Event 1 GIRLS Class 3A 4x100m Relay
NAME - TEAM TIME
1 OKMULGEE HIGH SCHOOL A OKMULGEE HIGH SCHOOL 0:50.85
2 SPIRO HIGH SCHOOL A SPIRO HIGH SCHOOL 0:51.73
3 IDABEL HIGH SCHOOL A IDABEL HIGH SCHOOL 0:52.32
4 HASKELL HIGH SCHOOL A HASKELL HIGH SCHOOL 0:53.69
5 LITTLE AXE HIGH SCHO A LITTLE AXE HIGH SCHO 0:55.05
6 VIAN HIGH SCHOOL A VIAN HIGH SCHOOL 0:55.97
[Top of Page] [Event List]
Event 5 GIRLS Class 3A 4x800m Relay
NAME - TEAM TIME
1 METRO CHRISTIAN ACAD A METRO CHRISTIAN ACAD 10:26.88
2 EUFAULA HIGH SCHOOL A EUFAULA HIGH SCHOOL 10:54.96
3 VALLIANT HIGH SCHOOL A VALLIANT HIGH SCHOOL 11:19.88
4 HEAVENER HIGH SCHOOL A HEAVENER HIGH SCHOOL 11:42.51
5 MEEKER HIGH SCHOOL A MEEKER HIGH SCHOOL 12:25.13
[Top of Page] [Event List]
Event 9 GIRLS Class 3A 100m Hurdles
PL Name TEAM TIME
FINALS
1 SMITH, EMILY HOLDENVILLE HIGH SCH 0:15.73
2 ETHRIDGE, AVERY METRO CHRISTIAN ACAD 17.742
3 GOODWIN, GRACIE OKMULGEE HIGH SCHOOL 17.750
4 JONES, ELISABETH MEEKER HIGH SCHOOL 0:18.01
5 SHERMAN, DESTINY IDABEL HIGH SCHOOL 0:18.36
6 THOMPSON, ALEXZANDRIA IDABEL HIGH SCHOOL 0:18.41
7 COSSEY, JADE SPIRO HIGH SCHOOL 0:18.55
8 FREE, KINLEE HEAVENER HIGH SCHOOL 0:18.60
PRELIMS
1 SMITH, EMILY HOLDENVILLE HIGH SCH 0:16.09 Q
2 JONES, ELISABETH MEEKER HIGH SCHOOL 17.331 Q
2 ETHRIDGE, AVERY METRO CHRISTIAN ACAD 17.331 Q
4 SHERMAN, DESTINY IDABEL HIGH SCHOOL 0:17.91 Q
5 FREE, KINLEE HEAVENER HIGH SCHOOL 0:18.27 Q
6 COSSEY, JADE SPIRO HIGH SCHOOL 0:18.42 Q
7 THOMPSON, ALEXZANDRIA IDABEL HIGH SCHOOL 0:18.47 Q
8 GOODWIN, GRACIE OKMULGEE HIGH SCHOOL 0:18.50 Q
9 ELLIS, CAELIE VIAN HIGH SCHOOL 0:18.51
10 HARPER, NATALIE SPIRO HIGH SCHOOL 0:19.17
11 CHILDERS, ABIGAL LITTLE AXE HIGH SCHO 0:19.54
12 HANING, KAYCEE VIAN HIGH SCHOOL 0:20.31
13 CHICK, LEXI HEAVENER HIGH SCHOOL 0:20.86
[Top of Page] [Event List]
Event 13 GIRLS Class 3A 100m Dash
PL Name TEAM TIME
FINALS
1 HOPKINS, JASMINE SPIRO HIGH SCHOOL 0:12.41
2 JAMES, MORGAN OKMULGEE HIGH SCHOOL 0:12.56
3 RICE, DEZAIRAYE MORRIS HIGH SCHOOL 0:12.66
4 SCOTT, TAJHONA IDABEL HIGH SCHOOL 0:12.89
5 PHILLIPS, LEIGHA HOLDENVILLE HIGH SCH 0:12.96
6 PASSMORE, BAILEE LITTLE AXE HIGH SCHO 0:13.03
7 RIDLEY, MILAYA HEAVENER HIGH SCHOOL 0:13.14
8 LOCUST, TAYDEN VIAN HIGH SCHOOL 0:13.23
PRELIMS
1 JAMES, MORGAN OKMULGEE HIGH SCHOOL 0:12.87 Q
2 SCOTT, TAJHONA IDABEL HIGH SCHOOL 0:12.95 Q
3 RICE, DEZAIRAYE MORRIS HIGH SCHOOL 0:12.97 Q
4 HOPKINS, JASMINE SPIRO HIGH SCHOOL 0:13.06 Q
5 LOCUST, TAYDEN VIAN HIGH SCHOOL 0:13.23 Q
6 PHILLIPS, LEIGHA HOLDENVILLE HIGH SCH 0:13.27 Q
7 PASSMORE, BAILEE LITTLE AXE HIGH SCHO 0:13.31 Q
8 RIDLEY, MILAYA HEAVENER HIGH SCHOOL 0:13.37 Q
9 EVANS, DESIREA EUFAULA HIGH SCHOOL 0:13.38
10 BLANKENSHIP, LILY SPIRO HIGH SCHOOL 0:13.43
11 YOUNG, SHMYRA IDABEL HIGH SCHOOL 0:13.64
12 NGUYEN, HALEY ROLAND HIGH SCHOOL 0:13.65
13 MASON, SHERRI HASKELL HIGH SCHOOL 0:13.75
14 BOWMAN, ELISE HASKELL HIGH SCHOOL 0:13.83
15 FULFER, TANNA VALLIANT HIGH SCHOOL 0:13.97
16 TIGER, ALIYAH HOLDENVILLE HIGH SCH 0:13.98
17 GARNER, BAYLEE HASKELL HIGH SCHOOL 0:14.20
18 PERCEFUL, ASHLEY ROLAND HIGH SCHOOL 0:14.24
19 HART, MELANIE LITTLE AXE HIGH SCHO 0:14.29
20 YOUNG, TAMICA IDABEL HIGH SCHOOL 0:14.32
21 COLLINS, ANGIE OKMULGEE HIGH SCHOOL 0:14.35
22 WEST, REMI SPIRO HIGH SCHOOL 0:14.85
23 HANING, KAYCEE VIAN HIGH SCHOOL 0:15.00
24 WRIGHT, KAHLEISHA VIAN HIGH SCHOOL 0:15.07
25 HEMBREE, BRITTANI HENRYETTA HIGH SCHOO 0:15.48
[Top of Page] [Event List]
Event 19 GIRLS Class 3A 4x200m Relay
NAME - TEAM TIME
1 OKMULGEE HIGH SCHOOL A OKMULGEE HIGH SCHOOL 1:48.89
2 IDABEL HIGH SCHOOL A IDABEL HIGH SCHOOL 1:51.00
3 VIAN HIGH SCHOOL A VIAN HIGH SCHOOL 1:53.15
4 HOLDENVILLE HIGH SCH A HOLDENVILLE HIGH SCH 1:54.15
5 HASKELL HIGH SCHOOL A HASKELL HIGH SCHOOL 1:54.88
6 HEAVENER HIGH SCHOOL A HEAVENER HIGH SCHOOL 1:58.44
7 LITTLE AXE HIGH SCHO A LITTLE AXE HIGH SCHO 1:59.96
8 MEEKER HIGH SCHOOL A MEEKER HIGH SCHOOL 2:03.39
[Top of Page] [Event List]
Event 23 GIRLS Class 3A 3200m Run
PL Name TEAM TIME
1 THIGPEN, JULIA METRO CHRISTIAN ACAD 12:08.22
2 STAFFORD, SHEA HOLDENVILLE HIGH SCH 13:12.66
3 NORRIS, BRIANNE LITTLE AXE HIGH SCHO 13:13.40
4 TATGENHORST, EMILY EUFAULA HIGH SCHOOL 13:23.66
5 FLOWERS, REIGN OKMULGEE HIGH SCHOOL 13:41.14
6 SMITH, MCKENNA HOLDENVILLE HIGH SCH 13:56.76
7 DUNCAN, ERICA LITTLE AXE HIGH SCHO 14:55.67
8 COLLETT, ALYSSA HENRYETTA HIGH SCHOO 15:15.94
9 YOUNG, BROOKLYN VALLIANT HIGH SCHOOL 16:09.48
10 WATSON, KAYLEE HENRYETTA HIGH SCHOO 16:53.22
[Top of Page] [Event List]
Event 25 GIRLS Class 3A 200m Dash
PL Name TEAM TIME
FINALS
1 HOPKINS, JASMINE SPIRO HIGH SCHOOL 0:26.16
2 JAMES, MCKENZIE OKMULGEE HIGH SCHOOL 0:26.86
3 RICE, DEZAIRAYE MORRIS HIGH SCHOOL 0:27.41
4 WORLOW, BAILEE HENRYETTA HIGH SCHOO 0:27.45
5 MITCHELL, MAKALYN VALLIANT HIGH SCHOOL 0:27.46
6 HARRIS, BRIANNA OKMULGEE HIGH SCHOOL 0:27.75
7 BLANKENSHIP, LILY SPIRO HIGH SCHOOL 0:28.83
PRELIMS
1 WORLOW, BAILEE HENRYETTA HIGH SCHOO 0:26.75 Q
2 RICE, DEZAIRAYE MORRIS HIGH SCHOOL 0:26.86 Q
3 JAMES, MCKENZIE OKMULGEE HIGH SCHOOL 0:27.13 Q
4 HOPKINS, JASMINE SPIRO HIGH SCHOOL 0:27.22 Q
5 HARRIS, BRIANNA OKMULGEE HIGH SCHOOL 0:27.41 Q
6 MITCHELL, MAKALYN VALLIANT HIGH SCHOOL 0:27.58 Q
7 SCOTT, TAJHONA IDABEL HIGH SCHOOL 0:28.11 Q
8 BLANKENSHIP, LILY SPIRO HIGH SCHOOL 0:28.26 Q
9 HARRIS, ABIGAIL OKMULGEE HIGH SCHOOL 0:28.42
10 PASSMORE, BAILEE LITTLE AXE HIGH SCHO 0:28.49
11 HEINECKE, KATHRYN METRO CHRISTIAN ACAD 0:28.80
12 ROBERTS, SYDNIE HASKELL HIGH SCHOOL 0:29.03
13 PERCEFUL, ASHLEY ROLAND HIGH SCHOOL 0:29.11
14 GREEN, DEBRA HOLDENVILLE HIGH SCH 0:29.31
15 NGUYEN, HALEY ROLAND HIGH SCHOOL 0:29.41
16 MARCON, HALEIGH LITTLE AXE HIGH SCHO 0:30.08
17 HERNANDEZ, LORENA VIAN HIGH SCHOOL 0:30.12
18 GIBBINS, KACIE VIAN HIGH SCHOOL 0:30.20
19 ECKLES, SAMANTHA HOLDENVILLE HIGH SCH 30.277
20 YOUNG, TAMICA IDABEL HIGH SCHOOL 30.279
21 FULFER, TANNA VALLIANT HIGH SCHOOL 0:30.32
22 TIGER, ALIYAH HOLDENVILLE HIGH SCH 0:31.02
23 HART, MELANIE LITTLE AXE HIGH SCHO 0:31.23
24 SALCEDO, HOPE VIAN HIGH SCHOOL 0:32.22
[Top of Page] [Event List]
Event 29 GIRLS Class 3A 800m Run
PL Name TEAM TIME
1 BALL, DARCY METRO CHRISTIAN ACAD 2:31.52
2 MCKEE, CAROLINE METRO CHRISTIAN ACAD 2:31.99
3 HUBNER, SALLY METRO CHRISTIAN ACAD 2:32.21
4 DAVES, KATIE VALLIANT HIGH SCHOOL 2:32.91
5 SELLERS, CALLIE MEEKER HIGH SCHOOL 2:36.86
6 JONES, JORDAN EUFAULA HIGH SCHOOL 2:39.26
7 MONTGOMERY, FAITH OKMULGEE HIGH SCHOOL 2:40.87
8 FLOWERS, REIGN OKMULGEE HIGH SCHOOL 2:44.90
9 REEB, ALLIE EUFAULA HIGH SCHOOL 2:47.10
10 STAFFORD, SHEA HOLDENVILLE HIGH SCH 2:47.96
11 CLARK, KAITLYN MORRIS HIGH SCHOOL 2:48.51
12 THOMAS, CHEYANNE HENRYETTA HIGH SCHOO 2:52.06
13 BURNS, KIAYA EUFAULA HIGH SCHOOL 2:52.26
14 NORRIS, BRIANNE LITTLE AXE HIGH SCHO 2:52.94
15 HOLT, ALI VIAN HIGH SCHOOL 2:54.39
16 DUNCAN, ERICA LITTLE AXE HIGH SCHO 2:54.95
17 ARMSTRONG, ALEXA VIAN HIGH SCHOOL 3:06.97
18 MILLER, MATTIE VALLIANT HIGH SCHOOL 3:07.94
19 NELSON, PAYTON LITTLE AXE HIGH SCHO 3:21.82
20 SURRATT, ELIZABETH IDABEL HIGH SCHOOL 3:25.81
21 GOODWIN, GRACIE OKMULGEE HIGH SCHOOL 3:32.18
22 WEER, DEMI VIAN HIGH SCHOOL 3:34.50
[Top of Page] [Event List]
Event 33 GIRLS Class 3A 400m Dash
PL Name TEAM TIME
1 MITCHELL, MAKALYN VALLIANT HIGH SCHOOL 1:01.49
2 DUCATO, CAROLINE METRO CHRISTIAN ACAD 1:02.89
3 WORLOW, BAILEE HENRYETTA HIGH SCHOO 1:03.07
4 FIELDER, ALAYNA IDABEL HIGH SCHOOL 1:03.61
5 WHARRY, NAOMI IDABEL HIGH SCHOOL 1:03.98
6 HUBNER, SALLY METRO CHRISTIAN ACAD 1:04.19
7 CHITWOOD, LIZ HEAVENER HIGH SCHOOL 1:07.40
8 DAVES, KATIE VALLIANT HIGH SCHOOL 1:07.53
9 BLAINE, INSPIRATION SPIRO HIGH SCHOOL 1:08.03
10 THIGPEN, MARGAUX METRO CHRISTIAN ACAD 1:08.35
11 SMITH, JACI MEEKER HIGH SCHOOL 1:08.57
12 MONTGOMERY, FAITH OKMULGEE HIGH SCHOOL 1:10.80
13 SLATON, LAURA VALLIANT HIGH SCHOOL 1:11.75
14 JONES, JORDAN EUFAULA HIGH SCHOOL 1:12.79
15 YOUNG, TAMICA IDABEL HIGH SCHOOL 1:13.62
16 THOMAS, CHEYANNE HENRYETTA HIGH SCHOO 1:13.75
17 MILLS, ASHLEY EUFAULA HIGH SCHOOL 1:13.83
18 CARR, KENNEDY LITTLE AXE HIGH SCHO 1:14.82
19 FLOWERS, REIGN OKMULGEE HIGH SCHOOL 1:16.36
20 GARRISON, ISABELLA VIAN HIGH SCHOOL 1:17.13
21 HARRISON, LATISHA VIAN HIGH SCHOOL 1:18.41
22 HANNA, ALIYA LITTLE AXE HIGH SCHO 1:19.49
23 BRAKE, HAILIE VIAN HIGH SCHOOL 1:21.25
[Top of Page] [Event List]
Event 37 GIRLS Class 3A 300m Hurdles
PL Name TEAM TIME
1 TEEHEE, KAYLEE VIAN HIGH SCHOOL 0:49.23
2 JONES, ELISABETH MEEKER HIGH SCHOOL 0:51.51
3 WOOD, ZAIDA HOLDENVILLE HIGH SCH 0:51.56
4 WATKINS, CARLY HEAVENER HIGH SCHOOL 0:52.98
5 ELLIS, CAELIE VIAN HIGH SCHOOL 0:53.91
6 ETHRIDGE, AVERY METRO CHRISTIAN ACAD 0:54.36
7 COX, SHIANN MEEKER HIGH SCHOOL 0:55.16
8 COSSEY, JADE SPIRO HIGH SCHOOL 0:57.71
9 MONTGOMERY, PROMISE OKMULGEE HIGH SCHOOL 0:58.94
10 GOODWIN, GRACIE OKMULGEE HIGH SCHOOL 1:00.21
[Top of Page] [Event List]
Event 41 GIRLS Class 3A 1600m Run
PL Name TEAM TIME
1 THIGPEN, JULIA METRO CHRISTIAN ACAD 5:29.88
2 SMITH, EMILY HOLDENVILLE HIGH SCH 5:51.60
3 BALL, DARCY METRO CHRISTIAN ACAD 5:54.19
4 FLOWERS, REIGN OKMULGEE HIGH SCHOOL 6:04.38
5 SELLERS, CALLIE MEEKER HIGH SCHOOL 6:09.52
6 EAGLETON, SYDNI METRO CHRISTIAN ACAD 6:10.52
7 NORRIS, BRIANNE LITTLE AXE HIGH SCHO 6:27.99
8 TATGENHORST, EMILY EUFAULA HIGH SCHOOL 6:33.43
9 DUNCAN, ERICA LITTLE AXE HIGH SCHO 6:40.43
10 BURNS, KIAYA EUFAULA HIGH SCHOOL 6:51.93
11 COLLETT, ALYSSA HENRYETTA HIGH SCHOO 6:52.65
12 YOUNG, BROOKLYN VALLIANT HIGH SCHOOL 6:57.47
13 REEB, ALLIE EUFAULA HIGH SCHOOL 6:59.95
14 WATSON, KAYLEE HENRYETTA HIGH SCHOO 8:00.98
15 NELSON, TAYLOR LITTLE AXE HIGH SCHO 8:20.89
[Top of Page] [Event List]
Event 45 GIRLS Class 3A 4x400m Relay
NAME - TEAM TIME
1 OKMULGEE HIGH SCHOOL A OKMULGEE HIGH SCHOOL 4:21.07
2 METRO CHRISTIAN ACAD A METRO CHRISTIAN ACAD 4:23.02
3 VALLIANT HIGH SCHOOL A VALLIANT HIGH SCHOOL 4:27.64
4 IDABEL HIGH SCHOOL A IDABEL HIGH SCHOOL 4:28.79
5 VIAN HIGH SCHOOL A VIAN HIGH SCHOOL 4:29.33
[Top of Page] [Event List]
Event 49 GIRLS Class 3A High Jump
PL Name TEAM MARK
1 PHILLIPS, LAYNEE HOLDENVILLE HIGH SCH 4-10.00
2 DRONE, AMAZION OKMULGEE HIGH SCHOOL 4-10.00
3 MONTGOMERY, FAITH OKMULGEE HIGH SCHOOL 4-08.00
4 CHITWOOD, LIZ HEAVENER HIGH SCHOOL 4-08.00
5 PETERS, ENOLA EUFAULA HIGH SCHOOL 4-08.00
6 WHARRY, NAOMI IDABEL HIGH SCHOOL 4-06.00
7 TAYLOR, KRYSTIN LITTLE AXE HIGH SCHO 4-00.00
[Top of Page] [Event List]
Event 53 GIRLS Class 3A Pole Vault
PL Name TEAM MARK
1 DAVENPORT, KELSY HOLDENVILLE HIGH SCH 9-00.00
2 TIGER, ALIYAH HOLDENVILLE HIGH SCH 6-00.00
2 MONTEBELLO, CHERISH HOLDENVILLE HIGH SCH 6-00.00
[Top of Page] [Event List]
Event 57 GIRLS Class 3A Long Jump
PL Name TEAM MARK
1 HOPKINS, JASMINE SPIRO HIGH SCHOOL 17-01.00
2 FREE, KINLEE HEAVENER HIGH SCHOOL 15-08.50
3 PHILLIPS, LEIGHA HOLDENVILLE HIGH SCH 15-07.50
4 PHILLIPS, LAYNEE HOLDENVILLE HIGH SCH 15-06.00
5 RIDLEY, MILAYA HEAVENER HIGH SCHOOL 15-05.50
6 JONES, ELISABETH MEEKER HIGH SCHOOL 15-00.00
7 THOMPSON, ALEXZANDRIA IDABEL HIGH SCHOOL 14-10.00
8 CARR, KENNEDY LITTLE AXE HIGH SCHO 14-03.00
9 WELLS, GREENLEE VIAN HIGH SCHOOL 14-01.00
10 WAGNER, TRINITY HOLDENVILLE HIGH SCH 14-00.75
11 SHERMAN, DESTINY IDABEL HIGH SCHOOL 14-00.00
11 DRONE, AMAZION OKMULGEE HIGH SCHOOL 14-00.00
13 PRATT, MADISON VALLIANT HIGH SCHOOL 13-10.25
14 EVANS, DESIREA EUFAULA HIGH SCHOOL 13-07.50
14 TAYLOR, KRYSTIN LITTLE AXE HIGH SCHO 13-07.50
16 HEMBREE, BRITTANI HENRYETTA HIGH SCHOO 13-05.25
17 HERROD, ALEAH IDABEL HIGH SCHOOL 13-02.00
18 NELSON, PAYTON LITTLE AXE HIGH SCHO 12-09.00
19 BLAINE, INSPIRATION SPIRO HIGH SCHOOL 12-06.00
20 GARRISON, ISABELLA VIAN HIGH SCHOOL 12-05.75
[Top of Page] [Event List]
Event 61 GIRLS Class 3A Discus Throw
PL Name TEAM MARK
1 DUNN, KADA IDABEL HIGH SCHOOL 110-05.00
2 COSBY, MYESHA OKMULGEE HIGH SCHOOL 104-05.00
3 BACON, SHAELENA HEAVENER HIGH SCHOOL 100-00.50
4 HABLE, BRIANNA MEEKER HIGH SCHOOL 91-11.50
5 COX, ELIZABETH LITTLE AXE HIGH SCHO 83-07.00
6 CRIPPS, LAKOTAH HEAVENER HIGH SCHOOL 81-02.50
7 DUNNIGAN, CALLIE HEAVENER HIGH SCHOOL 76-03.50
8 TOWNSEND, MARKAYLA IDABEL HIGH SCHOOL 75-04.00
9 HOUSE, ANGELINA HOLDENVILLE HIGH SCH 65-09.50
10 BROWN, JAYLEA HOLDENVILLE HIGH SCH 65-07.50
11 IMPSON, ARYZA IDABEL HIGH SCHOOL 65-06.00
12 MARCON, HALEIGH LITTLE AXE HIGH SCHO 63-11.00
13 HARJO, CHELSEA HENRYETTA HIGH SCHOO 62-06.50
14 BRASIER, WHITNEY OKMULGEE HIGH SCHOOL 50-02.50
15 COLLINS, ANGIE OKMULGEE HIGH SCHOOL 36-08.50
[Top of Page] [Event List]
Event 65 GIRLS Class 3A Shot Put
PL Name TEAM MARK
1 NEEDHAM, MACAYLA EUFAULA HIGH SCHOOL 40-03.00
2 DUNN, KADA IDABEL HIGH SCHOOL 37-02.00
3 COSBY, MYESHA OKMULGEE HIGH SCHOOL 35-07.00
4 COLLINS, ANGIE OKMULGEE HIGH SCHOOL 30-00.00
5 COX, ELIZABETH LITTLE AXE HIGH SCHO 29-08.00
6 IMPSON, ARYZA IDABEL HIGH SCHOOL 29-02.00
7 TAYLOR, SAMMI HEAVENER HIGH SCHOOL 29-01.00
8 COOPER, MADISON HEAVENER HIGH SCHOOL 27-10.00
9 BRASIER, WHITNEY OKMULGEE HIGH SCHOOL 27-08.00
10 BACON, SHAELENA HEAVENER HIGH SCHOOL 26-10.00
11 NAJERA, KENNA HENRYETTA HIGH SCHOO 26-08.00
12 TOWNSEND, MARKAYLA IDABEL HIGH SCHOOL 26-02.00
13 KIRK, JORDAN LITTLE AXE HIGH SCHO 24-00.00
14 HARJO, CHELSEA HENRYETTA HIGH SCHOO 22-09.00
[Top of Page] [Event List]
Event 3 BOYS Class 3A 4x100m Relay
NAME - TEAM TIME
1 IDABEL HIGH SCHOOL A IDABEL HIGH SCHOOL 0:43.78
2 OKMULGEE HIGH SCHOOL A OKMULGEE HIGH SCHOOL 0:44.13
3 METRO CHRISTIAN ACAD A METRO CHRISTIAN ACAD 0:44.76
4 HOLDENVILLE HIGH SCH A HOLDENVILLE HIGH SCH 0:45.18
5 SPIRO HIGH SCHOOL A SPIRO HIGH SCHOOL 0:45.35
6 MEEKER HIGH SCHOOL A MEEKER HIGH SCHOOL 0:47.46
7 HASKELL HIGH SCHOOL A HASKELL HIGH SCHOOL 0:47.71
[Top of Page] [Event List]
Event 7 BOYS Class 3A 4x800m Relay
NAME - TEAM TIME
1 METRO CHRISTIAN ACAD A METRO CHRISTIAN ACAD 8:34.40
2 LITTLE AXE HIGH SCHO A LITTLE AXE HIGH SCHO 9:08.49
3 HEAVENER HIGH SCHOOL A HEAVENER HIGH SCHOOL 9:10.71
4 HENRYETTA HIGH SCHOO A HENRYETTA HIGH SCHOO 9:12.19
5 OKMULGEE HIGH SCHOOL A OKMULGEE HIGH SCHOOL 9:28.94
6 IDABEL HIGH SCHOOL A IDABEL HIGH SCHOOL 9:31.33
[Top of Page] [Event List]
Event 11 BOYS Class 3A 110m Hurdles
PL Name TEAM TIME
1 PANNELL, RILEY MORRIS HIGH SCHOOL 0:15.69
2 POOLE, CHANDLER VIAN HIGH SCHOOL 0:16.79
3 WORTHAM, CHRISTIAN IDABEL HIGH SCHOOL 0:17.83
4 RUYLE, MARSHALL MEEKER HIGH SCHOOL 0:18.16
5 MARTIN, JAMES HENRYETTA HIGH SCHOO 0:19.24
[Top of Page] [Event List]
Event 15 BOYS Class 3A 100m Dash
PL Name TEAM TIME
FINALS
1 ROBERSON, MALIK SPIRO HIGH SCHOOL 0:11.26
2 WARREN, DEVIN MORRIS HIGH SCHOOL 0:11.29
3 BLOCK, MESIAH IDABEL HIGH SCHOOL 0:11.47
4 ALEXANDER, NOAH EUFAULA HIGH SCHOOL 0:11.49
5 LINK, ASHER METRO CHRISTIAN ACAD 0:11.54
6 CALLAWAY, CARSON METRO CHRISTIAN ACAD 0:11.66
7 LASHLEY, DAKOTA SPIRO HIGH SCHOOL 0:11.79
HARJO, JHADI IDABEL HIGH SCHOOL DNS
PRELIMS
1 ROBERSON, MALIK SPIRO HIGH SCHOOL 0:11.24 Q
2 WARREN, DEVIN MORRIS HIGH SCHOOL 0:11.39 Q
3 HARJO, JHADI IDABEL HIGH SCHOOL 0:11.42 Q
4 LINK, ASHER METRO CHRISTIAN ACAD 0:11.47 Q
5 BLOCK, MESIAH IDABEL HIGH SCHOOL 0:11.54 Q
6 ALEXANDER, NOAH EUFAULA HIGH SCHOOL 0:11.57 Q
7 CALLAWAY, CARSON METRO CHRISTIAN ACAD 0:11.71 Q
8 LASHLEY, DAKOTA SPIRO HIGH SCHOOL 0:11.77 Q
9 GOULDSBY, JAKOBY HASKELL HIGH SCHOOL 0:11.79
10 FRAZIER, ARMON OKMULGEE HIGH SCHOOL 0:11.82
11 LUCERO, TAYDEN HASKELL HIGH SCHOOL 0:11.89
12 VANN, LAPATRICK OKMULGEE HIGH SCHOOL 0:11.99
13 JACINTO, MACEDONIO HEAVENER HIGH SCHOOL 0:12.03
14 SANDERS, JAXON HASKELL HIGH SCHOOL 0:12.28
15 ASBILL, MARSHALL ROLAND HIGH SCHOOL 0:12.29
16 FOUTS, JAXON ROLAND HIGH SCHOOL 0:12.36
17 HELIE, MICAH LITTLE AXE HIGH SCHO 0:12.43
18 RUYLE, HAYDEN MEEKER HIGH SCHOOL 0:12.51
19 BUCK, TYSON HOLDENVILLE HIGH SCH 0:12.53
20 CLOUD, ISSIAH VIAN HIGH SCHOOL 0:12.56
21 RIDDLE, TREVOR ROLAND HIGH SCHOOL 0:12.63
22 SANDERS, DARREN HEAVENER HIGH SCHOOL 0:12.89
23 WALLACE, JOHN HENRYETTA HIGH SCHOO 0:13.29
24 MCMALLER, JAIDEN OKMULGEE HIGH SCHOOL 0:13.44
[Top of Page] [Event List]
Event 17 BOYS Class 3A 3200m Run
PL Name TEAM TIME
1 WATKINS, JAYDEN OKMULGEE HIGH SCHOOL 10:44.09
2 COOK, ELIJAH HEAVENER HIGH SCHOOL 10:44.91
3 CAIN, CALEB METRO CHRISTIAN ACAD 10:53.80
4 LOPEZ, AGUSTIN LITTLE AXE HIGH SCHO 11:06.28
5 MCDOWELLWAHPEKECHE, DACOD LITTLE AXE HIGH SCHO 11:43.63
6 MATTHEWS, MATT MORRIS HIGH SCHOOL 12:02.22
7 ROSE, CARSON METRO CHRISTIAN ACAD 12:05.25
8 LIRA, MALIEK HEAVENER HIGH SCHOOL 12:37.92
9 BLOYED, ELIJAH MEEKER HIGH SCHOOL 12:52.42
10 FRANKFURT, NOBLE METRO CHRISTIAN ACAD 12:55.90
11 MARTINEZ, CHRYSTIAN HEAVENER HIGH SCHOOL 13:21.06
[Top of Page] [Event List]
Event 21 BOYS Class 3A 4x200m Relay
NAME - TEAM TIME
1 IDABEL HIGH SCHOOL A IDABEL HIGH SCHOOL 1:30.48
2 OKMULGEE HIGH SCHOOL A OKMULGEE HIGH SCHOOL 1:31.70
3 MORRIS HIGH SCHOOL A MORRIS HIGH SCHOOL 1:32.85
4 SPIRO HIGH SCHOOL A SPIRO HIGH SCHOOL 1:34.07
5 HASKELL HIGH SCHOOL A HASKELL HIGH SCHOOL 1:39.29
6 METRO CHRISTIAN ACAD A METRO CHRISTIAN ACAD 1:39.39
7 LITTLE AXE HIGH SCHO A LITTLE AXE HIGH SCHO 1:40.19
8 MEEKER HIGH SCHOOL A MEEKER HIGH SCHOOL 1:41.21
9 HEAVENER HIGH SCHOOL A HEAVENER HIGH SCHOOL 1:42.19
[Top of Page] [Event List]
Event 27 BOYS Class 3A 200m Dash
PL Name TEAM TIME
FINALS
1 WELLS, LAQUAN IDABEL HIGH SCHOOL 0:23.23
2 WORTHAM, SETH IDABEL HIGH SCHOOL 0:23.57
3 LEWIS, JORDAN OKMULGEE HIGH SCHOOL 0:23.83
4 BLOCK, MESIAH IDABEL HIGH SCHOOL 0:24.03
5 ROBERSON, MALIK SPIRO HIGH SCHOOL 24.245
5 WARREN, DEVIN MORRIS HIGH SCHOOL 24.245
7 KORIR, LEVI METRO CHRISTIAN ACAD 0:24.85
8 LINK, ASHER METRO CHRISTIAN ACAD 0:25.53
PRELIMS
1 WELLS, LAQUAN IDABEL HIGH SCHOOL 0:23.09 Q
2 LEWIS, JORDAN OKMULGEE HIGH SCHOOL 0:23.15 Q
3 BLOCK, MESIAH IDABEL HIGH SCHOOL 0:23.37 Q
4 WARREN, DEVIN MORRIS HIGH SCHOOL 0:23.42 Q
5 WORTHAM, SETH IDABEL HIGH SCHOOL 0:23.43 Q
6 ROBERSON, MALIK SPIRO HIGH SCHOOL 0:23.79 Q
7 LINK, ASHER METRO CHRISTIAN ACAD 0:23.92 Q
8 KORIR, LEVI METRO CHRISTIAN ACAD 0:24.37 Q
9 BRAGGS, DEONTEI SPIRO HIGH SCHOOL 0:24.43
10 WELLS, DAMIAN MORRIS HIGH SCHOOL 0:24.56
11 FROST, SHUNTAVIOUS VALLIANT HIGH SCHOOL 0:24.77
12 HANNA, ANDREW LITTLE AXE HIGH SCHO 0:24.82
13 CALLAWAY, CARSON METRO CHRISTIAN ACAD 0:24.90
14 HARRISON, JAMEL VIAN HIGH SCHOOL 0:25.25
15 PUGH, DAMON VIAN HIGH SCHOOL 0:25.35
16 JACINTO, MACEDONIO HEAVENER HIGH SCHOOL 0:25.40
17 BUTLER, MARCUS VIAN HIGH SCHOOL 0:25.56
18 ASBILL, MARSHALL ROLAND HIGH SCHOOL 0:26.41
19 CANTRELL, BRIGHTON HENRYETTA HIGH SCHOO 0:26.58
20 RUYLE, HAYDEN MEEKER HIGH SCHOOL 0:27.78
21 BUCK, TYSON HOLDENVILLE HIGH SCH 0:28.19
22 WALLACE, JOHN HENRYETTA HIGH SCHOO 0:28.97
[Top of Page] [Event List]
Event 31 BOYS Class 3A 800m Run
PL Name TEAM TIME
1 MERSHON, JACOB METRO CHRISTIAN ACAD 2:03.03
2 MERSHON, ZACK METRO CHRISTIAN ACAD 2:04.45
3 CURRIVEAN, AIDAN METRO CHRISTIAN ACAD 2:09.35
4 WATKINS, JAYDEN OKMULGEE HIGH SCHOOL 2:12.44
5 GREEN, AUSTIN HENRYETTA HIGH SCHOO 2:13.56
6 COOK, ELIJAH HEAVENER HIGH SCHOOL 2:13.86
7 MATHEWS, JAKAVIAN IDABEL HIGH SCHOOL 2:17.86
8 JONES, JORDAN IDABEL HIGH SCHOOL 2:19.13
9 FLOYD, RILEY HENRYETTA HIGH SCHOO 2:22.25
10 MERRILL, AJ MORRIS HIGH SCHOOL 2:23.66
11 DAVID, CONNOR HASKELL HIGH SCHOOL 2:24.03
12 MCINTOSH, DASYN EUFAULA HIGH SCHOOL 2:24.51
13 CARTER, MARCUS HOLDENVILLE HIGH SCH 2:25.17
14 KING, TREVOR HENRYETTA HIGH SCHOO 2:26.12
15 DYER, ZAINE ROLAND HIGH SCHOOL 2:26.98
16 MCCLAIN, CAMERON LITTLE AXE HIGH SCHO 2:29.10
17 HUNT, NICARDIO OKMULGEE HIGH SCHOOL 2:32.75
18 ALLEN, AUSTIN ROLAND HIGH SCHOOL 2:43.26
19 MARTINEZ, JOSE HOLDENVILLE HIGH SCH 2:45.96
20 CUMMINGS, TRESHAWN OKMULGEE HIGH SCHOOL 2:53.86
[Top of Page] [Event List]
Event 35 BOYS Class 3A 400m Dash
PL Name TEAM TIME
1 DANIEL, DOMINIQUE OKMULGEE HIGH SCHOOL 0:51.53
2 ROBERSON, MEKHI SPIRO HIGH SCHOOL 0:51.73
3 SKINNER, JADEN OKMULGEE HIGH SCHOOL 0:53.24
4 RALEY, HOLLIN IDABEL HIGH SCHOOL 0:53.57
5 AKINS, KEYSHUN IDABEL HIGH SCHOOL 0:54.84
6 TROOK, JP METRO CHRISTIAN ACAD 0:55.74
7 HALE, AARRON IDABEL HIGH SCHOOL 0:55.90
8 FOUTS, JAXON ROLAND HIGH SCHOOL 0:56.94
9 CANTRELL, BRIGHTON HENRYETTA HIGH SCHOO 0:57.53
10 FILAK, DYLAN METRO CHRISTIAN ACAD 0:58.71
11 DUNCAN, CHRISTIAN LITTLE AXE HIGH SCHO 0:59.67
12 CHRISTENSEN, TOBIAS HASKELL HIGH SCHOOL 1:01.24
13 MCCLAIN, CAMERON LITTLE AXE HIGH SCHO 1:02.17
14 MCMALLER, JAIDEN OKMULGEE HIGH SCHOOL 1:05.06
15 NUNEZ, DAVID MEEKER HIGH SCHOOL 1:15.59
[Top of Page] [Event List]
Event 39 BOYS Class 3A 300m Hurdles
PL Name TEAM TIME
1 PANNELL, RILEY MORRIS HIGH SCHOOL 0:40.94
2 POOLE, CHANDLER VIAN HIGH SCHOOL 0:42.86
3 WORTHAM, CHRISTIAN IDABEL HIGH SCHOOL 0:43.26
4 JEFFERSON, MELIC OKMULGEE HIGH SCHOOL 0:44.49
5 RUYLE, MARSHALL MEEKER HIGH SCHOOL 0:45.09
6 BEARD, MICHAEL IDABEL HIGH SCHOOL 0:45.09
7 MARTIN, JAMES HENRYETTA HIGH SCHOO 0:45.33
8 WALKER, CEDRIC IDABEL HIGH SCHOOL 0:50.23
[Top of Page] [Event List]
Event 43 BOYS Class 3A 1600m Run
PL Name TEAM TIME
1 SMITH, CARSON METRO CHRISTIAN ACAD 4:48.05
2 WATKINS, JAYDEN OKMULGEE HIGH SCHOOL 4:48.08
3 LOPEZ, AGUSTIN LITTLE AXE HIGH SCHO 4:50.80
4 COOK, ELIJAH HEAVENER HIGH SCHOOL 4:55.35
5 ROSE, CARSON METRO CHRISTIAN ACAD 5:06.28
6 CAIN, CALEB METRO CHRISTIAN ACAD 5:09.07
7 COGBURN, TALON HEAVENER HIGH SCHOOL 5:20.04
8 BLOYED, ELIJAH MEEKER HIGH SCHOOL 5:36.33
9 FLOYD, RILEY HENRYETTA HIGH SCHOO 5:39.71
10 ROULSTON, SILAR LITTLE AXE HIGH SCHO 5:40.48
11 CARTER, MARCUS HOLDENVILLE HIGH SCH 5:41.35
12 GARCIA, ISRAEL HOLDENVILLE HIGH SCH 5:45.79
13 PETERSON, CHEVY LITTLE AXE HIGH SCHO 5:51.18
14 HUNT, NICARDIO OKMULGEE HIGH SCHOOL 5:51.83
15 BOWEN, DREW VALLIANT HIGH SCHOOL 7:12.21
[Top of Page] [Event List]
Event 47 BOYS Class 3A 4x400m Relay
NAME - TEAM TIME
1 OKMULGEE HIGH SCHOOL A OKMULGEE HIGH SCHOOL 3:28.60
2 METRO CHRISTIAN ACAD A METRO CHRISTIAN ACAD 3:32.12
3 IDABEL HIGH SCHOOL A IDABEL HIGH SCHOOL 3:37.36
4 HENRYETTA HIGH SCHOO A HENRYETTA HIGH SCHOO 3:42.58
5 SPIRO HIGH SCHOOL A SPIRO HIGH SCHOOL 3:45.80
6 LITTLE AXE HIGH SCHO A LITTLE AXE HIGH SCHO 3:54.51
[Top of Page] [Event List]
Event 51 BOYS Class 3A High Jump
PL Name TEAM MARK
1 MERSHON, JACOB METRO CHRISTIAN ACAD 5-10.00
2 MERSHON, ZACK METRO CHRISTIAN ACAD 5-08.00
3 BEARD, MICHAEL IDABEL HIGH SCHOOL 5-08.00
4 FARROW, KADEN EUFAULA HIGH SCHOOL 5-06.00
4 PUGH, DAMON VIAN HIGH SCHOOL 5-06.00
4 JEFFERSON, MELIC OKMULGEE HIGH SCHOOL 5-06.00
7 RAMIREZ, JOSE HEAVENER HIGH SCHOOL 5-06.00
8 VANN, LAPATRICK OKMULGEE HIGH SCHOOL 5-04.00
9 THOMPSON, JACOB HEAVENER HIGH SCHOOL 5-04.00
FROST, SHUNTAVIOUS VALLIANT HIGH SCHOOL NM
[Top of Page] [Event List]
Event 55 BOYS Class 3A Pole Vault
PL Name TEAM MARK
1 CUMMINGS, TRESHAWN OKMULGEE HIGH SCHOOL 10-06.00
2 KEY, DALTON HENRYETTA HIGH SCHOO 10-00.00
[Top of Page] [Event List]
Event 59 BOYS Class 3A Long Jump
PL Name TEAM MARK
1 BUCK, TAVIAN HOLDENVILLE HIGH SCH 19-10.50
2 WOLFORD, CADEN MEEKER HIGH SCHOOL 19-03.50
3 VANN, LAPATRICK OKMULGEE HIGH SCHOOL 19-03.50
4 BEARD, MICHAEL IDABEL HIGH SCHOOL 19-01.25
5 SHEPHARD, CALE HOLDENVILLE HIGH SCH 18-04.00
6 TRAVIS, SETH LITTLE AXE HIGH SCHO 18-02.50
7 RAMIREZ, JOSE HEAVENER HIGH SCHOOL 18-02.25
8 LAY, BRAYDEN LITTLE AXE HIGH SCHO 18-01.00
9 MATTHEWS, MATT MORRIS HIGH SCHOOL 18-00.50
10 SHOTWELL, JACOB EUFAULA HIGH SCHOOL 18-00.25
11 WELLS, DAMIAN MORRIS HIGH SCHOOL 17-11.25
12 SANDERS, DARREN HEAVENER HIGH SCHOOL 17-07.00
13 BLOOMER, JJ MEEKER HIGH SCHOOL 17-03.00
14 PUGH, DAMON VIAN HIGH SCHOOL 16-11.00
14 HOWELL, BRADLEY IDABEL HIGH SCHOOL 16-11.00
16 BUTLER, MARCUS VIAN HIGH SCHOOL 16-03.50
17 FOUTS, JAXON ROLAND HIGH SCHOOL 16-01.50
17 ASBILL, MARSHALL ROLAND HIGH SCHOOL 16-01.50
19 TALTON, ERIC OKMULGEE HIGH SCHOOL 16-01.00
20 BOWER, MICHAEL ROLAND HIGH SCHOOL 13-10.00
21 SHUCK, KYLE LITTLE AXE HIGH SCHO 13-08.50
HARJO, JHADI IDABEL HIGH SCHOOL NM
FROST, SHUNTAVIOUS VALLIANT HIGH SCHOOL NM
ALLEN, WILLIAM VIAN HIGH SCHOOL NM
HART, JORDAN HENRYETTA HIGH SCHOO NM
WALLACE, JOHN HENRYETTA HIGH SCHOO NM
DAVIS, HUNTER HOLDENVILLE HIGH SCH NM
CUMMINGS, TRESHAWN OKMULGEE HIGH SCHOOL NM
[Top of Page] [Event List]
Event 63 BOYS Class 3A Discus Throw
PL Name TEAM MARK
1 SIVARD, TYLER IDABEL HIGH SCHOOL 130-09.00
2 REECE, DONTE IDABEL HIGH SCHOOL 128-11.50
3 LOTT, LEMUEL OKMULGEE HIGH SCHOOL 109-10.50
4 DOLAN, SAM SPIRO HIGH SCHOOL 109-05.00
5 DAVIS, LOGAN HEAVENER HIGH SCHOOL 108-11.00
6 MCBRIDE, JOE MORRIS HIGH SCHOOL 108-00.50
7 WISE, ARMONNIE IDABEL HIGH SCHOOL 104-01.00
8 FARROW, KADEN EUFAULA HIGH SCHOOL 103-04.50
9 SLYCONISH, CAMERON HENRYETTA HIGH SCHOO 99-07.50
10 PRICE, JOHNATHAN LITTLE AXE HIGH SCHO 99-05.00
11 LANEVE, BRENT HEAVENER HIGH SCHOOL 97-10.00
12 ATWOOD, DANIEL EUFAULA HIGH SCHOOL 92-00.00
13 SHEARED, MARTIN MORRIS HIGH SCHOOL 84-02.00
14 MOORE, RYAN HEAVENER HIGH SCHOOL 75-00.00
15 STONE, KALEB MORRIS HIGH SCHOOL 62-08.00
16 HULL, CAMRYN ROLAND HIGH SCHOOL 61-09.00
17 IVY, JOE ROLAND HIGH SCHOOL 58-06.00
[Top of Page] [Event List]
Event 67 BOYS Class 3A Shot Put
PL Name TEAM MARK
1 REECE, DONTE IDABEL HIGH SCHOOL 51-06.00
2 RUTHERFORD, LAMAR IDABEL HIGH SCHOOL 44-00.00
3 WOLFE, LOGAN ROLAND HIGH SCHOOL 43-04.00
4 LOTT, LEMUEL OKMULGEE HIGH SCHOOL 43-00.00
5 WISE, ARMONNIE IDABEL HIGH SCHOOL 43-00.00
6 ANDERSON, ZAC EUFAULA HIGH SCHOOL 41-09.00
7 SHEARED, MARTIN MORRIS HIGH SCHOOL 41-07.00
8 DOLAN, SAM SPIRO HIGH SCHOOL 39-06.00
9 WILSON, MICCEH OKMULGEE HIGH SCHOOL 37-11.00
10 MCBRIDE, JOE MORRIS HIGH SCHOOL 37-09.00
11 MOORE, RYAN HEAVENER HIGH SCHOOL 36-07.00
12 HULL, CAMRYN ROLAND HIGH SCHOOL 34-05.00
13 FARROW, KADEN EUFAULA HIGH SCHOOL 34-01.00
14 STONE, KALEB MORRIS HIGH SCHOOL 33-08.00
15 SLYCONISH, CAMERON HENRYETTA HIGH SCHOO 32-10.00
16 DODD, TY EUFAULA HIGH SCHOOL 32-04.00
17 PRICE, JOHNATHAN LITTLE AXE HIGH SCHO 31-06.00
17 LANEVE, BRENT HEAVENER HIGH SCHOOL 31-06.00
19 IVY, JOE ROLAND HIGH SCHOOL 28-04.00