05.18
22      Luke Weathers           170      M              UNAT                                NT     5:06.27
23      Brycen Wood             173      M              UNAT                                NT     5:06.75
24      Andrew Shepard          151      M              UNA                                 NT     5:08.22
25      Joseph White            160      M 11           UNA                                 NT     5:08.52
26      Chris Littlefield       188      M              UNAT                                NT     5:08.95

                                                Event # 3 GIRLS 1600m Run
PL       Name                              Grade        Team                               Seed     Time
1       Mercy Dement            103      F 11           UNA                                 NT      5:29.48
2       Riley Coleman           163      F              UNAT                                NT      5:32.08
3       Haley Edelen            162      F              UNAT                                NT      5:37.52
4       Kendall Edelen          171      F              UNAT                                NT      5:46.58
5       Mallory Woods           111      F              UNA                                 NT      5:55.85
6       Rose Crawford           102      F  9           UNA                                 NT      6:03.70
7       Madison Brown           192      F              UNAT                                NT      6:03.75
8       Vanessa Rodriguez       166      F              UNAT                                NT      6:07.13
9       Brianne Norris          108      F 10           UNA                                 NT      6:09.79
10      Halie Easton            164      F              UNAT                                NT      6:15.27

                                                Event # 4 GIRLS 3200m Run
PL       Name                              Grade        Team                               Seed     Time
1       Sophia Maag             105      F 12           UNA                                 NT     11:19.28

                                                 Event # 5 BOYS Elite 1600m Run
PL       Name                              Grade        Team                               Seed     Time
1       Daniel Nickell Jr.      190      M              UNAT                                NT      4:20.45
2       Sam Bass                114      M 11           UNA                                 NT      4:20.69
3       Collen Mclain           138      M 11           UNA                                 NT      4:26.39
4       Blake Cope              123      M 12           UNA                                 NT      4:27.96
5       Phillip Semien          180      M              UNAT                                NT      4:29.18
6       Trevor Sallee           149      M 11           UNA                                 NT      4:31.51
7       Steven Clark            120      M 12           UNA                                 NT      4:32.98
8       Johnny LaFortune        193      M              UNAT                                NT      4:33.00
9       Jack Vincent            157      M 11           UNA                                 NT      4:35.69
10      Ruben Daniels           195      M              UNAT                                NT      4:38.10
11      Parker Jackson          198      M              UNAT                                NT      4:39.29
12      Noah Miller-Cupp        141      M 12           UNA                                 NT      4:40.62
13      Jack Reed               194      M              UNAT                                NT      4:46.01
14      Kyle Henry              128      M              UNA                                 NT      4:49.17
15      AJ Antonelli            112      M              UNA                                 NT      4:51.27
16      Clifford Littleton      134      M              UNA                                 NT      4:59.63