Licensed to: The ENDURO Group LLC
Quanah Cox Invitational
New Headline 1
New Headline 2
04/27/2017 - 04/27/2017
Meet Scores
MALE TEAM SCORES
1 DUNCAN DUNC 155.000
2 ELGIN ELGI 112.000
3 ALTUS ALTU 81.000
4 LAWTON MACARTHUR LAWO 76.000
5 ARDMORE ARDM 41.000
6 US GRANT USGR 34.000
7 GUTHRIE GUTH 33.000
8 DURANT DURA 28.000
9 NORTHWEST CLASSEN NORT 26.000
10 TECUMSEH TECU 25.000
11 ADA ADAH 17.000
12 B ALTUS BLTU 12.000
13 COMANCHE COMA 5.000
14 VELMA-ALMA VELM 4.000
15 SOUTHEAST SOUH 2.000
FEMALE TEAM SCORES
1 DUNCAN DUNC 177.000
2 ARDMORE ARDM 117.000
3 ELGIN ELGI 105.000
4 ALTUS ALTU 78.000
5 TECUMSEH TECU 31.000
6 DURANT DURA 25.000
7 LAWTON MACARTHUR LAWO 24.000
8 GUTHRIE GUTH 21.000
9 B DUNCAN BUNC 14.000
10 NORTHWEST CLASSEN NORT 12.000
10 VELMA-ALMA VELM 12.000
12 ADA ADAH 8.000
13 WAURIKA WAUR 6.000
13 COMANCHE COMA 6.000
13 WALTERS WALT 6.000
16 B ARDMORE BRDM 2.000
16 US GRANT USGR 2.000
Meet Results
Ev# 1 GIRLS 4x100m Relay Ev# 2 BOYS 4x100m Relay Ev# 3 GIRLS 4x800m Relay Ev# 4 BOYS 4x800m Relay Ev# 5 GIRLS 100m Hurdles
Ev# 6 BOYS 110m Hurdles Ev# 7 GIRLS 3200m Run Ev# 8 BOYS 3200m Run Ev# 9 GIRLS 4x200m Relay Ev# 10 BOYS 4x200m Relay
Ev# 11 GIRLS 800m Run Ev# 12 BOYS 800m Run Ev# 13 GIRLS 100m Dash Ev# 14 BOYS 100m Dash Ev# 15 GIRLS 400m Dash
Ev# 16 BOYS 400m Dash Ev# 17 GIRLS 300m Hurdles Ev# 18 BOYS 300m Hurdles Ev# 19 GIRLS 200m Dash Ev# 20 BOYS 200m Dash
Ev# 21 GIRLS 1600m Run Ev# 22 BOYS 1600m Run Ev# 23 GIRLS 4x400m Relay Ev# 24 BOYS 4x400m Relay Ev# 25 GIRLS Pole Vault
Ev# 26 BOYS Pole Vault Ev# 27 GIRLS Shot Put Ev# 28 BOYS Shot Put Ev# 29 GIRLS Long Jump Ev# 30 BOYS Long Jump
Ev# 31 BOYS Discus Throw Ev# 32 GIRLS Discus Throw Ev# 33 BOYS High Jump Ev# 34 GIRLS High Jump
[Top of Page] [Event List]
Event 1 GIRLS 4x100m Relay
PL NAME TEAM MARK
1 Ardmore A Ardmore 49.55
2 Duncan A Duncan 51.22
3 B Duncan A B Duncan 52.92
4 Lawton MacArthur A Lawton MacArthur 53.47
5 Ada A Ada 55.70
[Top of Page] [Event List]
Event 2 BOYS 4x100m Relay
PL NAME TEAM MARK
1 Ardmore A Ardmore 43.80
2 Duncan A Duncan 44.32
3 Altus A Altus 44.45
4 Elgin A Elgin 44.64
5 Ada A Ada 45.07
6 Northwest Classen A Northwest Classen 45.26
7 Waurika A Waurika 45.71
8 Tecumseh A Tecumseh 48.53
[Top of Page] [Event List]
Event 3 GIRLS 4x800m Relay
PL NAME TEAM MARK
1 Altus A Altus 10:20.95
2 Ardmore A Ardmore 10:28.55
3 Durant A Durant 10:37.86
4 Velma-Alma A Velma-Alma 10:52.52
5 Guthrie A Guthrie 11:37.00
[Top of Page] [Event List]
Event 4 BOYS 4x800m Relay
PL NAME TEAM MARK
1 Duncan A Duncan 8:32.17
2 Altus A Altus 8:46.17
3 Tecumseh A Tecumseh 8:50.61
4 Elgin A Elgin 8:55.05
5 Guthrie A Guthrie 9:00.00
6 Ada A Ada 9:11.52
7 Lawton MacArthur A Lawton MacArthur 9:13.86
8 Southeast A Southeast 9:28.42
9 B Lawton MacArthur A B Lawton MacArthur 10:05.77
[Top of Page] [Event List]
Event 5 GIRLS 100m Hurdles
PL NAME YR TEAM MARK
1 Jimmie Kate Dollins Altus 15.56
2 Savannah Reynolds Duncan 15.61
3 Kaitlin Hunter Duncan 16.38
4 Kennedy Stewart Duncan 16.43
5 Aleigha Lowe Elgin 16.56
6 Jamyah Lott Ardmore 18.01
7 Kristen Franks Ardmore 18.05
8 Alyssa Hargis Altus 18.31
9 Alli Keel Durant 18.33
10 Kelsee Baker Altus 18.67
11 Cheyenne Cook Waurika 19.15
12 Nikara Denton Lawton MacArthur 19.25
13 Kristin Pipkins Durant 19.60
14 Alie Lewis B Ardmore 19.66
15 Shelby Womack Velma-Alma 20.77
16 Maura Borciaga US Grant 26.29
[Top of Page] [Event List]
Event 6 BOYS 110m Hurdles
PL NAME YR TEAM MARK
1 Jelvis Hoskins Lawton MacArthur 15.35
2 Derrick Webb Lawton MacArthur 15.49
3 Troy Jones Northwest Classen 15.64
4 Adam Stewart Duncan 15.70
5 Justin Billingsley Duncan 16.00
6 Dashaun Davis Lawton MacArthur 16.14
7 Caleb Crowson Velma-Alma 16.75
8 Sean Looney Elgin 16.87
9 Trever Williams Altus 17.19
Rivers Johnson Elgin DNF
Jose Saldana Elgin DNF
[Top of Page] [Event List]
Event 7 GIRLS 3200m Run
PL NAME YR TEAM MARK
1 Tori Wells Guthrie 12:36.00
2 Gabby Cummins Elgin 12:44.00
3 Eliza Cummins Elgin 12:51.00
4 Kamree Castle Elgin 13:08.00
5 Olga Lopez Altus 13:36.00
6 Mercy Dement Guthrie 13:40.00
7 Francis Tapia Altus 13:42.00
8 Destini Sampson Ardmore 14:06.00
9 Madelynn Coffey Durant 14:26.00
10 Cassie Bisson Durant 14:31.00
11 Autumn Goodwin Altus 14:54.00
12 Katherine Levescy Northwest Classen 15:30.00
13 Michelle Amigon US Grant 15:44.00
14 Celine Ramirez US Grant 15:45.00
[Top of Page] [Event List]
Event 8 BOYS 3200m Run
PL NAME YR TEAM MARK
1 Daniel Nickell, Jr. Lawton MacArthur 10:32.00
2 Trevor Sallee Guthrie 10:33.00
3 Ryan Oden Altus 10:47.00
4 Kevin Maldonado Duncan 11:22.00
5 Gerrardo Gutierrez Northwest Classen 11:32.00
6 Jeremy Wagoner Tecumseh 11:42.00
7 Andrew Lopez US Grant 11:44.00
8 JD Youngblood Durant 12:04.00
9 Lane Skinner Velma-Alma 12:17.00
10 Rene Maldonado Duncan 12:24.00
11 Joseph Buxton Altus 12:25.00
[Top of Page] [Event List]
Event 9 GIRLS 4x200m Relay
PL NAME TEAM MARK
1 Ardmore A Ardmore 1:44.83
2 Duncan A Duncan 1:46.26
3 Altus A Altus 1:48.01
4 Northwest Classen A Northwest Classen 1:51.58
5 Elgin A Elgin 1:53.64
6 B Duncan A B Duncan 1:55.61
7 Lawton MacArthur A Lawton MacArthur 1:58.54
8 Southeast A Southeast 2:09.56
[Top of Page] [Event List]
Event 10 BOYS 4x200m Relay
PL NAME TEAM MARK
1 Elgin A Elgin 1:32.09
2 Duncan A Duncan 1:32.79
3 B Altus A B Altus 1:33.39
4 Ardmore A Ardmore 1:33.59
5 Northwest Classen A Northwest Classen 1:35.61
6 Ada A Ada 1:36.11
7 Waurika A Waurika 1:36.47
8 Guthrie A Guthrie 1:38.92
9 Tecumseh A Tecumseh 1:40.19
10 US Grant A US Grant 1:42.41
Southeast A Southeast DNF
[Top of Page] [Event List]
Event 11 GIRLS 800m Run
PL NAME YR TEAM MARK
1 Kayla Mcgruder Tecumseh 2:26.83
2 Kennedy Stewart Duncan 2:30.08
3 Haley Mandakunis Elgin 2:30.36
4 Emily Kate Pickett Altus 2:32.64
5 Izzy Cummins Elgin 2:35.11
6 Peyton Goodin Elgin 2:37.02
7 Chloe Phillips Elgin 2:40.92
8 Kaydan Johnson Ardmore 2:42.39
9 Chauncey Becker Altus 2:42.77
10 Bree Barker Altus 2:43.64
11 Daizy Salas US Grant 2:44.42
12 Adrian Tucker Durant 2:47.74
13 Catie Mccraw Durant 2:50.24
14 Chassidy Blake Ardmore 2:50.45
15 Jacey Cox Tecumseh 2:55.55
16 Stephanie Young US Grant 2:55.89
17 Hajar El Aatifi Northwest Classen 3:00.58
18 Madison Jackson Northwest Classen 3:04.49
19 Natalie Pyles Ardmore 3:05.67
20 Caitlin Bart B Ardmore 3:07.74
21 Brittany Lundmark B Altus 3:09.33
[Top of Page] [Event List]
Event 12 BOYS 800m Run
PL NAME YR TEAM MARK
1 Sha'ty Carolina US Grant 2:03.61
2 Daniel Nickell, Jr. Lawton MacArthur 2:06.08
3 Sam Petersen Duncan 2:06.39
4 Elijah Cody Tecumseh 2:07.67
5 Toney Woods Lawton MacArthur 2:14.36
6 Derrick Stevens Ada 2:15.42
7 Clayton Rackley Tecumseh 2:16.67
8 Carlos Hernandez Southeast 2:17.17
9 Clay Wright Velma-Alma 2:18.55
10 Destin Sampson Ardmore 2:18.99
11 Matthew Kinkade Northwest Classen 2:20.11
12 Adam Spohn Velma-Alma 2:20.92
13 Braden Ledford Duncan 2:22.24
14 Will Hicks Duncan 2:22.70
15 Adrian Garcia Southeast 2:23.39
16 Juan Centeno Altus 2:24.02
17 Harley Cuniff Guthrie 2:25.39
18 Lance Mitchell Southeast 2:25.99
19 Cayden Terrill Elgin 2:26.92
20 Jessie Benitez Altus 2:27.39
21 Calvin Wagoner Altus 2:28.45
[Top of Page] [Event List]
Event 13 GIRLS 100m Dash
PL NAME YR TEAM MARK
1 Skylar Standokes Duncan 12.64
2 Kiandra Knight Altus 12.71
3 Ja'sades Ainsworth Ardmore 12.73
4 Eryn Willis Northwest Classen 12.79
5 Allegha Padgett Altus 13.11
6 Vanessa Martin Duncan 13.35
7 Alisa Jackson Lawton MacArthur 13.54
8 Tanasity Streeter Northwest Classen 13.55
9 D'erika Peters B Ardmore 13.57
10 Kayden Golden US Grant 13.64
11 Kennedy Barnett B Ardmore 13.64
12 Hunter Martinez Ada 13.64
13 Kelsee Baker Altus 13.65
14 Leah Villegas Elgin 13.72
15 Carmen Armstrong Lawton MacArthur 13.79
16 Molly Little Altus 13.79
17 Melina Schroeder Durant 13.92
18 Kiara Thompson Northwest Classen 14.00
19 Denae Davenport Guthrie 14.10
20 Alexis Clark B Ardmore 14.11
21 Sara Ballard Waurika 14.11
22 Taleighja Blow Southeast 14.17
23 Kristin Pipkins Durant 14.19
24 Kalynn Daniels Ada 14.23
25 Tyroneah Bowens Guthrie 14.73
26 Brooklyn Bogges B Ardmore 15.21
27 Allie Goodpasture B Altus 15.26
28 Destiny Hines US Grant 15.54
[Top of Page] [Event List]
Event 14 BOYS 100m Dash
PL NAME YR TEAM MARK
1 Roderick Standokes Duncan 11.03
2 Trent Bell Duncan 11.07
3 Ty Neugebauer Lawton MacArthur 11.22
4 Chayton Ned Durant 11.23
5 Cj Ward Guthrie 11.27
6 Dakota Mcmullin Elgin 11.32
7 Tero Roberts Ardmore 11.37
8 Cameron Petties Ardmore 11.38
9 Zachary Vence Southeast 11.61
10 Jeffrey Hubbard Southeast 11.65
11 D'marcus Hooks Southeast 11.70
12 Keylan Murry Lawton MacArthur 11.78
13 Izaiah Hall Altus 11.82
14 Mannie Hammond Ada 11.86
15 JJ Haris Duncan 11.88
16 Darren Hawkins Ada 11.88
17 Zayne Mayes Duncan 11.94
18 Mysean Wells Altus 11.98
19 Jonathon Babineaux Duncan 12.00
20 Deamonte Harper Northwest Classen 12.06
21 Kobe Contreras Guthrie 12.15
22 Deontay Coston US Grant 12.18
23 Tervae Williams Guthrie 12.36
24 Kaleb Heard Tecumseh 12.37
25 Tristan Carr Elgin 12.46
26 David Lopez US Grant 12.63
27 Hunter Reed Southeast 12.69
28 Juan Robles US Grant 12.70
29 Travis Barks B Duncan 12.98
30 Brian Richard US Grant 14.25
31 Shawn Clark US Grant 16.26
Shaquan French Altus DNF
[Top of Page] [Event List]
Event 15 GIRLS 400m Dash
PL NAME YR TEAM MARK
1 Quintaija Armstrong Ardmore 1:00.60
2 Stephanie Cooper Duncan 1:01.62
3 Kayla Mcgruder Tecumseh 1:02.27
4 Haley Morgan Durant 1:02.51
5 Cierra Garcia Tecumseh 1:03.14
6 Shelby Byrd Velma-Alma 1:04.46
7 Nia Hill Altus 1:04.74
8 Erica Nash Northwest Classen 1:05.03
9 Megan Pratt Elgin 1:05.38
10 Taylor Porter Ada 1:05.44
11 Samantha Pratt Elgin 1:06.70
12 Mackenzie Wood B Altus 1:06.96
13 Miyah Mcgee B Ardmore 1:07.03
14 Isabella Childs Altus 1:08.53
15 Bree Barker Altus 1:08.63
16 Caitlyn Stephens Duncan 1:09.33
17 Tori Wells Guthrie 1:10.52
18 Macey Paramore Velma-Alma 1:11.04
19 Athena Jackson Ada 1:11.57
20 Jasmine Crosby Northwest Classen 1:11.60
21 Sierra Warner Guthrie 1:12.04
22 Amari Thompson Southeast 1:12.12
23 Aislinn Beak Ada 1:13.69
24 Tatyaina Marshall B Ardmore 1:13.92
25 Asia Easley Southeast 1:15.68
26 Jacey Cox Tecumseh 1:16.94
27 Rae Rae US Grant 1:17.38
28 Aryanna Davis B Altus 1:19.23
29 Jacquelyne Gonzalez Southeast 1:23.37
[Top of Page] [Event List]
Event 16 BOYS 400m Dash
PL NAME YR TEAM MARK
1 Josh Baker Altus 51.19
2 Yannik Gruenwald Elgin 51.76
3 Jorge Camacho US Grant 52.96
4 Jd Coonfield Guthrie 52.97
5 Kevin Wilson Duncan 53.49
6 Garrett Walters Guthrie 54.60
7 Trashaun Taylor Lawton MacArthur 54.71
8 Kris Grizzard Guthrie 55.05
9 Toney Woods Lawton MacArthur 55.54
10 Miguel Arroyo US Grant 56.31
11 Thomas Varner Ardmore 56.37
12 Isaiah Marris Durant 56.73
13 Demarco Rucker Ardmore 57.14
14 JJ Haris Duncan 57.24
15 Cody Rackley Tecumseh 57.27
16 Matt Maloy Ada 57.42
17 Ethan Presgrove Ada 57.53
18 Jaxon Day Tecumseh 57.66
19 Isaiah Polanco Durant 58.06
20 Matthew Kinkade Northwest Classen 58.31
21 Isaiah Brian Altus 58.36
22 Eugene Satele B Lawton MacArthur 59.77
23 Jortez Roberts Ardmore 1:00.61
24 Austin Eastwood Ada 1:00.64
25 Graham Dickson Tecumseh 1:01.30
26 Anthony Phillips Ardmore 1:03.23
27 Abel Guillen Southeast 1:05.48
Jackson Link Ada DNF
[Top of Page] [Event List]
Event 17 GIRLS 300m Hurdles
PL NAME YR TEAM MARK
1 Aleigha Lowe Elgin 46.27
2 Makayla Gibson Duncan 47.77
3 Jimmie Kate Dollins Altus 48.97
4 Savannah Reynolds Duncan 49.15
5 Emily Kate Pickett Altus 51.84
6 Jamyah Lott Ardmore 52.89
7 Machelle Grundy US Grant 53.00
8 Kennedy Martin Altus 54.75
9 Alyssa Hargis Altus 55.04
10 Alie Lewis B Ardmore 55.75
11 Kaitlin Hunter Duncan 55.78
12 Kristen Franks Ardmore 56.89
13 Alli Keel Durant 57.11
14 Cheyenne Cook Waurika 57.77
15 Deija Bond B Ardmore 1:04.86
16 Maura Borciaga US Grant 1:05.37
[Top of Page] [Event List]
Event 18 BOYS 300m Hurdles
PL NAME YR TEAM MARK
1 Troy Jones Northwest Classen 41.06
2 Jelvis Hoskins Lawton MacArthur 41.73
3 Derrick Webb Lawton MacArthur 41.89
4 Adam Stewart Duncan 42.76
5 Justin Billingsley Duncan 43.29
6 Jake Vargas Altus 43.46
7 Trever Williams Altus 43.90
8 Caleb Crowson Velma-Alma 43.99
9 Garrett Cooper Elgin 44.61
10 Xavier Cuffee Elgin 44.99
11 Jared Cheatwood Tecumseh 45.01
12 Dashaun Davis Lawton MacArthur 47.14
13 Jose Saldana Elgin 49.73
14 Tyler Michael Northwest Classen 54.90
15 Mikey Jones Ardmore 55.74
[Top of Page] [Event List]
Event 19 GIRLS 200m Dash
PL NAME YR TEAM MARK
1 Skylar Standokes Duncan 26.31
2 Ja'sades Ainsworth Ardmore 26.62
3 Kiandra Knight Altus 26.71
4 Rachel Dickens Duncan 27.04
5 Kiya Halstied Ardmore 27.73
6 Chassidy Blake Ardmore 27.84
7 Cierra Garcia Tecumseh 27.86
8 Vanessa Martin Duncan 28.38
9 Leah Villegas Elgin 28.63
10 Micaela Holiday Northwest Classen 28.81
11 Erica Nash Northwest Classen 28.81
12 Carmen Armstrong Lawton MacArthur 29.03
13 Jaycee Herring Altus 29.23
14 Aislin Ballard Guthrie 29.24
15 Melina Schroeder Durant 29.31
16 Kelsee Baker Altus 29.31
17 Olivia James Altus 29.64
18 Katyra Mouton Northwest Classen 29.69
19 Kayla Mcgruder Tecumseh 29.79
20 Mackenzie Wood B Altus 29.86
21 Sara Ballard Waurika 29.91
22 Caitlyn Stephens Duncan 30.10
23 D'erika Peters B Ardmore 30.26
24 Alexis Clark B Ardmore 30.46
25 Eliya Simpson Lawton MacArthur 30.49
26 Denae Davenport Guthrie 30.66
27 Aliyah Jones Lawton MacArthur 30.87
28 Maleigha Cowart Ada 30.92
29 Kaedin Daniels Ada 31.17
30 Annie Petzold B Altus 31.64
31 Tyroneah Bowens Guthrie 31.94
32 Alonie Baxter Lawton MacArthur 32.98
33 Aryanna Davis B Altus 33.68
[Top of Page] [Event List]
Event 20 BOYS 200m Dash
PL NAME YR TEAM MARK
1 Roderick Standokes Duncan 23.17
2 Trent Bell Duncan 23.31
3 Chayton Ned Durant 23.38
4 Ty Neugebauer Lawton MacArthur 23.47
5 Moses Mccaskill Altus 23.67
6 Dakota Mcmullin Elgin 23.68
7 Cameron Petties Ardmore 23.72
8 Tyrell Taylor Northwest Classen 23.73
9 Sheldon Hysten Ada 23.89
10 Caleb Carr Elgin 23.92
11 D'marcus Hooks Southeast 24.17
12 Larry Oliver Ardmore 24.22
13 Eean Ross Ardmore 24.38
14 Zachary Vence Southeast 24.41
14 Gerome Cohee Ardmore 24.41
16 Yannik Gruenwald Elgin 24.43
17 Dawson Ledford Duncan 24.55
18 JJ Haris Duncan 24.56
19 Duane Johnson Ardmore 25.08
20 Deamonte Harper Northwest Classen 25.14
21 Antonio Cline Northwest Classen 25.19
22 Xavier Cuffee Elgin 25.29
23 Chantz Scurry Ardmore 25.30
24 Seth Dean Guthrie 25.32
25 Jonathon Babineaux Duncan 25.32
26 Dashaun Davis Lawton MacArthur 25.32
27 Kaleb Heard Tecumseh 25.47
28 Tervae Williams Guthrie 25.50
29 Isaiah Marris Durant 25.72
30 Mysean Wells Altus 25.76
31 Kobe Contreras Guthrie 26.17
32 Deontay Coston US Grant 26.33
33 Jaxon Day Tecumseh 26.54
34 Bryant Boydston B Duncan 26.57
35 Graham Dickson Tecumseh 26.66
36 Izaiah Hall Altus 26.71
37 David Lopez US Grant 26.72
38 Devaun Huffman Elgin 26.97
39 Travis Barks B Duncan 27.31
40 Juan Robles US Grant 27.39
41 Brian Richard US Grant 30.10
Cameron Nichols Ada DNS
[Top of Page] [Event List]
Event 21 GIRLS 1600m Run
PL NAME YR TEAM MARK
1 Julessa Colong Elgin 5:47.61
2 Kaydan Johnson Ardmore 5:50.33
3 Haley Mandakunis Elgin 5:53.17
4 Izzy Cummins Elgin 5:57.33
5 Bethany Dawn Garrison Altus 6:00.55
6 Regan Ramos Durant 6:04.64
7 Olga Lopez Altus 6:10.89
8 Kayla Mcgruder Tecumseh 6:12.74
9 Francis Tapia Altus 6:14.05
10 Adrian Tucker Durant 6:16.67
11 Catie Mccraw Durant 6:17.74
12 Madison Jackson Northwest Classen 6:18.77
13 Katelyn Koch Lawton MacArthur 6:19.86
14 Caitlin Bart B Ardmore 6:37.11
15 Lupita Amigon US Grant 6:38.39
16 Mikalyn Moreland B Elgin 6:42.77
17 Lauryn Downs Guthrie 6:44.83
18 Stephanie Young US Grant 6:47.05
19 Natalie Pyles Ardmore 6:55.70
20 Paola Borciaga US Grant 7:02.67
21 Deija Bond B Ardmore 7:18.70
[Top of Page] [Event List]
Event 22 BOYS 1600m Run
PL NAME YR TEAM MARK
1 Sha'ty Carolina US Grant 4:45.39
2 Daniel Nickell, Jr. Lawton MacArthur 4:47.24
3 Ryan Oden Altus 4:49.52
4 Russell Butler Velma-Alma 4:55.14
5 Jeremiah Gonzales Elgin 5:03.24
6 Will Hicks Duncan 5:04.92
7 Destin Sampson Ardmore 5:08.05
8 Andrew Lopez US Grant 5:09.45
9 Cody Perren Lawton MacArthur 5:09.70
10 Gerrardo Gutierrez Northwest Classen 5:11.64
11 Juan Centeno Altus 5:13.55
12 Loren Huskey Guthrie 5:14.02
13 Jeremy Wagoner Tecumseh 5:15.58
14 Braden Ledford Duncan 5:18.83
15 Conner Hall Durant 5:20.55
16 Jd Coonfield Guthrie 5:20.86
17 Tavayon Barber US Grant 5:22.05
18 Jaron Keith Ada 5:23.27
19 Rasjid Black Lawton MacArthur 5:24.67
20 JD Youngblood Durant 5:26.70
21 John Cole Tecumseh 5:27.61
[Top of Page] [Event List]
Event 23 GIRLS 4x400m Relay
PL NAME TEAM MARK
1 Ardmore A Ardmore 4.03
2 Duncan A Duncan 4.08
3 Elgin A Elgin 4.12
4 Durant A Durant 4.20
5 Altus A Altus 4.26
6 B Ardmore A B Ardmore 4.35
7 Guthrie A Guthrie 4.39
8 Ada A Ada 4.44
[Top of Page] [Event List]
Event 24 BOYS 4x400m Relay
PL NAME TEAM MARK
1 Altus A Altus 3:29.11
2 Elgin A Elgin 3:29.24
3 Duncan A Duncan 3:34.23
4 Ada A Ada 3:36.21
5 Guthrie A Guthrie 3:36.70
6 Southeast A Southeast 3:39.58
7 Tecumseh A Tecumseh 3:48.23
[Top of Page] [Event List]
Event 25 GIRLS Pole Vault
PL NAME YR TEAM MARK
1 Haley Irwin Duncan 11-00.00"
2 Alexis Chao Lawton MacArthur 10-08.00"
3 Calli Ray Walters 10-00.00"
4 Katrina Bevans Duncan 8-06.00"
5 Taylor Norton Velma-Alma 8-06.00"
6 Victoria Due Elgin 8-00.00"
7 Kennedy Stewart Duncan 8-00.00"
8 Maddie Conway Duncan 7-06.00"
[Top of Page] [Event List]
Event 26 BOYS Pole Vault
PL NAME YR TEAM MARK
1 Spencer Patton Durant 13-00.00"
2 Levi Glover Elgin 12-00.00"
3 Quinn Matthey Elgin 11-06.00"
4 Michael Williams Elgin 10-06.00"
4 Cameron Jelly Elgin 10-06.00"
6 Brenden Clutter Guthrie 10-00.00"
[Top of Page] [Event List]
Event 27 GIRLS Shot Put
PL NAME YR TEAM MARK
1 Emily Poindexter Elgin 38-04.50"
2 Rosaria Milton Duncan 36-08.00"
3 Brittany Thoma-mehagan Tecumseh 34-09.50"
4 Madison Roberson Waurika 34-03.00"
5 Lauren Blankenship Ardmore 33-05.00"
6 Derra Pitts Tecumseh 33-04.00"
7 Kailah Ballou Elgin 33-02.00"
8 Haley Mccoy Duncan 31-01.50"
[Top of Page] [Event List]
Event 28 BOYS Shot Put
PL NAME YR TEAM MARK
1 Connor Roddy Duncan 51-06.00"
2 Bruen Wood Durant 50-11.50"
3 Tyreece Lott Ardmore 50-06.00"
4 Tre Currin Lawton MacArthur 47-01.33"
5 Gunner Cash Tecumseh 46-11.00"
6 Matt Higdon Tecumseh 45-10.33"
[Top of Page] [Event List]
Event 29 GIRLS Long Jump
PL NAME YR TEAM MARK
1 Skylar Standokes Duncan 17-09.50"
2 Carmen Armstrong Lawton MacArthur 16-04.00"
3 Aislin Ballard Guthrie 15-10.50"
4 Kaitlin Hunter Duncan 15-10.25"
5 Kiya Halstied Ardmore 15-06.25"
6 Cassandra Colong Elgin 15-02.25"
[Top of Page] [Event List]
Event 30 BOYS Long Jump
PL NAME YR TEAM MARK
1 Elias Walker Elgin 21-07.00"
2 Shaquan French Altus 21-02.00"
3 Diondre Scott Ardmore 20-09.00"
4 Cj Ward Guthrie 20-05.00"
5 Javion Dangerfield Duncan 19-10.25"
6 Anthony Kimmons Ardmore 19-02.05"
[Top of Page] [Event List]
Event 31 BOYS Discus Throw
PL NAME YR TEAM MARK
1 Connor Roddy Duncan 168-03.00"
2 Samuel Davis US Grant 153-04.00"
3 Jacob Squire Elgin 145-11.00"
4 Matt Higdon Tecumseh 142-08.00"
5 Michael Davis Elgin 134-11.00"
6 Sir Ryan Royal Lawton MacArthur 134-08.00"
7 Alex Schovanec Tecumseh 127-05.00"
8 Tyreece Lott Ardmore 127-03.00"
[Top of Page] [Event List]
Event 32 GIRLS Discus Throw
PL NAME YR TEAM MARK
1 Falon Howell Duncan 128-07.00"
2 Emily Poindexter Elgin 111-10.00"
3 Brittany Thoma-mehagan Tecumseh 111-07.00"
4 Haley Mccoy Duncan 97-04.50"
5 Madison Roberson Waurika 97-03.50"
6 Grace Enloe Velma-Alma 96-10.00"
7 Ashlynn Wilkins Ardmore 90-10.00"
8 Jordan Benway Altus 89-11.00"
[Top of Page] [Event List]
Event 33 BOYS High Jump
PL NAME YR TEAM MARK
1 Keith Drapeau Elgin 6-06.00"
2 Adam Stewart Duncan 6-02.00"
3 Payton Milner Guthrie 5-10.00"
3 Randon Elliott Comanche 5-10.00"
5 Steffan Flowers Northwest Classen 5-10.00"
6 Jarad Maxwell Tecumseh 5-08.00"
[Top of Page] [Event List]
Event 34 GIRLS High Jump
PL NAME YR TEAM MARK
1 Selena Mcdonald Elgin 5-06.00"
2 Maranda Gibson Duncan 5-00.00"
3 Misty Dossey Comanche 5-00.00"
4 Payton Taylor Ada 5-00.00"
5 Machelle Grundy US Grant 5-00.00"
[Top of Page] [Event List]