Licensed to ENDURO Timing - Contractor License
HY-TEK's Meet Manager 5/7/2016 09:55 PM
OSSAA Track & Field Regional Championships - 5/7/2016
6A
Tahlequah High School
Results
Girls 100 Meter Dash Class 6A
============================================================================
Name Year School Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 780 Jones, Reginell Union High S 12.42 12.47q 2
2 773 Chatman, Dawnae Union High S 12.72 12.50q 2
3 250 Carter, Kayla Bixby High S 12.55 12.59q 1
4 542 Barnes, Heaven Midwest City 13.39 12.67q 2
5 394 Orange, Jade Deer Creek ( 12.59 12.69q 1
6 546 Jackson, Kailyn Midwest City 12.94 12.71q 1
7 306 Woodard, Tayler Broken Arrow 12.60 12.72q 2
8 380 Carrethers, Adrian Deer Creek ( 13.14 12.89q 2
9 587 Cleveland, Shatazi Muskogee Hig 13.44 13.30 1
10 781 Jordan, Alexandria Union High S 13.01 13.36 1
11 106 Crowder, Trinity Bartlesville 13.61 13.42 2
12 100 Atkinson, Sophia Bartlesville 13.49 13.43 1
13 556 Wright, Courtnee Midwest City 13.77 13.61 2
Girls 100 Meter Dash Class 6A
=========================================================================
Name Year School Prelims Finals
=========================================================================
Finals
1 780 Jones, Reginell Union High S 12.47 12.64
2 773 Chatman, Dawnae Union High S 12.50 12.69
3 394 Orange, Jade Deer Creek ( 12.69 12.71
4 542 Barnes, Heaven Midwest City 12.67 12.73
5 250 Carter, Kayla Bixby High S 12.59 12.76
6 546 Jackson, Kailyn Midwest City 12.71 12.78
7 306 Woodard, Tayler Broken Arrow 12.72 12.98
8 380 Carrethers, Adrian Deer Creek ( 12.89 13.34
Girls 200 Meter Dash Class 6A
============================================================================
Name Year School Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 542 Barnes, Heaven Midwest City 25.65 25.81q 2
2 773 Chatman, Dawnae Union High S 25.67 25.82q 1
3 780 Jones, Reginell Union High S 25.57 25.93q 3
4 250 Carter, Kayla Bixby High S 26.40 26.30q 1
5 594 Joseph, Lilli Muskogee Hig 27.43 26.71q 3
6 771 Banks, Nyah Union High S 26.81 27.19q 2
7 605 Westbrook, Leigh Muskogee Hig 27.75 27.39q 2
8 388 Holley, Jessica Deer Creek ( 28.01 27.94q 1
9 588 Colbert, Jacia Muskogee Hig 27.08 27.99 3
10 549 Quarles, Tra'chael Midwest City 28.56 28.26 3
11 376 Beachem, Deyonna Deer Creek ( 28.90 28.91 2
12 544 Drakes, Jahnari Midwest City 27.94 29.22 1
13 622 Adams, Desitni Pcw-Putnam C 30.22 29.59 1
14 259 Treadwell, Aubree Bixby High S 31.66 29.96 2
Girls 200 Meter Dash Class 6A
=========================================================================
Name Year School Prelims Finals
=========================================================================
Finals
1 542 Barnes, Heaven Midwest City 25.81 25.88
2 773 Chatman, Dawnae Union High S 25.82 25.94
3 780 Jones, Reginell Union High S 25.93 26.38
4 250 Carter, Kayla Bixby High S 26.30 26.49
5 594 Joseph, Lilli Muskogee Hig 26.71 27.04
6 605 Westbrook, Leigh Muskogee Hig 27.39 27.51
7 771 Banks, Nyah Union High S 27.19 27.74
8 388 Holley, Jessica Deer Creek ( 27.94 27.99
Girls 400 Meter Dash Class 6A
============================================================================
Name Year School Seed Finals H#
============================================================================
1 397 Rogalski, Lauren Deer Creek ( 1:00.96 1:00.26 3
2 584 Brown, D'India Muskogee Hig 1:01.10 1:00.99 3
3 293 Hayes, Bri Broken Arrow 1:01.30 1:02.08 3
4 111 Littlesun, Alyse Bartlesville 1:03.79 1:03.43 3
5 554 Webb, Kasey Midwest City 1:04.48 1:03.68 2
6 625 Mccall, Kamryn Pcw-Putnam C 1:03.60 1:04.15 3
7 255 Pirtle, Kendal Bixby High S 1:04.99 1
8 793 Williams, Tea Union High S 1:07.00 1:07.12 2
9 392 Mays, Hannah Deer Creek ( 1:08.93 1:07.19 1
10 545 Foster, Aureon Midwest City 1:08.13 1:07.29 1
11 789 Swisher, Lily Union High S 1:07.00 1:07.60 2
12 376 Beachem, Deyonna Deer Creek ( 1:07.10 1:08.49 1
13 543 Bell, Tiffany Midwest City 1:05.52 1:09.39 2
14 254 Levering, Baylee Bixby High S 1:11.51 1:10.33 1
Girls 800 Meter Run Class 6A
=========================================================================
Name Year School Seed Finals
=========================================================================
1 116 Rigdon, Rilee Bartlesville 2:12.20 2:13.84
2 378 Burgos, Elysia Deer Creek ( 2:19.75 2:17.41
3 297 Lucero, Tamia Broken Arrow 2:26.18 2:27.99
4 769 Agadagba, Juliet Union High S 2:30.00 2:30.41
5 299 McCarter, Deborah Broken Arrow 2:31.00 2:32.34
6 623 Carpenter, Brooke Pcw-Putnam C 2:37.37 2:36.71
7 386 Hart, Kendel Deer Creek ( 2:34.50 2:37.03
8 778 Hayworth, Madison Union High S 2:40.00 2:41.05
9 390 Jacks, Maddie Deer Creek ( 2:41.00 2:42.00
10 552 Watson, Aria Midwest City 2:46.41 2:45.77
11 782 Lancaster, Kacie Union High S 2:46.00 2:48.69
12 593 Henningsen, Megan Muskogee Hig 2:55.31 2:59.77
13 600 Perkins, Amy Muskogee Hig 3:10.51 3:22.29
Girls 1600 Meter Run Class 6A
=========================================================================
Name Year School Seed Finals
=========================================================================
1 116 Rigdon, Rilee Bartlesville 5:05.65 5:19.27
2 119 Stayton, Shay Bartlesville 5:16.22 5:20.32
3 378 Burgos, Elysia Deer Creek ( 5:30.98 5:22.66
4 101 Barnes, Ashley Bartlesville 5:12.99 5:24.02
5 396 Roberts, Lauren Deer Creek ( 5:29.59 5:24.16
6 377 Buck, Avery Deer Creek ( 5:45.49 5:42.53
7 284 Bottomley, Kelsey Broken Arrow 5:37.34 5:53.24
8 286 Crockett, Annalise Broken Arrow 5:52.26 6:02.41
9 305 Wells, Terrah Broken Arrow 5:53.80 6:03.16
10 251 Eldridge, Krista Bixby High S 6:32.00 6:27.50
11 784 Melton, Raechel Union High S 6:27.00 6:35.01
12 597 Matthews, Reynolds Muskogee Hig 6:50.10 6:42.45
13 775 Embrey, Emily Union High S 6:33.12 6:43.97
14 595 Logan, Samyra Muskogee Hig 6:50.76 6:58.45
15 770 Autrey, Victoria Union High S 6:59.41 7:04.27
16 602 Skaggs, Zoey Muskogee Hig 6:53.65 7:05.77
Girls 3200 Meter Run Class 6A
=========================================================================
Name Year School Seed Finals
=========================================================================
1 119 Stayton, Shay Bartlesville 11:20.63 11:36.11
2 101 Barnes, Ashley Bartlesville 11:19.64 11:37.97
3 396 Roberts, Lauren Deer Creek ( 12:21.40 12:10.85
4 107 Gunter, Anna Bartlesville 12:25.61 12:20.38
5 284 Bottomley, Kelsey Broken Arrow 12:24.40 13:02.42
6 774 Embrey, Ashleigh Union High S 12:58.00 13:12.68
7 379 Cain, Jessica Deer Creek ( 13:33.00 13:27.61
8 398 Sanders, Micailah Deer Creek ( 13:30.00 13:37.74
9 307 Wyatt, Ashley Broken Arrow 13:29.03 13:39.49
10 288 Garner, Abby Broken Arrow 14:06.61 14:54.21
11 600 Perkins, Amy Muskogee Hig 15:10.96 15:00.05
12 770 Autrey, Victoria Union High S 15:11.52 15:17.13
Girls 100 Meter Hurdles Class 6A
============================================================================
Name Year School Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 555 Wisby, Trinity Midwest City 15.70 16.06q 2
2 551 Vick, Taushawana Midwest City 16.41 16.31q 1
3 105 Covell, Sarah Bartlesville 16.35 16.83q 1
4 293 Hayes, Bri Broken Arrow 16.90 17.11q 2
5 292 Harrington, Joy Broken Arrow 17.70 17.54q 1
6 260 Wigger, Cheyenne Bixby High S 17.73 17.64q 1
7 381 Chaves, Amber Deer Creek ( 18.01 18.00q 2
8 383 Doherty, Brennan Deer Creek ( 18.03 18.08q 2
9 589 Collins, Ja'layiah Muskogee Hig 19.68 18.61 2
10 382 Christianson, Carm Deer Creek ( 18.68 20.03 1
11 123 Williams, Liza Bartlesville 19.66 20.30 2
12 104 Collyn, Combs Bartlesville 19.94 20.43 1
Girls 100 Meter Hurdles Class 6A
=========================================================================
Name Year School Prelims Finals
=========================================================================
Finals
1 555 Wisby, Trinity Midwest City 16.06 16.15
2 551 Vick, Taushawana Midwest City 16.31 16.45
3 293 Hayes, Bri Broken Arrow 17.11 16.80
4 105 Covell, Sarah Bartlesville 16.83 17.03
5 292 Harrington, Joy Broken Arrow 17.54 17.80
6 381 Chaves, Amber Deer Creek ( 18.00 17.95
7 260 Wigger, Cheyenne Bixby High S 17.64 18.41
8 383 Doherty, Brennan Deer Creek ( 18.08 18.81
Girls 300 Meter Hurdles Class 6A
============================================================================
Name Year School Seed Finals H#
============================================================================
1 375 Allen, Alexis Deer Creek ( 46.48 47.87 2
2 105 Covell, Sarah Bartlesville 49.49 49.27 2
3 298 Mack, Ashanti Broken Arrow 48.78 50.14 2
4 589 Collins, Ja'layiah Muskogee Hig 55.86 51.75 1
5 550 Shinault, Asia Midwest City 50.68 51.79 2
6 382 Christianson, Carm Deer Creek ( 52.29 51.89 2
7 289 Givens, Miranda Broken Arrow 51.53 52.54 2
8 624 Carruthers,, Takil Pcw-Putnam C 55.69 53.65 1
9 555 Wisby, Trinity Midwest City 49.56 55.44 2
10 104 Collyn, Combs Bartlesville 55.83 56.14 1
11 383 Doherty, Brennan Deer Creek ( 53.61 56.37 1
12 551 Vick, Taushawana Midwest City 58:38.00 57.79 1
13 260 Wigger, Cheyenne Bixby High S 52.77 59.76 2
Girls 4x100 Meter Relay Class 6A
=========================================================================
School Seed Finals
=========================================================================
1 Union High School 'A' 48.35 49.01
1) 771 Banks, Nyah 2) 773 Chatman, Dawnae
3) 786 Nwakoby, Ekene 4) 780 Jones, Reginell
2 Deer Creek (Edmond) High Schoo 'A' 49.39 49.09
1) 394 Orange, Jade 2) 397 Rogalski, Lauren
3) 380 Carrethers, Adrianna 4) 375 Allen, Alexis
3 Broken Arrow High School 'A' 49.20 49.71
1) 306 Woodard, Tayler 2) 300 McGowan, Zoe
3) 303 Shaw, Danielle 4) 298 Mack, Ashanti
4 Midwest City High School 'A' 49.00 49.96
1) 542 Barnes, Heaven 2) 556 Wright, Courtnee
3) 554 Webb, Kasey 4) 546 Jackson, Kailyn
5 Muskogee High School 'A' 49.99 50.27
1) 592 Freeman, Imara 2) 598 McNac, Zomaree
3) 596 Logan, Shauna 4) 583 Brown, Dia-nitta
6 Bartlesville High School 'A' 52.05 51.26
1) 100 Atkinson, Sophia 2) 106 Crowder, Trinity
3) 112 McKelvin, Kiera 4) 113 Parker, Trinity
7 Bixby High School 'A' 53:11.00 53.39
1) 260 Wigger, Cheyenne 2) 252 Fuhr, Lauren
3) 258 Stout, Savanna 4) 250 Carter, Kayla
Girls 4x200 Meter Relay Class 6A
=========================================================================
School Seed Finals
=========================================================================
1 Union High School 'A' 1:42.08 1:42.11
1) 771 Banks, Nyah 2) 786 Nwakoby, Ekene
3) 780 Jones, Reginell 4) 773 Chatman, Dawnae
2 Broken Arrow High School 'A' 1:45.00 1:44.98
1) 306 Woodard, Tayler 2) 300 McGowan, Zoe
3) 303 Shaw, Danielle 4) 298 Mack, Ashanti
3 Midwest City High School 'A' 1:46.21 1:45.08
1) 542 Barnes, Heaven 2) 549 Quarles, Tra'chael
3) 554 Webb, Kasey 4) 546 Jackson, Kailyn
4 Deer Creek (Edmond) High Schoo 'A' 1:45.35 1:45.55
1) 397 Rogalski, Lauren 2) 394 Orange, Jade
3) 375 Allen, Alexis 4) 380 Carrethers, Adrianna
5 Muskogee High School 'A' 1:45.88 1:45.75
1) 592 Freeman, Imara 2) 598 McNac, Zomaree
3) 596 Logan, Shauna 4) 583 Brown, Dia-nitta
6 Bixby High School 'A' 1:56.89 1:52.11
1) 252 Fuhr, Lauren 2) 258 Stout, Savanna
3) 259 Treadwell, Aubree 4) 260 Wigger, Cheyenne
Girls 4x400 Meter Relay Class 6A
=========================================================================
School Seed Finals
=========================================================================
1 Deer Creek (Edmond) High Schoo 'A' 4:04.00 4:01.60
1) 389 Hott, Emily 2) 397 Rogalski, Lauren
3) 375 Allen, Alexis 4) 378 Burgos, Elysia
2 Broken Arrow High School 'A' 4:05.00 4:03.93
1) 285 Caputo, Maddison 2) 293 Hayes, Bri
3) 304 Stephans, Alyssa 4) 300 McGowan, Zoe
3 Bartlesville High School 'A' 4:04.00 4:04.23
1) 116 Rigdon, Rilee 2) 121 Taylor, Madi
3) 111 Littlesun, Alyse 4) 119 Stayton, Shay
4 Muskogee High School 'A' 4:08.12 4:11.36
1) 604 Steward, Arriana 2) 598 McNac, Zomaree
3) 596 Logan, Shauna 4) 584 Brown, D'India
5 Bixby High School 'A' 4:24.17 4:23.22
1) 250 Carter, Kayla 2) 252 Fuhr, Lauren
3) 253 Kramer, Grace 4) 258 Stout, Savanna
6 Midwest City High School 'A' 4:12.35 4:33.04
1) 554 Webb, Kasey 2) 555 Wisby, Trinity
3) 550 Shinault, Asia 4) 546 Jackson, Kailyn
Girls 4x800 Meter Relay Class 6A
=========================================================================
School Seed Finals
=========================================================================
1 Deer Creek (Edmond) High Schoo 'A' 9:48.42 9:38.95
1) 377 Buck, Avery 2) 396 Roberts, Lauren
3) 389 Hott, Emily 4) 378 Burgos, Elysia
2 Bartlesville High School 'A' 9:26.00 9:42.82
1) 116 Rigdon, Rilee 2) 102 Bennett, Avery
3) 101 Barnes, Ashley 4) 119 Stayton, Shay
3 Broken Arrow High School 'A' 10:00.00 9:59.47
1) 297 Lucero, Tamia 2) 296 Laughlin, Jessica
3) 285 Caputo, Maddison 4) 304 Stephans, Alyssa
4 Union High School 'A' 10:45.00 10:44.49
1) 778 Hayworth, Madison 2) 777 Hardesty, Morgan
3) 782 Lancaster, Kacie 4) 769 Agadagba, Juliet
5 Muskogee High School 'A' 12:10.99 12:45.82
1) 595 Logan, Samyra 2) 597 Matthews, Reynolds
3) 593 Henningsen, Megan 4) 602 Skaggs, Zoey
Girls High Jump Class 6A
=========================================================================
Name Year School Seed Finals
=========================================================================
1 382 Christianson, Carm Deer Creek ( 4-08.00 5-02.00
2 388 Holley, Jessica Deer Creek ( 5-00.00 5-00.00
3 387 Hoffman, Abigail Deer Creek ( 4-10.00 4-10.00
4 113 Parker, Trinity Bartlesville 5-00.00 J4-10.00
5 790 Townsell, Zoe Union High S 5-00.00 J4-10.00
5 785 Miller, Mackenzie Union High S 4-10.00 J4-10.00
6 110 Krebbs, Miranda Bartlesville 4-06.00 J4-06.00
Girls Pole Vault Class 6A
=========================================================================
Name Year School Seed Finals
=========================================================================
1 387 Hoffman, Abigail Deer Creek ( 10-06.00 9-06.00
2 295 Jamerson, tatiana Broken Arrow 9-01.00 J9-06.00
3 118 Sauer, Paige Bartlesville 9-00.00 9-00.00
4 791 Villalobos, Aaliya Union High S 8-00.00 8-06.00
5 779 Jarnigan, Macy Union High S 7-00.00 7-00.00
5 772 Bustos, Amy Union High S 6-07.00 7-00.00
-- 108 Hurd, Erica Bartlesville 7-06.00 NH
-- 259 Treadwell, Aubree Bixby High S 7-00.00 NH
-- 302 Savala, Riley Broken Arrow 7-06.00 NH
-- 384 Dunn, Jaden Deer Creek ( 7-00.00 NH
-- 290 Haley, Jade Broken Arrow 7-00.00 NH
Girls Long Jump Class 6A
=========================================================================
Name Year School Seed Finals
=========================================================================
1 781 Jordan, Alexandria Union High S 16-06.00 16-01.50
2 300 McGowan, Zoe Broken Arrow 16-01.00 15-04.50
3 122 Washington, Lauren Bartlesville 16-05.50 15-04.00
4 771 Banks, Nyah Union High S 16-07.50 15-03.50
5 262 Wright, Alea Bixby High S 15-01.00 15-03.00
6 783 Mays, Tyleecia Union High S 15-06.00 J15-03.00
7 382 Christianson, Carm Deer Creek ( 16-02.50 15-02.75
8 555 Wisby, Trinity Midwest City 16-02.00 14-11.75
9 283 Black, Taylor Broken Arrow 16-03.00 14-08.50
10 298 Mack, Ashanti Broken Arrow 16-03.00 14-04.00
11 383 Doherty, Brennan Deer Creek ( 14-04.00 12-07.50
Girls Shot Put Class 6A
=========================================================================
Name Year School Seed Finals
=========================================================================
1 776 Flowers, Grace Union High S 41-04.50 40-03.50
2 787 Stinson, Tyrzah Union High S 35-08.50 33-06.00
3 124 Zoeller, karleigh Bartlesville 34-05.00 33-05.00
4 301 Nacimento, Aallya Broken Arrow 32-04.00 33-04.00
5 557 Young, Queyanna Midwest City 34-09.00 32-05.50
6 256 Sawyer, Sydney Bixby High S 33-10.00 31-06.00
7 585 Brown, Keisha Muskogee Hig 30-01.00 30-02.50
8 599 Medrano, Ashley Muskogee Hig 27-10.50 29-05.50
9 548 McCoy, Alayah Midwest City 30-00.00 28-11.00
-- 114 Phelps, Cayla Bartlesville 26-00.00 ND
-- 395 Roberts, Jessica Deer Creek ( 26-00.00 ND
-- 103 Blevins, Riley Bartlesville 31-01.00 ND
-- 261 Womack, Hayden Bixby High S 29-08.00 ND
-- 257 Sloan, Cassidy Bixby High S 33-11.00 ND
-- 399 Sexton, Alison Deer Creek ( 26-00.00 ND
Girls Discus Throw Class 6A
=========================================================================
Name Year School Seed Finals
=========================================================================
1 776 Flowers, Grace Union High S 151-09 150-02
2 787 Stinson, Tyrzah Union High S 127-00 127-03
3 553 Watson, Kristen Midwest City 109-05 107-11
4 301 Nacimento, Aallya Broken Arrow 92-00 104-08
5 287 Daniels, Tania Broken Arrow 112-06 100-11
6 548 McCoy, Alayah Midwest City 90-06 94-04
7 261 Womack, Hayden Bixby High S 98-03 89-05
8 256 Sawyer, Sydney Bixby High S 93-06 81-09
9 557 Young, Queyanna Midwest City 98-03 80-00
-- 249 Cameron, Clay Bixby High S ND
-- 103 Blevins, Riley Bartlesville 102-07 ND
-- 109 Jurgensen, Alexis Bartlesville 80-00 ND
-- 395 Roberts, Jessica Deer Creek ( 85-00 ND
-- 393 Mengwasser, Rachel Deer Creek ( 105-07 ND
-- 399 Sexton, Alison Deer Creek ( 85-00 ND
-- 585 Brown, Keisha Muskogee Hig 78-08 ND
-- 599 Medrano, Ashley Muskogee Hig 77-08 ND
Boys 100 Meter Dash Class 6A
============================================================================
Name Year School Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 562 Douglass, Howard Midwest City 10.34 10.72q 3
2 609 Crutchfield, Diant Muskogee Hig 11.37 11.03q 1
3 821 Wilson, Adrian Union High S 10.89 11.04q 2
4 810 McCloud, J.T. Union High S 10.93 11.08q 1
5 606 Beasley, Tyriq Muskogee Hig 11.18 11.14q 2
6 632 Porter, Jessie Pcw-Putnam C 10.89 11.16q 1
7 580 Vick, T'Aces Midwest City 10.98 11.21q 2
8 611 Davis, J'Mari Muskogee Hig 11.40 11.21q 2
9 820 Watts, Cameron Union High S 11.26 11.28 1
10 559 Brookins, Mareo Midwest City 11.16 11.30 3
11 634 Smith, Dakari Pcw-Putnam C 11.13 11.45 3
12 322 Jones, Jaylin Broken Arrow 11.60 11.52 3
13 424 Roberson, Decoven Deer Creek ( 11.76 11.69 2
14 270 Hernandez, Isac Bixby High S 11.70 1
15 276 Mulkey, Jerred Bixby High S 11:50.00 11.79 2
16 140 Merrifield, Alex Bartlesville 11.50 11.85 3
17 281 Taylor, Zach Bixby High S 11.87 11.93 1
18 147 Williams, DeAndre Bartlesville 11.91 11.96 2
19 410 Gering, Abenezer Deer Creek ( 11.90 12.13 1
20 437 Wilson, Bryce Deer Creek ( 12.20 12.35 3
21 126 Barker, Andrew Bartlesville 12.75 12.57 3
Boys 100 Meter Dash Class 6A
=========================================================================
Name Year School Prelims Finals
=========================================================================
Finals
1 562 Douglass, Howard Midwest City 10.72 10.65
2 609 Crutchfield, Diant Muskogee Hig 11.03 10.91
3 632 Porter, Jessie Pcw-Putnam C 11.16 10.94
4 580 Vick, T'Aces Midwest City 11.21 11.04
5 606 Beasley, Tyriq Muskogee Hig 11.14 11.06
6 821 Wilson, Adrian Union High S 11.04 11.11
7 810 McCloud, J.T. Union High S 11.08 11.14
8 611 Davis, J'Mari Muskogee Hig 11.21 11.17
Boys 200 Meter Dash Class 6A
============================================================================
Name Year School Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 580 Vick, T'Aces Midwest City 22.38 22.25q 1
2 621 Smith, John Muskogee Hig 22.73 22.46q 3
3 810 McCloud, J.T. Union High S 22.61 22.63q 1
4 632 Porter, Jessie Pcw-Putnam C 22.14 22.73q 2
5 326 Myers, Cordell Broken Arrow 22.06 22.93q 3
6 559 Brookins, Mareo Midwest City 22.70 22.95q 2
7 606 Beasley, Tyriq Muskogee Hig 22.97 23.03q 2
8 805 Harris, Illijah Union High S 23.12 23.23q 1
9 566 Jackson, Kevin Midwest City 22.76 23.30 3
10 279 Riddle, Zach Bixby High S 23.85 23.48 1
11 309 Al-Arahshum, Nizar Broken Arrow 23.32 23.50 3
12 313 Daniels, Ta'Juan Broken Arrow 23.00 23.55 1
13 140 Merrifield, Alex Bartlesville 23.71 24.08 2
14 428 Rowaiye, Isaac Deer Creek ( 23.91 24.35 1
15 270 Hernandez, Isac Bixby High S 24.38 2
16 130 Faulk, Leon Bartlesville 24.40 24.57 3
17 147 Williams, DeAndre Bartlesville 24.08 24.62 2
18 432 Steele, Paris Deer Creek ( 24.50 25.33 3
Boys 200 Meter Dash Class 6A
=========================================================================
Name Year School Prelims Finals
=========================================================================
Finals
1 632 Porter, Jessie Pcw-Putnam C 22.73 22.25
2 810 McCloud, J.T. Union High S 22.63 22.35
3 580 Vick, T'Aces Midwest City 22.25 22.37
4 621 Smith, John Muskogee Hig 22.46 22.72
5 606 Beasley, Tyriq Muskogee Hig 23.03 22.96
6 326 Myers, Cordell Broken Arrow 22.93 23.11
7 559 Brookins, Mareo Midwest City 22.95 23.14
8 805 Harris, Illijah Union High S 23.23 23.36
Boys 400 Meter Dash Class 6A
============================================================================
Name Year School Seed Finals H#
============================================================================
1 418 McGraw, Noah Deer Creek ( 49.67 50.32 3
2 803 Fields, Ben Union High S 49.71 51.37 3
3 416 Kwendi, Abel Deer Creek ( 50.86 51.42 3
4 321 ivy, javian Broken Arrow 50.82 51.89 3
5 615 Hillmon, Devin Muskogee Hig 50.19 52.47 3
6 558 Barnes, Dariyon Midwest City 50.89 53.14 3
7 277 Northrup, Bret Bixby High S 53.20 53.38 2
8 571 Olah, Devantee Midwest City 52.21 53.60 2
9 800 Boone, Darius Union High S 51.73 55.26 3
10 309 Al-Arahshum, Nizar Broken Arrow 53.50 55.54 2
11 270 Hernandez, Isac Bixby High S 55.93 1
12 138 Macias, Juan Bartlesville 55.23 56.08 1
13 631 Mcalphin, Zach Pcw-Putnam C 55.22 56.85 1
14 146 Taylor, Trevor Bartlesville 54.00 57.34 2
15 278 Palmer, Miller Bixby High S 1:04.45 1:01.06 1
Boys 800 Meter Run Class 6A
============================================================================
Name Year School Seed Finals H#
============================================================================
1 127 Bennett, Archer Bartlesville 1:57.00 1:59.03 2
2 808 Matheny, Dylan Union High S 1:59.00 2:01.70 2
3 570 Muller, Tyler Midwest City 2:05.14 2:02.20 2
4 411 Hill, Nolan Deer Creek ( 2:06.23 2:02.39 2
5 815 Ragina, Andrew Union High S 2:02.00 2:03.12 2
6 129 Eiden, Noah Bartlesville 2:02.87 2:04.07 2
7 324 McConkay, Blake Broken Arrow 2:03.80 2:05.12 2
8 629 Escritt, Christian Pcw-Putnam C 2:01.70 2:05.26 2
9 619 Martin, Cameron Muskogee Hig 2:08.35 2:05.32 1
10 263 Anthony, Peter Bixby High S 2:14.05 2:05.80 1
11 635 Wilson, Evan Pcw-Putnam C 2:02.12 2:08.06 2
12 408 Farmer, Nicholas Deer Creek ( 2:11.00 2:09.47 1
13 573 Simmons, Marcus Midwest City 2:14.24 2:09.92 1
14 275 Miller, Andrew Bixby High S 2:23.00 2:10.42 1
15 317 Ford, Spencer Broken Arrow 2:03.90 2:12.65 2
16 274 McHugh, Collin Bixby High S 2:12.80 2:15.88 1
17 417 Lambert, Noah Deer Creek ( 2:17.90 2:16.58 1
18 633 Rogers, Quin Pcw-Putnam C 2:11.22 2:20.43 1
19 818 Vallejo, Arturo Union High S 2:06.27 2:20.66 2
20 134 Lancaster, John Da Bartlesville 2:08.65 2:23.59 1
Boys 1600 Meter Run Class 6A
=========================================================================
Name Year School Seed Finals
=========================================================================
1 148 Williams, Henry Bartlesville 4:25.61 4:25.74
2 127 Bennett, Archer Bartlesville 4:27.00 4:27.61
3 329 Webb, Joshua Broken Arrow 4:27.83 4:28.54
4 139 Martinez, James Bartlesville 4:35.58 4:29.39
5 312 Chapa, Andres Broken Arrow 4:52.21 4:49.71
6 401 Barton, Andrew Deer Creek ( 4:39.87 4:50.18
7 311 Carpenter, Collin Broken Arrow 4:52.22 4:50.48
8 404 Clark, Steven Deer Creek ( 4:51.30 4:53.67
9 264 Baird, Callum Bixby High S 4:59.00 4:53.73
10 435 Warren, Adam Deer Creek ( 4:45.61 4:58.57
11 570 Muller, Tyler Midwest City 4:55.00 5:05.43
12 798 Barrett, Riley Union High S 4:53.00 5:08.92
13 271 Jaggernauth, Josh Bixby High S 5:01.20 5:09.38
14 267 Crawford, William Bixby High S 5:15.00 5:10.33
15 572 Ozvath, Trenten Midwest City 5:11.00 5:12.14
16 579 Sullivan, Brady Midwest City 5:12.00 5:13.49
17 613 Felts, Kyle Muskogee Hig 5:12.00 5:14.20
18 809 McCaskey, Connor Union High S 4:50.00 5:15.27
19 811 McMullen, Tim Union High S 4:56.00 5:29.60
Boys 3200 Meter Run Class 6A
=========================================================================
Name Year School Seed Finals
=========================================================================
1 148 Williams, Henry Bartlesville 9:45.79 10:00.27
2 329 Webb, Joshua Broken Arrow 9:49.06 10:09.57
3 809 McCaskey, Connor Union High S 10:36.84 10:17.34
4 135 Lauritsen, Nathan Bartlesville 10:30.47 10:22.73
5 435 Warren, Adam Deer Creek ( 10:20.23 10:24.73
6 404 Clark, Steven Deer Creek ( 10:38.67 10:28.18
7 311 Carpenter, Collin Broken Arrow 10:15.00 10:30.69
8 271 Jaggernauth, Josh Bixby High S 10:36.69 10:46.65
9 430 Schlotthauer, Mich Deer Creek ( 10:55.87 10:48.10
10 798 Barrett, Riley Union High S 11:15.00 10:50.61
11 816 Smith, Sam Union High S 10:56.48 10:53.51
12 572 Ozvath, Trenten Midwest City 11:06.96 10:56.35
13 143 Peters, Wes Bartlesville 10:55.00 10:57.18
14 315 Eberle, Brandon Broken Arrow 11:44.55 11:28.08
15 579 Sullivan, Brady Midwest City 11:16.00 12:13.22
16 569 Mitchell, Michael Midwest City 11:37.00 12:28.05
Boys 110 Meter Hurdles Class 6A
============================================================================
Name Year School Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 308 Akem, Sammy Broken Arrow 14.48 14.67q 2
2 812 Moore, CJ Union High S 15.41 15.47q 2
3 794 Armstead, Devonte Union High S 15.17 15.91q 1
4 620 McCoy, Devin Muskogee Hig 18.98 16.52q 2
5 582 Wilson, Dallan Midwest City 17.99 18.09q 2
6 409 Gary, Paxton Deer Creek ( 18.05 18.46q 1
7 575 Smile, Nicholas Midwest City 18.64 18.48q 1
8 420 Pham, Simon Deer Creek ( 19.26 20.18q 2
-- 804 Fields, Patrick Union High S 15.39 DQ 1
Boys 110 Meter Hurdles Class 6A
=========================================================================
Name Year School Prelims Finals
=========================================================================
Finals
1 308 Akem, Sammy Broken Arrow 14.67 14.59
2 812 Moore, CJ Union High S 15.47 15.31
3 794 Armstead, Devonte Union High S 15.91 15.74
4 620 McCoy, Devin Muskogee Hig 16.52 16.26
5 409 Gary, Paxton Deer Creek ( 18.46 18.11
6 575 Smile, Nicholas Midwest City 18.48 19.21
7 420 Pham, Simon Deer Creek ( 20.18 23.28
-- 582 Wilson, Dallan Midwest City 18.09 DNF
Boys 300 Meter Hurdles Class 6A
============================================================================
Name Year School Seed Finals H#
============================================================================
1 429 Sander, Kyle Deer Creek ( 39.68 39.49 2
2 316 Elder, Caleb Broken Arrow 38.92 41.24 2
3 804 Fields, Patrick Union High S 40.23 41.34 2
4 620 McCoy, Devin Muskogee Hig 40.88 41.72 2
5 412 Huslig, Logan Deer Creek ( 41.70 41.76 2
6 802 Davis, Tyler Union High S 43.96 44.39 2
7 421 Ray, Aaron Deer Creek ( 44.55 44.74 2
8 575 Smile, Nicholas Midwest City 46.52 45.60 1
9 812 Moore, CJ Union High S 40.18 45.99 2
10 128 Day, Nick Bartlesville 48.10 46.72 1
Boys 4x100 Meter Relay Class 6A
=========================================================================
School Seed Finals
=========================================================================
1 Muskogee High School 'A' 42.53 42.44
1) 611 Davis, J'Mari 2) 606 Beasley, Tyriq
3) 610 Curl, Kamren 4) 609 Crutchfield, Diante
2 Broken Arrow High School 'A' 42.43 42.55
1) 326 Myers, Cordell 2) 316 Elder, Caleb
3) 321 ivy, javian 4) 308 Akem, Sammy
3 Midwest City High School 'A' 42.16 42.62
1) 559 Brookins, Mareo 2) 562 Douglass, Howard
3) 580 Vick, T'Aces 4) 566 Jackson, Kevin
4 Union High School 'A' 42.69 42.67
1) 803 Fields, Ben 2) 821 Wilson, Adrian
3) 820 Watts, Cameron 4) 810 McCloud, J.T.
5 Pcw-Putnam City West High Sc 'A' 43.12 43.92
1) 632 Porter, Jessie 2) 630 Johnson, Chevy
3) 626 Ansley, Aric 4) 634 Smith, Dakari
6 Bixby High School 'A' 45.01 45.52
1) 279 Riddle, Zach 2) 276 Mulkey, Jerred
3) 281 Taylor, Zach 4) 277 Northrup, Bret
7 Deer Creek (Edmond) High Schoo 'A' 44.90 46.24
1) 431 Smith, Hunter 2) 410 Gering, Abenezer
3) 405 Dooley, Ryan 4) 424 Roberson, Decoven
Boys 4x200 Meter Relay Class 6A
=========================================================================
School Seed Finals
=========================================================================
1 Midwest City High School 'A' 1:27.73 1:27.48
1) 562 Douglass, Howard 2) 559 Brookins, Mareo
3) 580 Vick, T'Aces 4) 566 Jackson, Kevin
2 Muskogee High School 'A' 1:27.90 1:28.33
1) 611 Davis, J'Mari 2) 606 Beasley, Tyriq
3) 610 Curl, Kamren 4) 621 Smith, John
3 Union High School 'A' 1:28.11 1:28.38
1) 803 Fields, Ben 2) 821 Wilson, Adrian
3) 820 Watts, Cameron 4) 810 McCloud, J.T.
4 Pcw-Putnam City West High Sc 'A' 1:28.80 1:28.80
1) 626 Ansley, Aric 2) 632 Porter, Jessie
3) 634 Smith, Dakari 4) 630 Johnson, Chevy
5 Broken Arrow High School 'A' 1:29.00 1:29.66
1) 326 Myers, Cordell 2) 316 Elder, Caleb
3) 321 ivy, javian 4) 308 Akem, Sammy
6 Bixby High School 'A' 1:34.20 1:33.32
1) 277 Northrup, Bret 2) 279 Riddle, Zach
3) 281 Taylor, Zach 4) 276 Mulkey, Jerred
7 Deer Creek (Edmond) High Schoo 'A' 1:36.62 1:36.05
1) 405 Dooley, Ryan 2) 403 Childers, Randy
3) 419 Means, Nathan 4) 424 Roberson, Decoven
Boys 4x400 Meter Relay Class 6A
=========================================================================
School Seed Finals
=========================================================================
1 Broken Arrow High School 'A' 3:23.00 3:24.19
1) 326 Myers, Cordell 2) 316 Elder, Caleb
3) 321 ivy, javian 4) 308 Akem, Sammy
2 Midwest City High School 'A' 3:30.37 3:25.52
1) 558 Barnes, Dariyon 2) 566 Jackson, Kevin
3) 571 Olah, Devantee 4) 562 Douglass, Howard
3 Deer Creek (Edmond) High Schoo 'A' 4:24.34 3:27.74
1) 412 Huslig, Logan 2) 429 Sander, Kyle
3) 416 Kwendi, Abel 4) 418 McGraw, Noah
4 Union High School 'A' 3:32.84 3:28.11
1) 804 Fields, Patrick 2) 821 Wilson, Adrian
3) 800 Boone, Darius 4) 803 Fields, Ben
5 Muskogee High School 'A' 3:23.62 3:29.86
1) 611 Davis, J'Mari 2) 614 Harris, Nathaniel
3) 610 Curl, Kamren 4) 615 Hillmon, Devin
6 Bixby High School 'A' 3:49.69 3:52.23
1) 277 Northrup, Bret 2) 279 Riddle, Zach
3) 281 Taylor, Zach 4) 276 Mulkey, Jerred
7 Bartlesville High School 'A' 3:45.00 3:55.63
1) 125 Anderegg, Bryce 2) 140 Merrifield, Alex
3) 130 Faulk, Leon 4) 138 Macias, Juan
Boys 4x800 Meter Relay Class 6A
=========================================================================
School Seed Finals
=========================================================================
1 Deer Creek (Edmond) High Schoo 'A' 8:17.30 8:12.98
1) 412 Huslig, Logan 2) 401 Barton, Andrew
3) 429 Sander, Kyle 4) 418 McGraw, Noah
2 Union High School 'A' 8:10.00 8:14.40
1) 808 Matheny, Dylan 2) 813 Prag, Connor
3) 815 Ragina, Andrew 4) 818 Vallejo, Arturo
3 Pcw-Putnam City West High Sc 'A' 8:24.22 8:22.31
1) 629 Escritt, Christian 2) 635 Wilson, Evan
3) 631 Mcalphin, Zach 4) 627 Bensinger, Malcom
4 Broken Arrow High School 'A' 8:14.40 8:26.46
1) 317 Ford, Spencer 2) 324 McConkay, Blake
3) 312 Chapa, Andres 4) 329 Webb, Joshua
5 Bixby High School 'A' 8:47.90 8:47.07
1) 274 McHugh, Collin 2) 263 Anthony, Peter
3) 264 Baird, Callum 4) 271 Jaggernauth, Josh
6 Midwest City High School 'A' 8:52.15
Boys High Jump Class 6A
=========================================================================
Name Year School Seed Finals
=========================================================================
1 142 Parker, A.J. Bartlesville 6-10.00 6-08.00
2 578 Springs, Kenyarey Midwest City 6-02.00 6-02.00
3 141 Ogans, Bryic Bartlesville 6-02.00 6-00.00
4 607 Bowlin, Devyn Muskogee Hig 5-10.00 5-10.00
4 145 Schroeder, Daniel Bartlesville 6-00.00 5-10.00
6 402 Buckles, Gabriel Deer Creek ( 6-00.00 5-08.00
7 620 McCoy, Devin Muskogee Hig 5-10.00 5-06.00
7 817 Thompson, Ladayle Union High S 5-08.00 5-06.00
7 415 Kuykendall, Jonath Deer Creek ( 5-10.00 5-06.00
-- 819 Vann, Nathan Union High S 5-10.00 NH
Boys Pole Vault Class 6A
=========================================================================
Name Year School Seed Finals
=========================================================================
1 273 Legg, Zach Bixby High S 14-06.00 14-00.00
2 819 Vann, Nathan Union High S 11-06.00 12-06.00
3 323 Knight, Nate Broken Arrow 11-06.00 12-00.00
4 131 Gutierrez, Ben Bartlesville 11-06.00 11-00.00
5 795 Aviles, Chris Union High S 10-00.00 10-00.00
5 268 Dykes, Walker Bixby High S 10-00.00 10-00.00
5 817 Thompson, Ladayle Union High S 10-00.00
-- 328 Watson, Colin Broken Arrow 12-00.00 NH
-- 320 Hanoch, Brandon Broken Arrow 13-00.00 NH
-- 144 Robertson, Zach Bartlesville 11-06.00 NH
-- 413 Katter, Dahlton Deer Creek ( 8-06.00 NH
-- 434 Tatarian, Jerick Deer Creek ( 10-00.00 NH
Boys Long Jump Class 6A
=========================================================================
Name Year School Seed Finals
=========================================================================
1 807 King, Stephen Union High S 21-09.00 21-00.00
2 314 Davis, Jordan Broken Arrow 21-06.50 20-09.00
3 812 Moore, CJ Union High S 21-06.00 20-08.00
4 634 Smith, Dakari Pcw-Putnam C 19-09.00
5 794 Armstead, Devonte Union High S 20-11.00 19-07.25
6 318 Franklin, Brendon Broken Arrow 20-08.00 19-05.75
7 610 Curl, Kamren Muskogee Hig 20-06.00 19-04.50
8 630 Johnson, Chevy Pcw-Putnam C 20-10.00 18-11.75
9 614 Harris, Nathaniel Muskogee Hig 20-01.00 18-10.75
10 608 Cherry, Quintahj Muskogee Hig 20-03.00 18-09.75
11 280 Tafoya, Colton Bixby High S 17-08.50 18-02.50
12 403 Childers, Randy Deer Creek ( 18-05.00 17-04.50
13 561 Donner, Semaj Midwest City 19-00.00 16-10.50
Boys Shot Put Class 6A
=========================================================================
Name Year School Seed Finals
=========================================================================
1 806 Kelley, Jordan Union High S 47-08.00 48-06.00
2 617 Lopes, Jarad Muskogee Hig 47-08.00 45-11.50
3 612 Edwards, Michael Muskogee Hig 45-08.00 45-06.00
4 568 Manuel, Elijah Midwest City 46-10.00 44-04.00
5 433 Strickland, Jake Deer Creek ( 45-04.00 43-03.00
6 618 Maior, Christian Muskogee Hig 42-06.50 42-08.00
7 132 Hinnergart, Seth Bartlesville 43-01.00 42-07.00
8 269 Harbin, Jordan Bixby High S 41-03.00 41-09.50
9 319 Frederick, Rowdie Broken Arrow 45-00.00 41-04.00
10 797 Barnes, Lee Union High S 45-07.00 40-06.00
11 423 Renner, Ethan Deer Creek ( 39-06.00 40-04.50
11 799 Barrios, Carlos Union High S 42-03.00 40-04.50
13 628 Ealy, Jordan Pcw-Putnam C 42-10.00 40-02.50
14 272 Lakin, Rush Bixby High S 37-06.00 37-04.50
15 400 Allen, Jarail Deer Creek ( 36-09.00 37-03.00
16 325 Mebane, Micah Broken Arrow 38-10.50 36-01.00
17 265 Bray, Bryce Bixby High S 41-06.00 35-06.50
-- 310 Bullard, Ethan Broken Arrow 37-05.00 ND
-- 565 Herd, Makus Midwest City 39-00.00 ND
Boys Discus Throw Class 6A
=========================================================================
Name Year School Seed Finals
=========================================================================
1 612 Edwards, Michael Muskogee Hig 38-05.50 140-00
2 433 Strickland, Jake Deer Creek ( 145-08 137-10
3 814 Psalidas, Avery Union High S 144-08 135-01
4 617 Lopes, Jarad Muskogee Hig 144-06 129-02
5 325 Mebane, Micah Broken Arrow 125-00 117-08
6 797 Barnes, Lee Union High S 115-00 111-10
7 327 Tucker, Steven Broken Arrow 06-01.50 110-07
8 616 Koumbis, Skyler Muskogee Hig 120-03 110-03
-- 423 Renner, Ethan Deer Creek ( 115-00 ND
Women - Class 6A - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
1) Deer Creek (Edmond) High S 149 2) Union High School 146.50
3) Bartlesville High School 122 4) Broken Arrow High Schoo 112
5) Midwest City High School 68 6) Muskogee High School 35
7) Bixby High School 14.50 8) PCW-Putnam City West Hi 2
Men - Class 6A - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
1) Union High School 143 2) Broken Arrow High Schoo 104
3) Muskogee High School 98 4) Midwest City High School 90
5) Deer Creek (Edmond) High S 81 6) Bartlesville High School 70
7) PCW-Putnam City West Hig 44 8) Bixby High School 21