Girls 3200 Meter run 3A
PL - - ATHLETE YR TEAM - - TIME
1 1 521 Mandy Sykora 10 MARIETTA 1 6:01.00 12:02.00
2 2 517 Kaelyn Dobbins 11 MARIETTA 2 6:12.68 12:25.36
3 3 619 Haylee Swayze 12 PURCELL 1 6:41.19 13:22.39
4 707 Stevie Warden 9 TISHOMINGO HIGH SCHO 1 6:41.63 13:23.26
5 4 297 Lauren Hendry 9 DICKSON 1 6:44.27 13:28.54
6 5 516 Vegas Bell 10 MARIETTA 3 6:48.87 13:37.74
7 6 298 Meredith Hendry 12 DICKSON 2 6:57.78 13:55.56
8 574 Regan Crawford 11 OKLAHOMA CHRISTIAN A 1 6:58.34 13:56.68
9 7 455 Jody Webb 10 LINDSAY HIGH SCHOOL 1 6:59.19 13:58.39
10 8 515 Abigail Alvarez 9 MARIETTA 4 6:59.92 13:59.85
11 9 519 River Pierce 10 MARIETTA 5 7:02.97 14:05.94
12 443 Ellie Nickell 11 KINGSTON HIGH SCHOOL 1 7:05.19 14:10.39
13 10 403 Emily Smith 10 HOLDENVILLE 1 7:05.53 14:11.07
14 11 532 Grace Banks 9 MARLOW 1 7:05.95 14:11.90
15 12 615 Alena Dunaway 11 PURCELL 2 7:10.40 14:20.80
16 13 406 Zaida Wood 9 HOLDENVILLE 2 7:10.73 14:21.47
17 14 405 Carley Tatum 10 HOLDENVILLE 3 7:12.36 14:24.72
18 15 536 Abby Kelly 10 MARLOW 2 7:13.94 14:27.88
19 16 633 Hailey Leno 12 RIVERSIDE INDIAN SCH 1 7:14.49 14:28.98
20 17 518 Sophie Love 9 MARIETTA 6 7:16.50 14:33.01
21 18 475 Cheyanne Davis 10 LONE GROVE 1 7:19.90 14:39.80
22 19 637 Wesleyann Strong 12 RIVERSIDE INDIAN SCH 2 7:20.61 14:41.22
23 20 283 Jordan Brown 9 DAVIS 1 7:26.47 14:52.95
24 21 614 Liz Caralampio 9 PURCELL 3 7:27.11 14:54.23
25 704 Sierra Garrett 12 TISHOMINGO HIGH SCHO 2 7:27.59 14:55.19
26 22 294 Baylie Baker 12 DICKSON 3 7:29.58 14:59.16
27 23 473 Michelle Brooks 11 LONE GROVE 2 7:29.81 14:59.62
28 24 522 Hannah Taylor 12 MARIETTA 7 7:30.16 15:00.32
29 25 474 Maili Coe 9 LONE GROVE 3 7:31.02 15:02.04
30 26 533 Ashley Brown 9 MARLOW 3 7:32.88 15:05.76
31 27 287 Grace Murphy 9 DAVIS 2 7:33.16 15:06.33
32 28 407 Mckenna Yahola-smith 10 HOLDENVILLE 4 7:34.13 15:08.27
33 29 404 Shea Stafford 10 HOLDENVILLE 5 7:34.58 15:09.16
34 30 631 Misty Calf Boss Ribs 12 RIVERSIDE INDIAN SCH 3 7:35.29 15:10.58
35 31 296 Parker Garrett 9 DICKSON 4 7:35.97 15:11.95
36 32 301 Sienna Young 10 DICKSON 5 7:40.70 15:21.40
37 33 617 Savannah Ibarra 12 PURCELL 4 7:41.23 15:22.47
38 34 630 Shauntesia Bird In Ground 10 RIVERSIDE INDIAN SCH 4 7:41.79 15:23.59
39 35 632 Chakira Ferris 9 RIVERSIDE INDIAN SCH 5 7:42.46 15:24.93
40 36 537 Alicia Moore 10 MARLOW 4 7:44.51 15:29.03
41 37 454 Amanda Taylor 10 LINDSAY HIGH SCHOOL 2 7:46.01 15:32.03
42 38 453 Sarah Tarver 11 LINDSAY HIGH SCHOOL 3 7:46.80 15:33.61
43 39 402 Madison Franks 12 HOLDENVILLE 6 7:47.27 15:34.54
44 40 295 Clary Donica 12 DICKSON 6 7:47.70 15:35.41
45 41 286 Kanda Mondragon 12 DAVIS 3 7:50.71 15:41.43
46 42 534 Cheyenne Davis 11 MARLOW 5 7:52.83 15:45.67
47 123 Lana La 10 ATOKA 1 7:54.42 15:48.85
48 435 Morgan Roe 11 JONES HIGH SCHOOL 1 7:58.96 15:57.93
49 244 Ryleigh Woody 9 COMANCHE 1 7:59.62 15:59.24
50 43 288 Morgan Scott 9 DAVIS 4 8:01.54 16:03.09
51 44 479 Lydia Saavedra 10 LONE GROVE 4 8:05.62 16:11.24
52 45 635 Tikeshia Mcmillan 12 RIVERSIDE INDIAN SCH 6 8:05.99 16:11.99
53 46 300 Makayla Smith 9 DICKSON 7 8:06.65 16:13.31
54 47 636 Shinnielle Smiley 11 RIVERSIDE INDIAN SCH 7 8:20.00 16:40.00
55 48 401 Madison Creekmore 10 HOLDENVILLE 7 8:23.48 16:46.96
56 243 Carlyn Gay 12 COMANCHE 2 8:24.77 16:49.55
57 125 Breanna Sheffield 10 ATOKA 2 8:25.30 16:50.60
58 49 477 Krystal Mccollum 9 LONE GROVE 5 8:27.22 16:54.45
59 50 616 Aileen Gaytan 9 PURCELL 5 8:27.52 16:55.05
60 51 450 Jacie Albright 9 LINDSAY HIGH SCHOOL 4 8:29.57 16:59.14
61 573 Caton Adair 9 OKLAHOMA CHRISTIAN A 2 8:29.99 16:59.99
62 52 535 Cierra Johnson 11 MARLOW 6 8:31.91 17:03.83
63 241 Alyssa Cochrane 9 COMANCHE 3 8:33.77 17:07.55
64 242 Tiffini Cox 10 COMANCHE 4 8:41.16 17:22.32
65 53 531 Alyssa Aguliera 12 MARLOW 7 8:45.70 17:31.40
66 54 451 Ally Lujan 11 LINDSAY HIGH SCHOOL 5 8:48.84 17:37.69
67 55 284 Hailey Collins 10 DAVIS 5 8:50.74 17:41.48
68 56 476 Gracie Ellis 11 LONE GROVE 6 8:57.37 17:54.75
69 57 478 Caley Ohanlon 12 LONE GROVE 7 8:59.12 17:58.25
70 441 Raven Mcniel 9 KINGSTON HIGH SCHOOL 2 8:59.88 17:59.77
71 299 Landri Mcclure 11 DICKSON 8 9:00.92 18:01.84
72 58 289 Emme Terrel 12 DAVIS 6 9:02.35 18:04.70
73 59 618 Angela Resendez 10 PURCELL 6 9:08.54 18:17.09
74 60 620 Cady Wollenberg 12 PURCELL 7 9:22.59 18:45.18
75 124 Abby Olmstead 9 ATOKA 3 9:29.31 18:58.62
76 61 285 Chloe Graham 12 DAVIS 7 9:37.47 19:14.94
77 442 Rayne Mcniel 10 KINGSTON HIGH SCHOOL 3 10:54.69 21:49.39
78 122 Jenna Hansen 11 ATOKA 4 11:21.17 22:42.34
Boys 5k run 3A
PL - - ATHLETE YR TEAM - - TIME
1 1 524 Zane Nutter 11 MARIETTA 1 3:27.18 17:15.91
2 2 529 Chase Waterhouse 11 MARIETTA 2 3:32.38 17:41.92
3 3 527 Danny Sanchez 10 MARIETTA 3 3:35.69 17:58.48
4 4 528 Trace Stewart 11 MARIETTA 4 3:35.96 17:59.82
5 5 525 Carson Perry 10 MARIETTA 5 3:36.57 18:02.89
6 6 643 Taylor Cotton 12 RIVERSIDE INDIAN SCH 1 3:38.84 18:14.22
7 7 530 Preston Whisenhunt 11 MARIETTA 6 3:39.83 18:19.19
8 8 539 Gavin Banks 11 MARLOW 1 3:39.94 18:19.72
9 9 526 Alex Sanchez 12 MARIETTA 7 3:40.11 18:20.56
10 10 644 Elliot Farmer 10 RIVERSIDE INDIAN SCH 2 3:45.38 18:46.91
11 11 545 Lucas Martinez 11 MARLOW 2 3:46.63 18:53.17
12 12 541 Andrew Brown 11 MARLOW 3 3:47.33 18:56.68
13 13 641 Donovan Cadman 12 RIVERSIDE INDIAN SCH 3 3:48.30 19:01.51
14 14 543 Liam Johnson 10 MARLOW 4 3:49.61 19:08.09
15 15 544 Tyler Lawson 10 MARLOW 5 3:50.45 19:12.29
16 16 648 Fernando Smiley 12 RIVERSIDE INDIAN SCH 4 3:53.68 19:28.43
17 17 575 Chrstian Hill 10 OKLAHOMA CHRISTIAN A 1 3:55.33 19:36.66
18 18 623 Kyle Ginn 9 PURCELL 1 3:55.45 19:37.25
19 19 249 Carlos Ramos 10 COMANCHE 1 3:55.65 19:38.28
20 20 647 Jonathan Rodriguez 9 RIVERSIDE INDIAN SCH 5 3:56.16 19:40.81
21 21 646 Nigel Jefferson 10 RIVERSIDE INDIAN SCH 6 3:57.28 19:46.41
22 22 642 R'londo Cosay 11 RIVERSIDE INDIAN SCH 7 3:57.40 19:47.02
23 23 576 Kohl Kirby 10 OKLAHOMA CHRISTIAN A 2 3:57.95 19:49.77
24 24 546 Jordon Taylor 11 MARLOW 6 4:02.30 20:11.53
25 25 245 Aaron Barnard 10 COMANCHE 2 4:04.70 20:23.52
26 26 627 Gavin Nation 10 PURCELL 2 4:05.57 20:27.89
27 27 622 Tanner Eikenberry 10 PURCELL 3 4:06.15 20:30.77
28 28 625 Slayde Little 12 PURCELL 4 4:06.58 20:32.93
29 29 447 Matthew Osteen 11 KINGSTON HIGH SCHOOL 1 4:06.92 20:34.62
30 30 540 Matt Branum 11 MARLOW 7 4:07.35 20:36.78
31 710 Josh Pasieczny 11 TISHOMINGO HIGH SCHO 1 4:07.57 20:37.87
32 31 449 Nathan White 12 KINGSTON HIGH SCHOOL 2 4:09.14 20:45.74
33 32 579 Joshua Pitzer 9 OKLAHOMA CHRISTIAN A 3 4:09.65 20:48.28
34 305 Caden Potter 11 DICKSON 1 4:10.43 20:52.16
35 33 246 Colton Martin 11 COMANCHE 3 4:12.60 21:03.00
36 34 247 Zack Mayes 11 COMANCHE 4 4:12.87 21:04.36
37 711 Blake Rowland TISHOMINGO HIGH SCHO 2 4:13.25 21:06.28
38 35 445 Noah Kirk 11 KINGSTON HIGH SCHOOL 3 4:13.50 21:07.53
39 36 250 Jose Solis 10 COMANCHE 5 4:15.31 21:16.55
40 411 Blake Dull 11 HOLDENVILLE 1 4:16.98 21:24.94
41 127 Gavin Harrison 9 ATOKA 1 4:19.14 21:35.72
42 37 577 Samuel Nash 11 OKLAHOMA CHRISTIAN A 4 4:20.88 21:44.42
43 38 581 Mitchell Seiter 11 OKLAHOMA CHRISTIAN A 5 4:21.10 21:45.52
44 481 Ian Porter 9 LONE GROVE 1 4:21.79 21:48.98
45 412 Kaynaan Henry 10 HOLDENVILLE 2 4:23.59 21:57.95
46 39 248 Jaxon Miller 11 COMANCHE 6 4:24.88 22:04.41
47 40 621 Ethan Brown 10 PURCELL 5 4:26.81 22:14.06
48 41 578 Joseph Pitzer 11 OKLAHOMA CHRISTIAN A 6 4:27.87 22:19.36
49 439 Matthew Harris 10 JONES HIGH SCHOOL 1 4:33.37 22:46.86
50 42 444 Isaac Burns 12 KINGSTON HIGH SCHOOL 4 4:36.34 23:01.74
51 708 Trey Deleon 11 TISHOMINGO HIGH SCHO 3 4:39.50 23:17.53
52 436 Tyler Abbott 12 JONES HIGH SCHOOL 2 4:44.26 23:41.30
53 43 626 Evan Maynard 12 PURCELL 6 4:48.38 24:01.92
54 437 Zackary Combs 10 JONES HIGH SCHOOL 3 4:52.97 24:24.87
55 709 Brandon Kellner 11 TISHOMINGO HIGH SCHO 4 4:53.29 24:26.45
56 44 624 Corvin Hook 12 PURCELL 7 5:00.42 25:02.11
57 45 446 Marshall Moody 9 KINGSTON HIGH SCHOOL 5 5:28.56 27:22.83
58 46 580 Berch Schultz 10 OKLAHOMA CHRISTIAN A 7 5:55.46 29:37.34